şükela:  tümü | bugün
 • ikisi doktor biri diş hekimi birisi de bilgisayar mühendisi oldu.
 • biri boğaziçini bitirdi, amerikaya yerleşmiş. fotoğraf atıyor bazen, pezevenk gene yolunu bulmuş diyorum.
  biri hukuk okuyor 6 senedir falan. kadıköy'e gitmeyi, karı kız kovalamayı, hapa cigaraya düşmeyi seviyor. mütemadiyen görüşüp türkiye esrar sektörünün çöküşünü değerlendiririz.
  öteki de yine 6 senedir makine mühendisliği okuyor. pasif agresif. metal dinleyip, sistemi ve kendini eleştirir. zaafımdır. bazen kendini döver.
  diğeri de ben işte. serserilik ve asilik yapıp, hayatıma anlam arama peşindeyim. bulursam size de haber eder, kadıköy'de ıslatırız.
 • bir tm sınıfı olarak şu şekildedir:

  en prestijli yer olan pencere kenarındaki en arka sıradan başlayayım: biri bendim, derslerim berbattı ve adhd var; avukat oldum, boşandım ve dört yaşında oğlum var. sıra arkadaşım da avukat oldu, evli, liseyi sınavlarda yanımdan kalkıp çalışkan bir kız arkadaşımızın yanına oturarak bitirdi, çok iyi bir aobp puanı aldı. ikimiz okulun jocklarıydık. yan sıradakilerin biri okumadı, okulun üniversite okumayan yegane öğrencilerindendi, bir giyim mağazasında tezgahtar, ismail yk dinler kapı tekmelerdi ve hasta karşıyakalıydı. onun sıra arkadaşı pilot şu an, zaten nerden bulduysa okula pilot kaskıyla gelmişliği vardı kendisinin. rapçi oldu sanırım biri, yani bilgim o kadar. onun sıra arkadaşı annesinin eczanesinde çalışıyor, ne okudu hatırlamıyorum, hugo'ya benzerdi. biri profesyonel devrimci, sınıfın en sessiz, en sıradan insanıydı, ses tonunu bile hatırlamıyorum hiç konuşmazdı, ismi de zaten devrimci ismi, aileden gelme sanırım. sıra arkadaşı öğretmen oldu, afiyet olsun ahmet tipi olan bir çocuktu, en sağ tarafta duvar kenarında idi, neden en arkadaydı bilmiyorum ama çalışkandı.

  şöyle bi bakınca, baya bi tırt aslında...

  not: ilkokuldan sonra girilen anadolu lisesi
 • biri hacettepe tibbi bitirdi, yillarini zorunlu hizmet ile gecirirken evlendi dunya tatlisi bir kizi var.

  biri odtu elektronigi bitirdi, cok ucuk bir insan oldugundan standard bir is bulmayip kendi sirketini kurdu. birkac makine icat etti (evet hakikaten icat etti oyle bir adam), ama sonunda ulkeye dayanamayip isvec'e goctu simdi orada bir sirket kurdu avrupa bilim destek fund'larindan yararlaniyor.

  biri bogazici elektronigi bitirdi, mit'ye doktoraya gitti. yillar yili calisti aldi doktorayi, sonra konusma firsatimiz olmadi.

  biri de mal mal eksisozlukte entry girmekte an itibariyle.

  not: fen lisesi
 • 2 kız 2 erkek olan gruptan; 2si ziraat mühendisi biri okulu uzattı öteki mezun,1 erkek işletme bitirdi zengindi zaten babasının işlerinin başına geçti.diğer kızımız sınıf öğremeni oldu 3 yıldır atandığı yerde çalışıyor.
 • en yakın arkadaşım; antalya'da bir devlet bankasında bankacı.

  ben: ingiltere'de yüksek lisans yapıyorum hukuk alanında.

  diğer erkek arkadaşımız: sağa sola taktığı borçlar yüzünden okulu bırakıp kaçmak zorunda kaldı. şu an nerede olduğunu naptığını kimse bilmiyor.

  arka dörtlünün tek kızı: öğretmen oldu. geçen yaz evlendi. mutlu mesut.

  edit: birazdan arkadaşları arayıp niye elalemin arkadaşları gibi ilginç şeyler yapmadınız lan millet 200 300 fav alırken ben sadece 12 fav aldım diye kızacağım.

  konuşma sonrası editi: arkadaşların birisi flakka'ya başlıyor. diğeri de harvard'a doktora proposal'ı yollayacak yarın. haber alınamayan arkadaşı da müge anlı'ya bildireceğiz. bekle beni 400 fav ben geliyorum.
 • maşallah herkes lisede en arkada oturup başarıdan başarıya koşmuş. geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ederken öğrendim, bizimkilerden birisi sihirbaz olmuş. bakınca gördüm ki kendi çapında epey ünlü.

  vay amk. milletin sınıf arkadaşı yale’de cambridge’de bi de bizimkine bak.
 • arka sırada 31 çeken arkadaşım 25 yaşına kadar üniversiteye giremedi, sonra çevre mühendisliğine girdi, şimdi yeni mezun.

  derslerde ayakkabıyı çıkaran diğer arkadaşım ekonometri okudu, ingiltere'de yaşadı, döndü bir bankada bol mesaili iş yapıyor.

  öbür piç olan özel üniversiteye girip 3. sınıfta bıraktı, sonra başka bir özel üniversitede işletme bitirdi, şimdi işsiz.

  benim ne olduğum entrylerden bulunabilir.
 • ekşisözlük yazarı