şükela:  tümü | bugün
 • celeste ng'ın 2. romanı.

  romanda clevaland, ohio'da bulunan shaker heights adlı kasabaya mia ve 15 yaşındaki kızı pearl taşınır. pearl kısa zamanda okuldaki yaşları 1 yıl ara ile değişen 4 richardson kardeşle samimi olur, onların evine girip çıkmaya başlar ve anneleri gazeteci mrs. richardson'a hayranlık duyar. mrs. richardson aynı zamanda mia ve pearl'un ev sahibesidir.

  mia ve mrs. richards, bebeğini bir itfaiye binası önüne terk eden çinli göçmen bir annenin onu evlat edinen aileden geri almak için girdiği savaşta karşı karşıya gelir. minik bebeği onu ölüme terk eden, ingilizceyi zor konuşan, çok da vasıflı olmayan göçmenlerden biri olan biolojik annesi mi yetiştirmelidir? yoksa bebeği yıllardır çocuğu olmayan, minik bebeği evlatlık olarak almak isteyen ve ona orta sınıf bir amerikalının hayatını sunacak aile mi büyütmelidir?
  mia'nın ve mrs. richardson'ın çocukları ile olan ilişkileri, ikisinin bu konu üzerindeki çatışması, velayet davasının kasabadaki etkisi romanın çatısını oluşturur.
  roman aslında hikayenin sonunda neden çıktığı belli olan bir yangın ile açılır. richardson'ların evi farklı odalarda başlatılan küçük yangınlarla yanmıştır ve en büyük şüpheli ailenin asabi ergen minik kızıdır. roman olayların öncesine giderek bu yangına dek olan süreci anlatır. merak uyandırarak başlar, ortaya güzel temalar koyar, ilginç karakterler yaratır ancak feci şekilde derinleşmeyen karakterler, anlamsız alt mesajlar, bir yere bağlanmayan olaylarla devam eder ve okuru hiç de tatmin etmeyen bir sonla biter. iyi bir editör desteği ile parlayacak olan kitap, yazarın çin asıllı amerikalı olduğu düşüncesi ile azınlık amerikan halkına hitap eden, desperate housewives hissinden kurtulamayan bir hikayeden öteye gitmez.
 • ufak yangınlar adı ile türkçe'ye çevrilen kitap. şu kitabın 50 hafta best seller'de kalmış olması insanlık olarak ne kadar acınacak durumda olduğumuzun kanıtı gibi
 • geçen senenin en iyi romani ve 50 hafta best sellerda kalmış diye cok merak ederek aldim ama basit bi ergen kitabi. bana bir şey kattiğini soyleyemicem. citir cerez bi kitap.
 • cleveland'da genelde zengin beyazların oturduğu bir mahallenin değişen amerika'ya ayak uydurmakta zorlanmasını güzelce anlatan roman. sürükleyici olduğu için bir oturuşta okunabilir.

  hulu için dizisi de çekilmektedir. başrollerde şimdilik reese witherspoon ve kerry washington var.
 • rosemarie dewitt ve joshua jackson'ın da kadrosunda yer aldığı, mart ayında başalaycak olan uyarlama hulu dizisi.
 • kitabın iki ana karakteri var. kendine has güçlü karakterleri olan iki kadın: mia ve elena olaylar ise birinin diğerine gününü göstermeye karar vermesiyle gelişiyor, sarpa sarıyor. arka planda ise ohio’da bir tür proje-şehir olarak kurulan shaker hights’ın kendine has dinamikleri var.

  dizide hikayenin bu çokkatmanlı yapısına sadık kalmışlardır diye umalım şimdilik. buradan daha fazla detaya ulaşmak mümkün.
 • 18 mart'ta yayınlanacak reese witherspoon ve kerry washington başrolündeki yeni hulu dizisi.

  fragman.
 • hulu'da gosterimde olan ve her carsamba yeni bolumu eklenen, celeste ng'in ayni isimli kitabindan uyarlanmis dizi. simdilik 4 bolumu mevcut, ve oldukca sarmis durumda. helecanla yeni bolumleri bekliyoruz.
 • reese' cigimin big little lies setinden cikip, teri sogumadan ayni rol ve karakterde oynadigi dizi olmus.

  bence guzel eyyorladim.