şükela:  tümü | bugün
 • iron maiden'ın world slavery tour kapsamında 14,15,16,17 mayıs 1985 tarihlerinde long beach arena'da 52000 kişiye verdiği muhteşem konserin kaydı.
 • iron maiden nın 14 ekim 1985' te yayınladığı konser albümüdür.kapaktaki mezar taşında yazanlar h.p lovecraft a aittir.

  produced, engineered & mixed by martin "live animal" birch
  recorded at long beach arena and hammersmith odeon

  albümün barındırdığı parçalar:

  intro: churchill's speech
  aces high (harris)
  2 minutes to midnight (smith, dickinson)
  the trooper (harris)
  revelations (dickinson)
  rime of the ancient mariner (harris)
  powerslave (dickinson)
  the number of the beast (harris)
  flight of icarus (smith, dickinson

  hallowed be thy name (harris)
  iron maiden (harris)
  run to the hills (harris)
  running free (harris, di'anno)
  wrathchild (harris)
  22, acacia avenue (harris, smith)
  children of the damned (harris)
  die with your boots on (smith, dickinson, harris)
  phantom of the opera (harris)

  singlelar:
  running free (live)/sanctuary(live) (23 eylül 1985)
  run to the hills(live)/phantom of the opera(live) (02 aralık 1985)
 • bruce dickinson bu konserden evvel ciddi anlamda rahatsızlanmıştır (boğazı enfeksiyon kapmış derler) yine de genç bir vokalist olarak mükemmel bir iş çıkarmıştır.
 • muhteşem bir albüm* sonrası çıkılan turnenin* long beach ayağında verilen muhteşem konserin kaydı. iron maiden'in doruk noktasıdır.
 • insana ìron maiden'in en mükemmel kadrosunu altin döneminde izleme sansini veren efsanevi konser kaydi.videosunda o devirde bir grubun görsellik sinirlarini nasil zorlayabilecegini görmek mümkündür.giristeki aces high'da bruce dickinson biraz tutuk baslar ama gerisi kusursuzdur.powerslave,running free (tek kelimeyle mükemmel) ve rime of the ancient mariner ayri bir güzellikte calinmistir bu kayitta.dinlerken oradaki seyircinin coskusunu hissetmek hic de zor degildir.
 • artık bir efsane halini almış tüm zamanların en iyi konser albümüdür.
 • aces high ile daha gaz giriş olamazdı dedirten , revelations'da arada bağıranlardan biri de ben olsaydım keşke diye iç geçirten özellikle rime of the ancient mariner ile müzikal orgazm yaşatan mükemmel konser albümü.
 • belgesel olarak "early days"e kıyasla daha kısa bir zaman dönemi ele alınmış dvd.detay bakımından eksiklikler göze çarpmıyor değil , kanımca early days belgeselini izlemek daha zevkliydi.güncel yol görüntülerini efektle eskiterek o dönemlerde çekilmiş gibi sunmak güzel bir fikir ama keşke arabanın önünde duran "rock in rio" lpsi olmasaydı.soundcheck sırasında çekilen görüntülerde "wrathchild" çalınırken ekrana "the trooper" şeklinde yazılması da diğer bir faul.
 • canlı izlenemediği için hayata geç gelmişim dedirten konserlerden birinin kaydı.