542 entry daha
  • maşşallah herkesin arkadaşları kariyerde zirve yapmış

bizimkileri sayalım
    bunlardan 2 tanesi hiç unutmam derste esrar içmişti

esrar içenlerden bir tanesi sofu oldu. müezzinlik gibi bişey yapıyor
    diğeri asker kaçağı. semerkand cemaatine girdi. hala asker kaçağı

daha düzgün olan diğer iki kişi ise

biri 9 eylülü bitirdi ama mesleğini yapmadı. adapazarında malum partinin ilçe teşkilatına girdi. yalamakla meşgul. nasıl para kazandığı meçhul

diğeri ukraynalı doktorla evlendi. 2 çocuk yaptı. mutlu mesut yaşıyor.
  • her yerden araştırdım ama öğrenemedim.valla ben de merak ediyorum
  • 1- avustralya'da , kendini aştı, yabancı hatunla evlendi
    2- mal'dı hep mal kalacak. kendince işler yapıyor
    3-aile babası, kücük işletme yöneticisi

hakkatten ya ön sıralardakiler sanatçı, danscı, resssam, mühendis, prof. falan oldular. kesin bir şey var bu sıra meselesinde
  • 1. şahıs engelli kadrosundan memur oldu
    2. şahıs benzin istasyonunda pompacı oldu
    3. şahıs köye yerleşip hayvancılık yapmya başladı
    4. şahıs(ben oluyorum) 112 acil personeli oldum.
  • okuduğunuz lisenin seviyesini gösteren unsurlardan birisidir.
  • en arka sıralardaki 6'lı grup.

1. liseden sonra ingiltereye gitti work&travel'la, dönmedi bir daha.
    2. ingilizce öğretmeni.
    3. türkçe öğretmeni.
    4. dükkan açtı, babasının arsasına evler yapılınca dükkanı kapattı, kirayla geçiniyor.
    5. esnaf, babasının işini devraldı.
    6. ben, memur oldum, fetö iftirasına uğradım, 7 aydır işsizim ama nasıl bir teröristsem soruşturmaya/kovuşturmaya gerek duymadılar, işten atmakla yetindiler.
  • 1- hangi okulda arka sıra 4'lü ?
    2- başlık 4'lü diye açıldığı için herkes 4'e tamamlamaya çalışıyor.
    3- biri isveç'te prof, biri bangkok'ta bar işletiyor, biri italya'da mühendis... ve 4. olan yazan sözlük yazarıda nasa'da astronot.
    bu ne layn...olmm nasıl 4'lü bu.

(bkz: lisedeki en arka dörtlünün önünde oturan ikilinin bugünkü durumu)

neyse tmm(bkz: çaylağım) ve sakinim.
  • arka dörtlüdenim ama buraya yazmak için biraz zamanım var :d bir yere geldiğmizde editlerim :d
  • entrylere bakılırsa, bu dörtlülerin yarısı ülkenin creme de la creme tabakasını oluşturmakta, diğer yarısı da best of the cort olmuş felaketten felakete sürükleniyor. sabit maaşlı çalışıp, kendi halinde yaşayanları yok sanki bunların. aralardaki ironiler, serzenişler, o alaycı tavırlar da iyi güldürdü gece gece, hakkınızı teslim etmek gerek.

ben de tek tek saymayayım ama bizdekiler de güzel mesleklere sahipler, hayallerini gerçekleştirdiler diyebilirim. burada yazılanlar abartı gibi geliyor ama olabiliyor işte. öyle özel liselerde, kolejlerde değil çoğu devlet okullarında okumuş görüldüğü üzere.

ve evet eskiden, (eski dediğim 10-15 yıl önce) devlet okullarında gerçekten kaliteli eğitim vardı. vizyon sahibi,
    bilgili ve yetenekli öğretmenler vardı. bugün de mutlaka kendini geliştirmiş, yetenekli , hevesli, binlerce genç öğretmen var ama saçma bir sistemin dayattığı saçma sapan uygulamalar yüzünden eğitim bitme noktasında.
    artık başka bir dünyada yaşıyor gibiyiz.
  • birisi kayın pederinin inşaat şirketinde müdür, birisi sürekli siyasette ama ne olduğu belli değil sürekli işini gizliyor, birisi sgk da memur diğeri bankacı,
    önde oturan bir dörtü verecek olursak o kişilerde sınıfın en çalışkanları, birisi ekmek fırını işletiyor, birisi inşaat şirketi bürosunda çalışıyor, birisi herhangi ücretli bir işte çalışmıyor evine çocuğuna bakıyor, diğerini bilemiyorum
2214 entry daha
hesabın var mı? giriş yap