şükela:  tümü | bugün
 • lise 4 yıl, üniversite en iyimser 4 sene, artı 1 sene nişan, iş bulma, askerlik vs derken hemen hemen 23-24 senelik ömürlerinin 10 senesini tek kişiyle geçirip dünya evine giren insanlardır.

  insan merak etmiyor değil, bu iki insan hayatında hiç reddedilmedi, kaçamak belki yaptı belki yapmadı, garip ortamlara girmedi.

  sıkıcı mı yoksa doğru aşk deyu dünyanın sayılı şanslı insanlarından mı bu kişiler çözülmesi zor bir konu gerçekten.
 • 5 yıl içinde boşanıyorlar genelde. bu genellemeyi bu şekilde yaptığını bildiğim 2 kişiden yola çıkarak yaptım.
 • 1 hafta icinde bosanan insanlardır.10 yıl cıkıp,evlenip 1 hafta icinde ayrıldılar ya la.
 • 14 yaşından beri sevgili olduğu kişiyle evlenen kuzenim ve 17-18 yaşından beri sevgili olduğu kişiyle evlenen başka bir kuzenimin dahil oldukları kategori.

  iki çiftin de birer çocuğu var. bir çift 6 yıldır evli, öteki çift de 4 yıldır evli. iki çiftin de evliliklerinin ilk 6 ayı bayağı kavgalı geçmiş; ama birbirlerinin olumsuz özelliklerine tahammül etmeyi başarmışlar ve şu anda benim gördüğüm kadarıyla mutlu mesut yaşıyorlar.
 • (bkz: jon bon jovi)
  kendisi lisedeki sevgilisiyle evlidir.
 • özendiğim insanlardır. öyle özel bir şey kurmaktı benim de hayalim. lisedeydik, çok sevdim, karşılığı yoktu. çok yıllar geçti, kendime karşı dürüst olup bakınca aslında hala onu seviyorum. olsaydı, bu güne kadar birlikte gelip evlenseydik, rahatlıkla hala onu seviyor olacaktım. ama işte tek başına sevmek ne zaman yeterli olmuş ki. ilişki olsa bile bir taraf bir yerde su koyuverince olmuyor malum. o ben olmazdım. neyse işte... hayal olarak kaldı sonuçta.
 • ben bunun ortaokul yıllarından çıkıp evlenen versiyonuna şahit oldum. erkek ve kız anadolu lisesinde aynı sınıftalardır. orta son sınıfta erkek kıza şakayla karışık der ki

  - bak kızım hal ve hareketlerine dikkat et, ben ileride evleneceğim seninle ona göre (!!!)
  - yürü güt be salak aptal manyak geri zekalı domuz eşek köpek vs. vs.

  ee sonra? sonrası bunlar lise birinci sınıfta çıkmaya başlarlar, üniversite ikisi de ankara kazanır (allahtan üniversiteler farklı, ama bölüm aynıydı sanırım). sonra mezuniyet askerlik falan derken ikisi de bulunduğumuz şehre geri dönüp iş güç ayarlarlar ve akabinde düğün. aşağı komşumuz idilerdi kendileri. tek çocuklu çekirdek bir aile olarak - göründüğü kadarıyla - mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler. adam bana bu hikayeyi eşinin yanında anlattığında gözlerindeki gurura şahit olmuştum. düşünsenize ortaokulda kızın birine diyorsunuz ki ayağını denk al ben seninle evleneceğim, ve evleniyorsunuz da.
 • 4 yıl lise+ 6 yıl üni + 2 yıl uzmanlığa hazirlanma,atanma = 12 yıl sonra bu yaz evlenecek olan çifttir. kendilerine gıpta ile bakıyorum. ki onların ilişkisi yaşında kardeşim var. ben 12 yılda ondan bile sıkıldım. onlar ilişkiyi besleyip büyütüp üstüne bıkmadan evleniyorlar.

  not: bizden geçti o aşk tabi.
 • teknik insanlardır . evlilik onlar için fizible dir da ondan ..
 • boşanırlar. bana öyle söylendi.