şükela:  tümü | bugün
  • o zamanlar henüz bir kişilik olmadığı veya oturmadığı için sahip olduğu markalar kişiliğinin önüne geçebiliyordu.

asıl sorun lise bittikten sonra devam etmesi.
  • (bkz: lumberjack)
  • (bkz: abercrombie & fitch)
    (bkz: gap)
  • (bkz: uspa polo)
  • 2000- 03 arasında benim lise okuduğum yerde böyle bir şey yoktu. bu kafada bir iki kişi vardı. onlar da kendi hallerinde takılırdı. burda bknz verilen markaları bile hala tanımıyorum desem yeridir.
  • bunu, yaş olmuş 356, hala yapan arkadaşlarımız var aramızda.
  • sınıfın en komünen kişisinin bi arkadaşımıza lacoste montumu uzatırmısıııaaannnn demesiyle, hayatın ne kadar boktan olduğunu görmüştüm. komünizm bile zengin oyunuydu. bir de converse takıntısı vardı herkeste.ilk converselerden biri benimdi okulda. mavi converseli kızdım ben artık ama ben bilmeden almıştım hoşuma gittiği için. anadolu lisesi olmasına rağmen ted, küçük bilkent gibi bir okuldu. mezunların çoğu özele gitti zaten.

edit: bir arkadaş demiş ki "komünistler lacoste giyemezdi çünkü"
    bana sorarsan giyemez. giymemeli. ateist bir adamın allah var demesiyle aynı şey. ama şöyle izah edeyim.
    "evet fakirlere yazık, evet evet, gecekondu mahallesine koymuşlar okulumuzu, allahın cezaları, nasıl yaparlar, çankaya yazıyodu ama, ben bu pis fakirleri görmek zorunda mıyım? bugün babam volkswagenla gelicek almaya ama ben peugeot almasını istiyorum artık çünkü fransız arabası. fransızlar eşitlikçiiiiiaaa" kafasındaki bir insanın da komünizmden bahsetmesi embesillik.

edit2: ben gene kıyafet işlerinden anlamıyorum, abimler doğum günü hediyesi olarak adidas süperstarın özel koleksiyonunu almışlar. giydim gittim tabi, dosta güven düşmana eziyet. biri bana oooo süperstar almışsın diyene kadar bilmiyordum ne olduğunu. bilince de bir şey değişmedi. gayet tepe tepe kullandım. ama okulumdakiler hasta ruhlu insanlardı. hiç özlemiyorum.
  • 1995-1996-1997 lerde daha çok giyim kıyafet değilde ayakkabı üzerinen yaşanırdı bu savaşlar.

adidas olması önemli değildi, adidas torsion mu sen bana öyle söyle tarzındaydı.
  • barbour mont ve timberland botlar ile zamaninda katildigim savas.*
  • liseyi ergenliğe veriyorum da üniversitede marka yarıştırmak cahilliğin danskasıdır efenim, ilber hoca da bu konuyla ilgili çok güzel konuşmuş