şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bitcoin)
  bitcoinin yenisi. böyle pek bir yenilik getirmeden alternatif olmaları zor ama bakalım bakalım.
  şimdilik bitcoin mining için üretilen asicsler yüzünden bitcoini bırakanlara yönelik gibi duruyor.
  bilgi için: http://litecoin.org/
  kullanmak için: atlantis
 • market cap'i an itibariyle $50m olup bitcoin blockchain'inin arkasinda 2. siradadir. bitcoin'den en buyuk farklari bloklarin 10dk yerine 2.5dk'da dogrulanmasi (dogrulamalar daha zayif haliyle), sirkulasyona girmesi beklenen paranin 84 milyon birim olmasi ve hash algoritmasinin sha256 yerine scrypt olmasidir. scrypt daha fazla memory gerektiren bir algoritma oldugu icin asic ve fpga miner uretmek daha zor, ayni zamanda bitcoin'e benzer performans artislari almak da mumkun degil.
 • tam şu anda yatırım yapılası coindir. bir süre sonra mtgox'da satışa başlanacak.
 • 2 yıl önce bugün doğmuş olan coin'dir. litecoin developer team bir kaç saat sonra reddit üzerinden soruları cevaplayacaklar.

  http://www.reddit.com/…e_the_litecoin_dev_team_ama/

  şu anda 1 ltc fiyatı: 2,03$
 • şu anki fiyatı 3$ olmuş coindir.
 • günden güne fiyatı artıyor.. 1 ltc 4$ an itibariyle!
 • bir türlü alamadığımdır. btc, crypto-trade gibi sitelere para yüklemeyi başaramam sonucu alamadım.

  not: bilen yardım ederse sevinirim.

  edit: crystalsoul ve winsome'a teşekkür.
 • litecoin satın almak isteyenler için geliyor:

  önce btcturk.com adresine girip üye olduktan sonra banka havalesiyle btcturk.com'a para gönderiyoruz. daha sonra anlık kurdan bitcoin satın alıyoruz. daha sonra btc-e.com adresine girip üye oluyoruz. "finance" linkinin altından deposit btc linkine tıklayıp btc-e.com'un bize verdiği bitcoin adresine, direkt olarak btcturk.com'dan aldığımız bitcoini transfer ediyoruz.

  btcturk.com'dan, btc-e.com'a bitcoin transfer etmiş olduk böylece. daha sonra ltc/btc tabına tıklayıp, anlık kurdan, transfer ettiğimiz bitcoini, litecoin ile takas ediyoruz.

  http://litecoin.org/ adresinden orjinal litecoin cüzdanını indirebilir, btc-e.com'dan aldığınız litecoin'lerinizi bilgisayarınıza kurduğunuz cüzdan programına gönderebilirsiniz.

  (bkz: buy low sell high)

  zorunlu edit: btc-e.com patladığı için yukarıda yazan btc-e.com yerine, poloniex.com ya da bittrex.com tercih edebilirsiniz. önemli hatırlatma: exchange firmaları sizin bankanız değildir. güvenlik açısından long position almak istediğiniz coinler için, coinin kendi cüzdanını indirerek coinlerinizi kendiniz saklayınız.
 • max keiser'in dediğine göre 50 dolara çıkacak olan virtual currency. bitcoini keşfettiğimde 1 bitcoin 5 dolardı ulan amma pahalı biraz düşsün alırım demem üzerinden çok geçmeden bitcoin fırladı. 1 bitcoin olmuş 1 milyar tl. neden aynısı ltc için olmasın?

  (bkz: https://twitter.com/…iser/status/402362102506999808)

  oturduğumuz yerden zengin olmayı bekliyoruz max başgan.

  edit: 1 bitcoin olmuş 1,700.
  edit 2: 1 bitcoin olmuş 3000 tl
  yıllar sonra gelen edit 3: 1 bitcoin 20000 tl max keiser'in de litecoin kehaneti tuttu. ancak kendisi zamanında milleti quark, keisercoin filan gibi ölü yatırımlara sevk edip bir çok kişiyi batırmış olduğu için eskisi gibi sözüne tamah etmiyoruz.
 • araya başka bir sanal para birimini* sokmadan, paypal gibi bir servisle satın almanın bir yolunu bulabilirsem 50 - 100 birim kadar almayı düşündüğüm eşler arası internet para birimi.

  https://plus.google.com/…nılözbek/posts/8rb3jxjuvwe
hesabın var mı? giriş yap