• koyu fenerli hocanın dersinden önce tahtaya asetonla bjk yazmak, sonra hoca
    - niye bu tahta ıslak gelin kurutun hayvan herifler birde utanmadan bjk yazmışlar
    deyince arkadaşın birinin
    - hocam ben yazdım özür dilerim
    diye öne çıkması hocanın temizle ulan hayvan herif diye arkadaşı tokatlaması arkadaşın ilk fırsatta tahtayı ateşe vermesi.
    sınıf tahtasında alev alev bjk yazarken 45 kişinin meksika dalgası yapması.
  • ders başlayalı daha 5dk olmamış ama ben sıkıntıdan patlıyorum tabi. o dönemde de çok sık telefon numaram değişti.
    sınıfta "gitarcı caner" var bizim,
    biz 1ken 3lerden manita yapmış onunla hava atıyor millete.
    lise de lise hani, şamda kayısı bizimkinde bahçe mübarek.
    numaram yeni değişmiş, atıyorum caner'e bir mesaj:

+ caner ben dilara(3lerdeki sevgilisi) telefonum kırıldı, şuan çok kötüyüm, hemen gelmen lazım..
    - hayırdır canım, bir şey mi oldu?
    + bir sürü olay oldu, hemen konuşmamız lazım
    - ama ders yeni başladı, dışarı çıkamam ki
    + girişte bekliyorum, lütfen çok acil.
    - hemen geliyorum.

ders başlayalı 10dk olmamış, istediği tuvalet izni ile ilgili yapılan şakalar eşliğinde çıktı bizimki.
    üç kat aşağı ışık hızıyla indi herhalde, hemen bir mesaj geldi:

- canım ben girişteyim, sen nerdesin?
    + sen gelmeyeceksin diye yatakhanenin arka tarafına geldim

- e canım yoksun?
    + sen oraya mi geldin, memur görmesin kızar diye ben spor salonunun oraya gelmiştim

- hala göremiyorum seni
    + seni beklerken sıkılıp arka bahçeye geçtim

- canım
    + ya kantinde 5 saattir bekliyorum
    - şimdi?
    + sanatsal bahçeye gel orda buluşalım
    ...
    - bulamıyorum ya neler oluyor?
    + ya sen benle dalga mi geçiyorsun? sana çok kötüyüm diyorum hala bulamadım diyorsun yarım saattir seni bekliyorum, yoksa sen dersten çıkmadın da beni mi kandırıyorsun?!
    - hayır canım, sabahtan beri koşup duruyorum deli danalar gibi, daha ne yapayım. ders bitiyor 5dk bile kalmadı artık derse dönmeliyim. sınıfına gelirim teneffüste konuşuruz.

diyerek, kan ter içerisindeki caner sınıfa girdi. hoca hem bu kadar gecikmesine hem de kıpkırmızı ter içinde dönmesine şaşırmış olacak ki,
    teacher: noldu sana böyle?
    student: ı run.
    teacher: ayran mı?
    student: hocam ders ingilizce ya, ondan şey ettim.. koştum da sınıfa gelirken.. biraz..
    neyseki sadece "tamam otur evladım" demekle yetindi hocamız.
    kolay mi yarım saattir koşturup duruyor caner, biz de keyifle camdan izliyoruz tabi.

baktım caner hala mesaj atıyor 'canım mecburen derse döndüm, seni bulamadım, her yeri dolaştım yarım saattir, nolur affet beni, yanına olmayı ben de istiyorum...' yazmış, üzüldüm.
    arkadan dürttüm bunu, 'tamam affedildin caner' dedim, başta anlamadı. o an zilin çalmasıyla hepimiz kahkahalara boğulunca, anladı tabi. iri de bide kalkınca korktuk korkmadık desem yalan olur ama şaka olmasının onda yarattığı rahatlık ağır basmış olacak ki o da bizimle gülmeye başladı.

gülmekten o gün dalga geçememiştik canerle ve o mirkelam gibi oradan oraya koşuşturmacasıyla,
    bu yüzden her gece beeen..
  • oturduğum sıraya vişne suyu dökmeleriydi hiç şüphesiz. salak gibi oturmuştum hem de bi ıslaklık hissetmeden nasıl olduysa. sonra ben bile regl olduğuma inanmıştım onlar söyleyene kadar.

piçler.
  • örnek olarak, 5-10 kişi üzerine çullanarak kıskıvrak yakalanan arkadaşın, bir kortej misali, şarkılarla türkülerle omuzlarda taşınarak erkekler tuvalatine götürülmesi, ayaklar havadayken kafasının lavobaya sokulması ve sabunla ve bolca suyla saçlarının bir güzel köpürtülmesi, akabinde öylece köpüklü köpüklü bırakılması.

(bkz: biz tam hababam sınıfıydık)
  • okula en erken gelip, tahtaya tehdit notu yazmak ve üst sınıflar yazdı süsü vermek. müdüre kadar gidiyordu da çıkıp ''durun ben yaptım.'' demiştim lakin sınıfın ineği olduğumdan ciddiye alınmamıştım tabii. sonra bi şekilde olay kapandı gitti.
  • bir fen lisesi yurdunda ertesi gün tübitak fizik olimpiyatlarına katılcak olan arkadaşıma bir miktar diş macunu şakası yapalım derken karanlıkta miktarı ölçemeyip çocuğun yüzündeki diş macunun miktarı nedeniyle uyanmasına akabinde gecesinin rezil olmasına neden olan şakadır. karanlıkta koridordo kaçışan milletin arkasından kaçamayan halt ı yakalayan ve küsen arkadaşımla barışmak için baya çaba sarfetmiştim.
  • arkadaşların çirkin kıza liu kang senden hoşlanıyormuş diye haber uçurması.
    akabinde kızın trip yapıp kezbana bağlaması.
    olayın okul çapında yayılması sonrası kızın gelip kendi kendine beni reddetmesi.
    sonra okulda çirkin x bile liu kang'i reddetti diye laf çıkması.
    okulda taşak konusunu olmak.
    atın intikamı hesabı bu lekeyi sürenlerle ilgili okulda gay söylentisi yaymam akabinde arkadaşların beni dövmeye kalkması gibi saçma sapan bir süreç de bu eşek şakalarına dahildir.
    ama iyi gülüp eğlenmiştik.
  • müdürün arabasını çalıp saklamıştık biz. başka da bir şey yapmadık sonra. yetti o..
  • yatılı okulda okulun tatil olduğu gün türkiye'nin dört bir tarafına yola çıkacak 4 arkadaşın çantalarını tek bir asma kilitle birbirine bağlamak. sonrasında da kim yapmış lan bunu diyerek demir testeresiyle kilidi kesen arkadaşlara yardım etmek.
  • arkadaşın kapüşonu içerisine ambaj paketi koymak ve tüm gün okulda öyle gezmesi.tabi burda madur da ben olmaktayım*.
hesabın var mı? giriş yap