şükela:  tümü | bugün
 • lambda bünyesinde ailelere sıkıntılarında destek olmak, zor süreci paylaşmak için kurulmuş bir grup:

  "lambda eşcinsel aile grubu’na nasıl dahil oldunuz?

  ben gülseren. 54 yaşındayım. lambdaistanbul’da semra anneyle tanıştıktan sonra böyle bir şeye ihtiyaç duyduk. aile el kitabı hazırlanıyordu, biz de ona ufak katkılarda bulunduk. sonra bize bir aile daha katıldı. amacımız lgbtt (lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel)bireylerin ailelere açılmasından sonra ailelerin hislerini, deneyimlerini paylaşmak, onlara destek olmak. çocuklarımızın mücadelesinde arkalarında olmak için çalışıyoruz. haftada bir amargi’de veya başka bir ailenin evinde oturup konuşuyoruz. ayda bir yemek yapıyoruz çocuklarımızla, çocuklarımızın cinsel kimliğini bilen herhangi bir akrabasıyla biraraya geliyoruz. cetad (cinsel eğitim tedavi ve araştırma derneği) başkanı nesrin yetkin’le konuşup onlardan yardım istedik. onlar da çok sıcak baktılar, gönüllü psikiyatristlerle birlikte ailelerle her ayın ilk perşembesi bir bilgilendirme toplantısı yapıyoruz. her an yeni aileler katılıyor. şu an otuza yaklaştık. bu çok sevindirici. bir de listag.wordpress.com diye bir blogumuz var. lambda eşcinsel danışma hattı (212) 244 57 62’den bize ulaşan aileler var."

  http://www.taraf.com.tr/haber/35187.htm
 • hakkindaki bilgilere http://listag.wordpress.com/ adresinden ulasilabilir. ilk toplantisini 28 ocak 2008'de gerceklestirmis, cetad'dan gonullu psikiyatrlarin katilimiyla haftalik ve aylik toplantilari halen devam etmekte. ayrica, nisan 2010'dan beri “lambdaistanbul aile grubu’nun türkiye’ye açılma projesi” adi altinda baska sehirlerde de benzer olusumlarin temelini atmaya calisiyorlar.
 • lgbtt aileleri istanbul grubu.
  (bkz: http://listag.wordpress.com/)
 • lgbtt aileleri istanbul grubudur.
  http://listag.wordpress.com/
  soyle bir yazi var sitelerinde:
  sevgili ahmet,
  ölüm haberini acıyla öğrendik. diyorlar ki eşcinsel olduğun için zaten bir zamandır ailenden tehditler alıyormuşsun, hatta daha da fazlası, bu cinayeti ailenin düzenlemiş olabileceği ima ediliyor... bunu aklımıza bile getirmek istemiyoruz...

  biz çocukları eşcinsel / biseksüel / travesti / transseksüel olan bir grup ebeveyniz ve diliyoruz ki bu topraklarda cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği ne olursa olsun insanlara yöneltilen şiddet artık son bulsun.

  diliyoruz ki aileler çocuklarına sevgiyle yaklaşıp, bu durumun bir hastalık olmadığını öğrensinler, daha çok okusunlar, daha çok dinlesinler... diliyoruz ki basınımız "eşcinsel gencin sonu" gibi başlıklar atmasın artık...

  biliyoruz bunu söylemek seni kaybetmiş olmamızı değiştirmeyecek ama bilmeni ve bilmelerini isteriz ki ailelerine açılan tüm eşcinsel / biseksüel / travesti / transseksüel bireyler ailelerinden nefret ve şiddet görmüyorlar.

  bilmiyorlar ki çocuklarını reddeden aileler aslında kendilerinden kaçıyorlar ve çok daha zengin bir yaşamı kaçırıyorlar.

  hoşçakal ahmet... eğer ki nefret suçuna ya da namus cinayetine kurban gittiysen, umarız ki sonuncusu olursun...

  listag

  (bkz: ahmet yildiz)

  ayrica lgbtt bireylerin ailelerini konu alan belgesel filmi yapiliyor.trailer icin:
  http://vimeo.com/32449491
 • http://listag.wordpress.com/ adresinden hazırlamaya çalıştıkları belgeselin trailer'ına göz atabilirsiniz. hazırlanması için desteğe ihtiyaç duyulan bu belgesele katkı sağlamak için başvurabileceğiniz yollar da aynı adreste mevcut.

  trailerı izlerken bile gözlerim doldu. bir yanda eşcinsel evlatlarına kendi elleriyle kıyabilen ana-babalar, öte yanda ufacık bir grup olmalarına aldırmadan evladının hakları için savaşan ana babalar.

  hala eşcinsel haklarını savunurken "gay değilim" diye belirtme ihtiyacı duyarken insanlar ve bir bakan "eşcinselliğin hastalık olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini düşünüyorum" diyebiliyorken her yerde, olabildiğince fazla insana ulaşmak ve nefretin önüne geçmek adına bu yaptıkları o kadar takdir edilesi ki.
  tek tek ellerinden öperim.
 • bir avuç cesur ana babadır. bir avuç dediysek, cidden bir avuç bu insanlar.
 • çocukları lgbt olan aileler onur haftasına ve yürüyüşe çağırıyorlar... hazirladiklari bir videoyu aglamadan izleyemedim. oyle acayipler vallahi. eksik olmasinlar.
  http://www.youtube.com/…uxjly6xbly&feature=youtu.be
 • lgbtt bireylerin ailelerinin grubu.

  "bir bok olmaz artık" dediğim zamanlarda böyle insanların varlığını hatırlıyorum. ailesine açıldığında dayak yiyen ve evden atılan arkadaşlarım hızla azalırken, destek gören arkadaşlarım da artıyor. böyle insanlar var bu ülkede ve ben onlarla aynı havayı solumaktan gurur duyuyorum.

  bi' de yeni videolarında (entrylerde linki var) onur haftasına da davet ediyorlar. onların da söylediği gibi lgbtt haklarını savunmak için lgbtt olmak gerekmiyor.
 • tutuklu öğrencilerle dayanışma inisiyatifi'yle birlikte hrant dink vakfı'nın "ışıklar 2012" ödülünü alacak yarın 20'de cemal reşit rey'de. şuradan canlı olarak izleyebilirsiniz.
 • çok güzel bir işe imza attılar. trans bir bireyin anne babası olmanın zorluklarının ötesinde insan olarak sahip olunması gereken bazı nitelikleri gözümüze sokmuşlar.

  http://www.youtube.com/watch?v=b9cn6m7vccw

hesabın var mı? giriş yap