şükela:  tümü | bugün
 • muğlanın menteşe ilçesinde vuku bulan olay.haber.
  gerçekten vahim durum. insanı böyle bir intihara itilmesine ne sebebiyet verebilir. bir boşlukta olması mı inançsızlık mı ne?

  yeni nesili gözlemliyorum istedikleri herşey ellerinin altında ama yine de mutsuz. allah yardımcımız olsun.
  edit: arkadaşlar sizin gibi düşünmeyene neden saygınız yok. mesaj kutumu yeşillendirip küfür eden densizler oluyor. benim düşüncem bu. beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz saygı duyarım. ama neden küfür edersiniz onu anlamam. varsa bir sorununuz yüzyüze konuşuruz. yer yer müsait olurum.
 • hemen yafta yapıştırılmış; "inançsızlık mı yoksa ???"

  aynen kardeş. inançsızlıktır kesin. hak yolunu bulmuş olsalar, bu genç yaşlarında kendilerini uçurumdan atmazlardı. onun yerine kendilerini minareden atarlardı...

  tanım: ölümde bile insanın dinini sorgulayanları ortaya çıkaran üzücü haber.
 • asıl uçurumun içlerinde olduğunu gösteren, rahmet dilediğim, gencecik kızlarımızın intihar etmesi olayıdır.

  belki de istedikleri her şeyin ellerinin altında olması mutsuz etmiş ve bir boşluk yaratmıştır kendilerinde. amaçsız yaşamak kadar kötü bir şey yok.

  edit: 2 fav uğruna ölü üzerinden prim yapılmasaydı keşke. aşağıda bana sataşan yazarımsı; senin içindeki boşluğu doldurmayıp sabaha bırakıyorum.
 • ortalıkta bu kadar çok çocuk istismarı varken, akla ilk gelen nedenin "inançsızlık" olması çok salakça.

  çocuklar için diyebileceğim tek şey ise allah rahmet eylesin. ve bu durumda kusuru bulunanlar kim varsa bir şekilde cezasını görsün.
 • "alla allaaa içlerinde boşluk vardı heraldee"

  lan olm hayatın kendisi boşluk. dolduramayacağını hissedersen gidersin. çok basit. normal olay.

  ek: "keşke azıcık ailelerini düşünselerdi, keşke boku püsürü düşünselerdi ühümü"

  o noktada önemi var mı arkadaş iki dakika beynini kullan ya. şimdi üzerine titrediğin, canı yanmasın diye kanını dökeceğin çocuğun intihar edebilir ve sikinde de olmazsın çok affedersin.

  "e ama ben onu korudum kolladım sevdim büyüttüm ühüü"

  bu kafayla çocuk sahibiysen domates tarlası al amk daha garanti iş olur.
 • yazık olmuştur çocuklara.

  (bkz: çocuk)
 • insanlığa, adalete, özgürlüğe, kardeşiliğe olan "inaçsızlık" belki de intihara sürüklemiştir.
 • nereye ellerinde her şey gençlerin? etrafınıza bakmıyor musunuz? görmüyor musunuz yoksulluğu yokluğu iliklerine kadar yaşayan anne-babaları ve doğrudan çocuklarını? görmüyor musunuz toplumdaki huzursuzluğu, mutsuzluğu? dinden ve inançlardan bahsetmek istemiyorum artık. eksini verdim.
  edit: öyle ya avrupa kıskanıyor, dünya hayran..
 • doymadınız her cümle üzerinden muhalifleri, ateistleri suçlamaya; sahip oldukları fikirleri aşağılamaya, nefret kusmaya doyamadınız.

  içlerinde bir boşluk olabilir, bu felsefi de olabilir, psikolojik de. belki de üniversite kazanamama stresi, mezun olduktan sonra iş bulamama korkusu, ya da ortada dolaşan islamcı sapıklardan birinin gelip taciz etmesi yüzünden intihar etmişlerdir. oldu mu güzel kardeşim, ne güzel varsayım yapabiliyoruz değil mi.