• evanescence'den amy lee buralidir.
  • true dedective'in 3.sezonundaki dedektif roland'ın koca ağızlı ama seksi sevgilisi lori'nin memleketi.
  • cok sikici arkansas eyaletinin, sikici baskenti .2 sene yasadim 6 sene gibi geldi, en guzel tarafi gezmek icin newyork city,chicago, dallas, memphis gibi daha guzel ve eglenceli yerlere gitmis olmam, universitesi icin gidilir sadece, baskada bi numarasi yok, mecbur kalmadikca yasamamak lazim burada.
  • clintonın köyü, eyaletin enbuyuk kenti
  • (bkz: little l)
  • abd'de ilk kez 9 african american ogrencinin beyazlarin okudugu bir liseye gitmeleri ile adını duyurmus sehir. sonradan bu 9 ogrenciye "little rock nine" denmiştir. o zaman arkansas valisi tarafından bu ogrencilerin okula gitmesi engellenmeye calisilmistir. bunlar oldugunda yil 1957miş.
  • south pacific müzikalinin başrolündeki askeri hemşire nellie forbush işte tam da buralıdır.. little rock'ın bi yer olduğunu anlamam epey zaman almıştır...
  • kansas ve kentucky ile birlikte hillbilly memleketlerin en dandik eyaleti arkansas'ta bir şehir. allah düşmanımı düşürmesin. hiç uzun bi zaman yaşamadım, sadece kısa bir süre kaldım 1-2 hafta.
    ama yani west virginia denen yer bile en azından dc ve doğu yakasına yakın.

abd'de genelde büyük şehirlerin etrafındaki suburb ya da küçük şehirlerde yaşadım. ancak urbana-champaign'den sonra gördüğüm en depresif en yaşanmaz şehir diyebilirim burası için.

neyse, allah düşmanımı düşürmesin.
  • bill clinton presidential library (başkanlık kütüphanesi?) bu şehirde bulunur. clinton'ın hayatıyla, politika kariyeriyle ilgili dokümanlar, kendisine verilen hediyeler, gönderilen mektuplar, fotoğraflar, vs. tarihçi olmayan insanların bile ilgisini çekebilecek bir düzende hazırlanmış ve yerleştirilmiş her şey. insan gıpta ediyor gerçekten bunları görünce, ve üzülüyor bizde neden böyle bir biriktirme ve gelecek nesillere aktarma bilinci yok diye...
  • (bkz: rochelle)
hesabın var mı? giriş yap