şükela:  tümü | bugün
  • https://m.mynet.com/…-donduran-siddet-yasam-3189063

kavgayı erkeğe bile yakıştıramazken, kızların şu iğrenç, yerlerde sürünen adi halleri nedir ya. nasıl bir nesildir bu, sonraki nesil bunlardan da mı kötü olacak acaba. sanırım bu kepazelik ilk olmadığı gibi son da olmayacak, hatta sonraki nesli bunların yetiştireceğini düşününce, benzer görüntüler önümüzdeki dönemde artarak devam edecektir.
  • uzun uzun anlatmaya çalışıp da anlatamadığım durum bu işte.

sevgilim, ben, benim hakkımda konuşma, sen kimsin, ben üstünüm.
    aferin size.

umarım bu kız ve ailesi davacı olur, ülkeyi teksas sananlar çoğaldı.
  • eskiden kanım donardı şimdi sadece tiksiniyorum, kameraya çeken, kıza vuran 3 kız ve en son çıkarak kıza tekme atan küçük erkek çocuğu, bunlarla eşit olmayalım biz, bunları yetiştiren ailelerle aynı ortamı solumayalım.
    şimdi o kızları tanıyanlar onlara mesajla " nbr kanka, ünlü olun" yazıyordur. bunların ailesi, arkadaş çevresinin çapı ne olabilir.
    bu primitif tipler yaşamasın, ne faydası olabilir bana, size

aileleri ile beraber terbiyeden yoksun, öğrenmeye isteksiz, gelişmeye açık olmayan, sadece tüketim odaklı yaşayan, insan suretinde asalakların eylemi.
  • şimdi yine tepki alacağım ama bunlardan bir tanesi örtülü, bunun ailesi başı örttürmek yerine terbiye verseymiş iyi olurmuş.

erkek çocuğunun sonunda çıkıp kızı tekmelediği hayvan sürüsünün eylemi.

ed; başörtüsüne lafım yok, ailenin öncelik sırasına lafım var, aileyi eleştiriyorum, yoksa hepsi aynı pok
  • "erkek gibi kız"larımızdır her biri, maşallah!

"değil" deyin de göreyim.
  • orta doğu'da yaşadığımızı ayan beyan ortaya koyan video. aylak bakkal taşşak tartar. eğitimsiz bir nesilden daha fazlasını bekleyemeyiz. şimdi soruyorum, köy enstitüleri kapanmamış olsaydı, atıyorum hasanoğlan köy enstitüsünün önünde böyle bir kavga hayal edebiliyor musunuz?

bu kadar ucube, tiskinç bir ağız yapısına sahip olan kızlar yarın anne olup çocuk yetiştirecekler. kimse oturup konuşmaya çabalamıyor. ben lisedeyken de durum buydu, sokakta da durum aynı bu şekilde.

yani kimse eveleyip gevelemesin ama bu insanlarla otobüste, metroda yan yana oturuyoruz. kafasının içinde tek çözüm olarak idam etmeyi, döverek cezalandırmayı geçiren insanlarla bir aradayız. belki de dekolteli, mini etek giyen kadına bakıp "idam gelince hepinizi asacağız" diye düşünüp erekte oluyor bu tip insanlar.

şimdi sen ankara'dan istanbul'a değil, ığdır'dan isviçre'ye kadar yürüsen de bu insanların adalet algısı bu. öyle işte.
  • ülkemizde sosyolog, psikolog, rehber öğretmen, aile danışmanlığı gibi meslek/bilim dallarına önem verilmedikçe böyle haberlere sıkça rastlayacağız. karambole yaşıyoruz. çocuk doğuyor büyüyor ama nasıl büyüyor soran eden yok.

havalar sıcak camlar ardına kadar açık, evimizin arkasındaki parkta zaman geçiren ergenlerin aralarında yaptıkları diyaloglar içler acısı.
  • aynı dayağı kocalarından yiyince baba evine sığınacaklardır.
  • kız kavgası olayı yılmaz'ın mesene'den silindiği gün bitmeliydi.