şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
232 entry daha
  • güzellik yarışması kataloğu.

babam güzellik yarışmalarına giderdi ve yarışmacıların bol sayıda fotoğrafının ve haklarında ayrıntılı bilgilerinin bulunduğu katalogları gece eve getirirdi. ben de ertesi gün alıp okula götürürdüm. o gün okulun en popüler insanı olmam garantiydi. büyük sınıflardan abiler falan bir yerlerden duyup bizim sınıfa katalog bakmaya gelirlerdi.
  • bizim okulda önce cep telefonu idi. ben de dahildim kulübe, hem de devrin baya bir taşaklı telefonuyla (bkz: nokia 5110)

lise sona gelip ehliyetler alındığında bu nesneler otomobil olarak evrildi. 5 arkadaşın - birisi kız - şahsi arabası vardı ve onunla gidip geliyorlardı okula. bu araçlardan üçü sıfır alınmıştı. tabi ben kulüp dışı kaldım, o kadar da uzun boylu değildi. özentiliğin dibine vurarak servisi kaçırmak bahanesiyle haftada bir ya da iki defa pederin arabayla okula gidiyordum ama yemezler tabi. hem pederin araba olması hem de arabanın (bkz: serçedes) olması açısından...
  • gri pantolon altına beyaz jumper/puma/adidas spor ayakkabı.
  • (bkz: converse)
  • okul üniformamızın koyu yeşil bir hırkası vardı. bu hırkayı üniforma satan mağazadan değil de benetton'dan almak çok havalıydı bizim zamanımızda mesela.
  • duruma göre değişen nesnelerdir.
    kimisinde elitlik bir paket parliament
    bazı kızlarda elitlik en zor soruların olduğu yayının kitabıyla sağda solda dolanmak
    arabalı öğrenciler başka kafaydı. bizim oralarda elit değil ezik züppelerdi.
  • total 90
  • sarı ve topuklu cat bot veya sadece sarı cat bot.
    barbour mont.
    korkmaz yiğit lisesinden kankiler.
    fönlü ve balyajlı saçlar.
    spor ayakkabı.

yani ben liseye giderken böyleydi.
  • ortaokul ve lise yıllarım için;

beyaz gömlek kadiköy'deki türkmen'den alınmayacak. ya polo olacak ya başka bi marka.

tercih edilirse üstüne yine marka olan bi lacivert kazak giyilmeli.

pantolon kesinlikle açık gri renk olmayacak. koyu gri ya da füme olmalı.

yazlık ayakkabılar george hogg ya da kemal tanca falan kışlık botlar ise timberland ya da minimum lumberjack olacak. (kızlar için buffalo kabul edilebilir)

çantayıda eastpak ya da jansport aldıysan tamamdır.
  • 2000-2003 yılları arasında anadolunun minik bir ilçesi olan demircide uzaktan kumanda olarak kullanılabilen casio marka kol saatidir.
546 entry daha