1366 entry daha
  • çok klişe ama en çok yaptığımız kafeye gitmekti. hele arkadaş grubuyla yapılınca tadından yenmiyordu. okul asmaya değiyordu şerefsiz.

sahilde gezmek, pikniğe gitmek, yine çok sevilen bir kız aktivetisi olarak kız arkadaşın evine gitmek veya onu evine götürmek vb gibi şeyler...
  • eve gelirdik:) ne saçma bi de arayıp söylerdik okula gitmedik eve geliyoruz arkadaşlarlar diye...ne uyumlu ergenlermişiz...
  • kizkiza pazara giderdik. sevdigimiz pazar sadece carsambalari acilirdi, sabah okula gider gibi evden cikardik, erkenden pazara giderdik ivir zivir alirdik, oglen donerciye giderdik, aksamustu okula giderdik. boylece sadece yarim gunluk devamsizligimiz olurdu. carsambalari da okul erken biterdi o yuzden aksamustu 3 derse girip eve giderdik.
  • bilardoya giderdik :)
  • adalarda suyun kenarında cepler vardı o zamanlar, ağaçların altındaki banklarda oturup gitar çalardık. çok güzel günlerdi be.
  • guitar hero oynamak
  • hazırlık sınıfının ilk günlerinde sınıfta beraber kaçacak adam bulmakta zorlandığım için ve internet cafe hariç her yer kapalı olduğu için metroyla batıkent-kızılay arası gidip gidip geliyordum. sıcacık yuvam olmuştu melih başganın metrosu.
  • eve gitmek.

asosyalim olum ben.
  • lise dönemi; heavy metalcilerin, emoların, rockcıların, punkçıların gırla döndüğü döneme denk gelen şanslı bir velet olarak; taksim'e giderdik tabi, istiklâl caddesi'ne.

şimdi güzelim binalarda saçmasapan clubların oluşu ve o güzelim cafelerin kapanışı beni derinden yaralıyor. benim gibi birçok insanı... bilen bilir, o zamanlar efsane cafeler vardı istiklal'de. monalisa vardı hatırlayanlar gülümsüyor şu an :) turist gibi turistler vardı, arapça tabelalar yoktu. tatlı olarak bilmemne efendileri yerine pastanelerimiz vardı. sarap evleri vardı, kalite vardı arkadaşlar. kültür vardı. istiklal'de ağaçlar vardı. galata'da tasarımcılar vardı.

hatta yakasında nişanları olan pala bıyıklı bir amcamız vardı. o donemdekiler mutlaka bilir, hepimizin bir hatıra fotoğrafı vardır onunla. adını unuttum bilen varsa yeşillendirmelerini rica ederim.

eskilere özlemle...

edit:imla

amcamızın adı mustafa yağcı imiş. hatırlamak isteyenler için fotoğrafını bırakıyorum :)
    mustafa yağcı
  • börekçiye gitmek
2414 entry daha
hesabın var mı? giriş yap