2512 entry daha
  • rakiplerin hissettikleri bir replik olsaydı: "beni, yarım saat orada insan azmanına dövdürttünüz. tekmesinden tokatına, dönen tekmesinden uçan sırtına, ensesiyle bile vücudunun her zerresi ile adam beni dövdü. bir kişi demedi ki ‘serbestciğim yardıma ihtiyacın var mı?’ adam odadaki her şeyi benimle kırdı. dolabından komodinine, havlularından yastıklarına, beni boğdu boğdu boğdu. duvara attı. boğdu boğdu, duvara attı. çığlıklar, yardım çığlıkları allah’ın belaları! bir kişi be, bir kişi." (bkz: ölümlü dünya)
  • hastasıyız bu takımın.bu hafta da m.united’i yenerlerse bu iş tamamdır.
  • 2000'lerin başındaki dida, cafu, maldini, nesta, gattuso, seedorf, pirlo, shevchenko'lu milan ve 2000'lerin ortalarındaki puyol, xavi, iniesta, deco, ronaldinho eto'o ... messi'li barcelona kadar 2000 sonrası futbola damga vurmuş takımdır.

dünya futbolunun son 10 yıldaki değişimine doğrudan katkı yapmış olan jürgen klopp'un büyük projesidir. klopp dehasının belki de bu saydığım ilk iki örnekteki (milan ve barca) takımlardan bile daha göze hoş gelen bir futbol oynayarak tarihe damga vurmaktadır liverpool. bek algısını yeniden ele alırken, santrforsuz bir oyun yapısı ile de başarının anahtarını bizlere sunmuştur.

ben bu sezon maçlarının kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. çünkü bir daha böyle bir takım izlemek için en az 10 yıl beklememiz gerekebilir.

bu sezonki başarı yalnızca bir şampiyonluk da olmayacak, para ile kurulan takımlara nazaran 5 yıl öncenin isimsiz topçularının nasıl bir zincir, geçilmez kale ve muhteşem bir silah olarak kullanıldığının da göstergesi olacak. paraya karşı, sistem, ruh ve azmin zaferi olacak. ve dortmund yıllar önce 2 sezon üst üste şampiyon olduğunda, şl'de final yaptığında, klopp devrimi zirve yapmıştı. şimdi ise etki gücü daha yüksek premier lig'de son bulacak bu savaş. klopp adını tarihe altın harflerle yazdıracak... ve liverpool'u aşan bir misyonla futbolun akış yönünü belirleyecek.

not: yaşım yettiğince izlediğim ekol takımları sunmak için milan ve barca örneğini verdim. daha eski olup bu takımlardan iyi oynayan takımlar olabilir...
  • alman disiplini ve ingiliz çalışkanlığının birleşmesiyle şampiyonluğa yenilgisiz ilerleyen efsane takım. bu sene hem lig hem de şl şampiyonluğu ile tarihe geçebilirler.
  • başarılarında direk beşiktaş'ın katkısı da olan ingiliz takımı.
    loris karius denen kovayı beşiktaş' a yollayarak milyonlarca liranın kulübe gelmesini sağlamıştır.

ne alakası var diyenler için açıklayayım, alisson becker sakatlandığında kaleci adrian hiçte fena bir performans göstermedi süper kupa maçı olsun ligin ilk maçları olsun. o maçlarda kalede playboyun olduğunu düşünün.

artık liverpool bu kovayı sittin sene takımda barındırmaz.
1257 entry daha
hesabın var mı? giriş yap