• lance armstrong un kanseri yendikten sonra tour de france da taktığı , satışa çıkacağı ve gelirinin hayır kurumlarına bağışlanacağı söylenen sarı bileklik.
  • satisa cikmis olan ve amerikanin baskan adayi* da dahil bu aralar bircok unlunun bilegini susleyen "ben de dernege yardim ettim" anlami tasiyan bileklik...
  • http://store.livestrong.org/ adresinde sari bilekliklerden satmaktadirlar hatta, lakin şu anda "elimizde kalmadi ama agustos ortasinda getiricez" diyerek pek güven vermemektedirler... pending pending diye oyaliyorlar siparis verenleri de...
  • 2004 fransa bisiklet turuyla (bkz: tour de france) birlikte nike firmasinin ozel bir urun serisini satisa cikartip bu satislardan elde edilen gelirin bir kismini bagisladigi egitim programidir. 1 dolara satilan ve nike tarafindan uretilen sari bilekliklerin satisindan dunya cevresindeki kanserlilere destek amaciyla 5 milyon dolar toplanmasi amaclanmaktadir. bileklik, ayakkabi urunlerin sari renginde tour de france liderinin giydigi sari mayodan esinlenilmistir.

lance armstrongun popularitesini ve kanserle savasa yardim amacini arkasina alarak nike yinede kar etmistir. ama kar yolunda lance armstrong'u ve kanserlileri kullanmis midir? kanaatimce tam tersi kullanmaktansa on plana cikartarak daha hayirli bir is yapmistir.
  • uzun süre kanser tedavisi gören abd'li bisikletci lance armstrong'un, geliri kanser hastalari yararina kullanilmak üzere yaptirdigi ve tanesini 1 dolardan satisa cikardigi bileklik. basta fas'li atlet el guerrouj olmak üzere bircok ünlü sporcunun kolunda bu sari plastik bilezigi görmek mümkün. baslangicta hedef 8 milyon adet satmakmis; ancak simdiden 10 milyon adet satilmis ve 10 milyon dolar gelir elde edilmis kanser hastalari icin. ne yazik ki henüz türkiye'de satilmiyor.
  • hedeflenen 5 milyonu simdiden uce katlayan, dunya'da abd basta olmak uzere 60'in ustunde ulkede gunde ortalama 100,000 civarinda satilan satilan ve talebin karsilanamadigi, nike'in urettigi sari bileklikle temsil edilen kampanya. kanser arastirma ve savas vakfina yardim amaci guden bileklikleri takanlarin prestij katsayilarinda artma olmustur ve tarafimdan gozlenmistir. yalniz 1 dolarin ustunde satin alinmasi kampanyanin amacini astiginin gostergesidir, cunku adult ve youth olculerinde olan bu plastik bileklik bazi pustlar tarafindan ebay'de 30 dolara bile satilmaktadir. ayiptir.
  • amerikan ortamlarinda karizma yapmanin su anki en onemli unsuru, ne kadar ignorant bir insan olsaniz da bu sari bilekligi taktiniz mi "but... i do care" tadinda bir imaj birakabiliyorsunuz. ozellikle juicy esofmaniniz, longchamp cantaniz yaninda bir olmazsa olmaz.
  • lance armstrong ' un kanser olduğu sıralarda kurduğu vakfın üretiiği sarı renkli bileklikler. tüm dünyada kullanımının oldukça yaygın olduğu bilinmekle beraber avrupa' da futbol oynayan birçok yıldız futbolcu da bu bileklikleri takmaktadır. amerika da özellikle kanser tedavisi görmekte olan birçok çocuk-genç bu bileklikleri takarak aralarında motivasyon türünden bir bağ oluşturuyor ve bu da kanseri yenmenin en önemli adımlarından.
  • yesil renkli olanlari da abd ordusunu destekliyoruz anlamina geliyor bunun..ve eminim parasi kansere degil pentagona gidiyordur.
hesabın var mı? giriş yap