şükela:  tümü | bugün
  • maçkadan 42 km. uzaklıkta deniz seviyesinden yaklaşık ikibin metre yükseklikte,araba ile maçkadan yaklaşık 2 saatte çıkılan*, bozulmamış doğası, huzuru, harika insanları ile unutulmayacak yayla.. bugün orada olan bir grup insan içinse şolma yaylasından lişer yaylasına giden 15km lik patika yolla, yağmur ve sırılsıklam olmak kelimelerine yeni anlamlar yükleyeceği kesin olan, insanlardan birinin denize atlasaydık belki bu kadar ıslanmazdık demesi ile* sinirleri bozulan grubun kahkahalar içinde vardığı ve orada bir tesis, içinde odunların alev alev yandığı bi soba, sıcak çay, kuymak, paça çorbası bulduğu inanılmaz yer.. kalmak için bungalov*larda varmış ya.. bir daha ki sefere...
  • her sene 7 temmuz da düzenlenen soğuk su şenliğiyle ünlü yayla.
  • deliler gibi et yiyip, deliler gibi et yedikten sonra yine de doyamamak gibi kotu yan etkileri olan trabzon ilinin guzide yaylasi. yukseklikten kaynaklanan i$tah kabarikligi sonrasi $ehire gelmek bir nevi intihar gibidir. o rakimda bunyenize aldiginiz bilimum maddeler uzerinizdeki etkilerini ancak deniz seviyesine indiginizde gosterir. ama yine de kisa sureli bile olsa gidilmesi, gorulmesi gereken ula$imi cok zor olmayan, kismen duzgun yollara sahip bir yayladir.
  • hüseyin aslan alan ın sahibi olduğu yaylada bulunan dinlenme tesislerinin sac kavurması meşhurdur. gidenlere şiddetle tavsiye ederim. ayrıca yakınlarındaki magura yaylası benim yaylamdır.