şükela:  tümü | bugün
405 entry daha
  • kadıköy anadolu lisesinin böyle bir geleneği (simit atmak) yoktur. hiçbir zaman olmadı da. bu ilgili dönemin saçma sapan bir davranışı. yaratıcı filan değil, akıllıca değil, benim okulumun kültürüne, aklına hakarettir.
  • kadıköy anadolu lisesi öğrencilerine "martı" denildiğini bilmeyen gerizekalılar tarafından yine altında yarak kürek anlamlar kovalanan videodur diye atarlanan bir geri zekalının okuduğu okulun düzenlediği başka bir etkinlikte,
    dünya haritası üzerinde türkiye'ye yer verilmediğini gördüğümüz bir neslin dahil olduğu nesildir efendim.

saçmalık diz boyu. neresinden tutsan üzerine bulaşıyor.

https://sivilalan.com/…gunubirlik-festival-kadikoy/
  • simiti nimet olarak görüp görmedikleri umurumda değil herkesin inancı kendine istersen krem peynire tap banane! ancak geçit töreninde yeni başlayan öğrencileri simitle taşlamanın nasıl bir gelenek olduğunu anlayamadım. böylesine ilkel bir rituelin normal karşılanması da çok enteresan.

toplumu ayrıştırmak yerine birleştirmeyi gelenek edinmek gerekir. gelenek dediğin şey, alt sınıflarla üst sınıflar arası usta-çırak şeklinde de olabilir. okulda yardım alabileceği her çırağın bir ustası olabilir. ama olur mu ezmeyi öğretmişler, emretmişler ezeceksin çünkü zamanında seni de ezdiler, çünkü bu bir gelenek, ekip olmayın rakip olun devam edin yiyin birbirinizi.
  • eğitimli diye pazarlanan bir kesimin genel özeti. martılara simit atıyorlarmış peh peh...
  • çomarlığın ne dini ne ırkı ne cinsiyeti ne siyasi görüşü farketmiyor! allah tüm çomarları kahretsin. ağıza koca koca laflar geliyor ama değmez
1 entry daha