şükela:  tümü | bugün
  • bir fen lisesi yurdunda ertesi gün tübitak fizik olimpiyatlarına katılcak olan arkadaşıma bir miktar diş macunu şakası yapalım derken karanlıkta miktarı ölçemeyip çocuğun yüzündeki diş macunun miktarı nedeniyle uyanmasına akabinde gecesinin rezil olmasına neden olan şakadır. karanlıkta koridordo kaçışan milletin arkasından kaçamayan halt ı yakalayan ve küsen arkadaşımla barışmak için baya çaba sarfetmiştim.
  • örnek olarak, 5-10 kişi üzerine çullanarak kıskıvrak yakalanan arkadaşın, bir kortej misali, şarkılarla türkülerle omuzlarda taşınarak erkekler tuvalatine götürülmesi, ayaklar havadayken kafasının lavobaya sokulması ve sabunla ve bolca suyla saçlarının bir güzel köpürtülmesi, akabinde öylece köpüklü köpüklü bırakılması.

(bkz: biz tam hababam sınıfıydık)
  • önde oturan arkadaş ayağa kalktığı anda oturduğu yere pergel koymak. evet koydum ve tiksiniyorum kendimden. sanırım göte giren pergel açılıyor. burdan özür diliyorum senden ihsan, affet beni.
  • beden dersinden sonra giyinen arkadaşı soyup, fotoğraflarını çekmek sonra da sınıfta onları herkese göstermek.
    (bkz: abi toplanın cumhuru soyuyoruz)
  • söz için ayağa kalkan arkadışının altına diklemesine kalem koymak ve arkadaşının da sözünü bitirip oturması.
    tabii ki sonuç vahim!...
  • düsük belli lise pantolonu modasından yararlanırak yapılan boxerı tanga haline getirme operasyonu.
  • müdürün arabasını çalıp saklamıştık biz. başka da bir şey yapmadık sonra. yetti o..
  • bilenler için

(bkz: muhtar)
  • koyu fenerli hocanın dersinden önce tahtaya asetonla bjk yazmak, sonra hoca
    - niye bu tahta ıslak gelin kurutun hayvan herifler birde utanmadan bjk yazmışlar
    deyince arkadaşın birinin
    - hocam ben yazdım özür dilerim
    diye öne çıkması hocanın temizle ulan hayvan herif diye arkadaşı tokatlaması arkadaşın ilk fırsatta tahtayı ateşe vermesi.
    sınıf tahtasında alev alev bjk yazarken 45 kişinin meksika dalgası yapması.