şükela:  tümü | bugün
  • bir fen lisesi yurdunda ertesi gün tübitak fizik olimpiyatlarına katılcak olan arkadaşıma bir miktar diş macunu şakası yapalım derken karanlıkta miktarı ölçemeyip çocuğun yüzündeki diş macunun miktarı nedeniyle uyanmasına akabinde gecesinin rezil olmasına neden olan şakadır. karanlıkta koridordo kaçışan milletin arkasından kaçamayan halt ı yakalayan ve küsen arkadaşımla barışmak için baya çaba sarfetmiştim.
  • örnek olarak, 5-10 kişi üzerine çullanarak kıskıvrak yakalanan arkadaşın, bir kortej misali, şarkılarla türkülerle omuzlarda taşınarak erkekler tuvalatine götürülmesi, ayaklar havadayken kafasının lavobaya sokulması ve sabunla ve bolca suyla saçlarının bir güzel köpürtülmesi, akabinde öylece köpüklü köpüklü bırakılması.

(bkz: biz tam hababam sınıfıydık)
  • beden dersinden sonra giyinen arkadaşı soyup, fotoğraflarını çekmek sonra da sınıfta onları herkese göstermek.
    (bkz: abi toplanın cumhuru soyuyoruz)
  • söz için ayağa kalkan arkadışının altına diklemesine kalem koymak ve arkadaşının da sözünü bitirip oturması.
    tabii ki sonuç vahim!...
  • düsük belli lise pantolonu modasından yararlanırak yapılan boxerı tanga haline getirme operasyonu.
  • müdürün arabasını çalıp saklamıştık biz. başka da bir şey yapmadık sonra. yetti o..
  • bilenler için

(bkz: muhtar)
  • koyu fenerli hocanın dersinden önce tahtaya asetonla bjk yazmak, sonra hoca
    - niye bu tahta ıslak gelin kurutun hayvan herifler birde utanmadan bjk yazmışlar
    deyince arkadaşın birinin
    - hocam ben yazdım özür dilerim
    diye öne çıkması hocanın temizle ulan hayvan herif diye arkadaşı tokatlaması arkadaşın ilk fırsatta tahtayı ateşe vermesi.
    sınıf tahtasında alev alev bjk yazarken 45 kişinin meksika dalgası yapması.
  • bizim işsiz sınıfın ingilizce ögretmenine yaptıgı şaka.

hoca biraz saftır ve sınıfta otoriteyı saglayamaz.her neyse bizimkiler şakayı yapmadan bir önceki ders hocayı'' hocam burda (okulun ismi) şunun ruhu varmıs gecen sene de saat ters dönüyodu'' seklinde sakanın ön hazırlıgını yaparlar.diger ders de ingilizcedir ve akıllı tahtada bluetootla baglanılan klavye getirilmiştir.hoca dersi guzel işlemenin verdigi sevkle derse devam ederken(pek sık olmaz genelde) arkadan yüksek voltajlı bir ezan sesi duyulur.tahtadan gelen ses hocayı yerinden zıplatır ve öndeki cocuk kendini sıkar ve bayılma taklidi yapar. herkes duymamıs gibi yapar ve hoca duydugu anda yerinden zıplar. müdür yardımcısını cagırmaya gider ve ardından müdür yardımcısı gelip hocanız nerde diye sorar ve gider.ardından ingilizceci gelir karşılaşmamaları sanştır.kadın müdüre gitmiş megersem ve müdür de baş edemiyomusun diye hocaya kızar hoca gelir ve bize kızar bayılan cocuk gelir sınıf baskanımız oscarlık performansla cocuğun yüzünde kimsenin görmediği kan oldugunu iddia eder hoca korkar ve ezan sesini sadece ben mi duydum die sorar biz de belki seladır hocam daha 2 saat var ezana deyip ezanı duymadıgımızı iddia ederiz.hoca ''tek basıma yasıyorum zaten yarım aklım var onu da kaybettırıceksınız'' die kızar ve bizim şakaya inanır. ertesi gün rehberlikciye gider ve hocam burda yatır varmıs dogru mu,derste bizi hayaletler bastı die sorar.diger hoca bizlerin saka yapmış olabilecegini hocaya anlatır.

bütün sınıf koptuk ama sonra üzüldk lan kadına tek yaşıyomus korkmuştur iyice..