şükela:  tümü | bugün
 • bi tom di cillo filmi. başrollerinde steve buscemi ve catherine keener vardır
 • filmdeki asabi cucenin, kendisine filmde cuce rolu verdiler diye bozulup olay cikarmasi cok komiktir.
 • tom di cillo abimizin en iyi,incelikli ve komik filmi. onun referansıyla box of moonlight' ı izlemiştim, çok kötüydü.
 • kanımca bahsedilen ayardaki nitelik, insanın öznel ve nesnel gerçeklik arasındaki yolculuğunun oksimoron* boyutunda içerik kazanması ile ilintilidir. misal, bu filmdeki cüce, lavugun* teki iken, lynch filmlerindeki hayatın devinimidir. dahada ileri giderek, tom di cillo ile lynch efendi, oturup basitlik ve hayatın özü ilişkisini uzun uzadıya tartışmalıdır
 • sinemanın nasıl bir lojistik kabus olduğunu anlatıp hevesli safdilleri yol yakınken vazgeçirmek gibi ulvi bir vazifesi vardır bu kordelanın.
 • yaşananlar renkli, çekilen film siyah-beyazdır. rüyada yaşananlar siyah-beyaz, rüyada çekilen film renklidir.

  (bkz: düşük bütçenin dahice kullanımı)
 • steve busceminin başrolünü oynadığı ve sundance film festivalinde ödül almış olan komedi unsurlarının iyi harmanlanmış olduğu ve bir filmi çekebilmek için ne zorluklardan geçildiğini anlatmaya çalışan ve yönetmeninin tom dicoillo olan sinema filmi.
 • rüya-gerçeklik film-gerçeklik döngüsünü oldukça başarılı bir şekilde kullanan, film içinde kendi kendine göndermeler yapan, karakterleri, hikayesi, kurgusu çok iyi oturtulmuş, güldürürken düşündüren, kısa film çekmenin gerçekte -hakkaten de öyle- ne kadar zor olduğunu ve ne kadar abuk subuk sorun varsa ortaya çıkabileceğini anlatan, aslında jim jarmusch'un cinematographer'ı olan ve bu filmin ardından 3 üç film -dördüncüsü yoldaymiş- bir de dizi çeken senarist yönetmen tom dicillo'nun ikinci filmi.
 • tom dicillo'nun sinemacilik ve film sektoru ilgili cok negatif hislerle dolu oldugu bir donemde tanistigi birisinin "ne sanslisin, kendi filmin var" demesi uzerine cekmeye karar verdigi film. dusuk butceli film cekme isinin arka plani ruya gercek arasi bir kurguyla gosterilir. steve busceminin oyunculugu da cok guzeldir.
  --- spoiler ---
  elbette filme noktayi anne ve cuce koymaktadirlar. direktor, bir suru ayrintiyla ulasip mukemmeliyetci bir tavirla filmin orasini burasini dusunurken, cuce aslinda direktorun yaraticiliginin, dusunce seklinin temelini sorgulamis ve cok derin bir sarsinti yasatmistir yonetmene. cunku yonetmen filmdeki problemlerin oyuncu, kamera, parasizlik, amatorluk gibi faktorlerle ilgili olduigu kanaatindeyken bir anda cuce oyuncunun sozleri karsisinda tum gucunu yitirir. ta ki annesi ise el atana kadar.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap