şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inanılmaz sevimli grafikleri olan korku oyunu. tuhaf bir cümle oldu, farkındayım; sizi şöyle demosunun gameplay videosuna alalım o zaman.

  bu da official sitesi

  2017 ilkbaharında full versiyonu çıkacakmış, oynamak için sabırsızlanıyoruz efendim.
 • çıkış tarihi resmen belli olmuş oyundur. 28 nisan'da meraklılarıyla buluşacak. oyun standart ve six edition olmak üzere iki farklı seçenekte piyasaya sürülücekmiş. six edition kahramanımız six'in 10cm uzunluğunda figürünü, bir adet özel a3 poster, 7 adet çıkartma ve tüm soundtrackları içerecek. oyun pc, playstation 4 ve xbox one olmak üzere üç farklı platformda oynanabilecek.
 • 28 nisanda çıkacak olan oyundur, tatlı grafikleri, korku dolu içeriği ile heyecanla beklemekteyiz efendim.

  edit: bugün yazmıştım, ayları öğrendim düzelttim olmuş mu?
 • bulmacaları türdeşleri limbo ve inside kadar uğraştırıcı görünmeyen ama grafikleri ve hareket alanı olarak onların üstüne çıkmış tatlış oyun.

  edit: yeni çıkan dlc ile birlikte fiyatı 49 tl'yi görmüştür. ne kadar tatlış dediysek de maksimum 5-6 saat oynama süresi vadeden bir oyun için fazla para istiyorlar.
 • çıktığı gibi oynamaya başladığım, grafikleri güzel( cod battlefield crysis gibi detaylı değil ama, zaten kıyaslanmaz da) bulmacalı bir oyun.

  kahramanımız tuvalet kağıdı rulosundan biraz daha uzun. kötü insanlardan, yaratıklardan kaçırıyoruz, bu esnada türlü zorluklarla karşılaşıyor ve bulmacaları çözerek ilerliyoruz.
 • konsol üssü'nün incelediği tatlı mı talı bir korku oyunu.
  inceleme sonrasında almaya karar verdim bende. beğenirsem editler bir iki kelam ederim.
 • hikayesi belli noktalarda hayao miyazaki'nin ruhların kaçışı isimli animesini andıran oyun.

  --- spoiler gibi ---

  - hikayedeki sihirli kötü kadının çirkin müşteriler ağırlaması ve bir nedenle işletmeye yolu düşmüş masum küçük kız.

  - müşterilerin domuz gibi yemek yemesi.
  --- spoiler gibi ---
 • an itibariyle konsolda bitirebildiğim baş yapıt. iş güç derken yıllardır oyunlar dağ gibi birikti, ne zamandır bu derece başından kaldırmayan bir oyun deneyimi yaşamamıştım. adeta işte ben bu yüzden oyun oynuyorum duygusunu her saniyesinde yaşatan muazzam oyundur kendileri efenim.
  sunumu, hikayesi, çok tatlı mı tatlı grafikleri, hissettirdiği duygular, insan kendinden parçalar buluyor şu oyunda.
  eğer benim gibi eve yorgun argın geliyorsanız ve birikmiş milyon tane oyununuz varsa hiç düşünmeden bu oyuna başlayın. kendisini sonuna kadar oynatacaktır.
  edit: aklımda deli sorular.
  --- spoiler ---
  six ve lady arasında bir bağ var mı? anne kız ilişkisi olabilir gibi sanki. ama ilginçtir annesini de yedi.
  ayrııca six obez insanlardan kaçtıktan sonra kendisine sosis uzatan nome'u yanlışlıkla mı yiyor? yoksa o ince çizgiyi çoktan geçti ve bilerek mi yedi. six masum mu? ya da oyunun başında masum olduğunu nereden biliyoruz?
  six acı çekerken ki müzik yok mu ah ah..
  o obez insanlar neydi öyle ya ne kadar çarpıtıcı ve ürkütücü, özel olarak seçilmiş insanlar hepsi ve bulabildikleri tüm et çeşitlerini yemeğe geliyolar ha tabi taze çocuk eti olursa ne ala(!).. çok başarılı oyun çok

  --- spoiler ---
 • müzikler, mekanlar, oynanis enfes. bulmacalar limbo ve inside gibi bilgi degil, beceri istiyor.

  özellikle sisko figürlere gülmekten bazen oyunu oynayamadim.

  eglendirdi. alin oynayin pisman olmazsniz.

  oyunu oynamadiysaniz. cömelme olan c tusunu, sag maus tusuyla degistirin. ileriki bölümlerde cok isinize yarayacak.

  8/10
 • son zamanlarda oynadığım oyunlar arasında en zevk vereni herhalde bu olsa gerek. bi platform oyununda olması gereken her şey ve de daha fazlası var. çizimler, karakterler, müzikler hepsi çok güzel bi şekilde bir araya getirilmiş. açıkçası 31 liralık bi oyunun bu kadar hoşuma gideceğini düşünmezdim.

  daha önce yazılmış ama ben de irdeliyim, şişman insanların olduğu bölüm harbiden ruhların kaçışına benziyor. oyun genel olaraksa özellikle kütüphane kısmı batman: arkham asylum'un scarecrow'a karşı oynadığımız kısımları gibi. tabi bunlar oyunun güzelliğinden bir şey götürmemiş.

  kısaca kesinlikle tavsiye ettiğim oyundur.

  not. parlaklık ayarını yapın, fazlasıyla farkettiriyor