şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece müzikleri için asla gidilmemesi gereken bir mekan. yemekler tırt. çalışanlar gereğinden fazla laubali.
 • siyasal'ın adeta arka bahçesi.
 • (bkz: yaran yanlış okumalar)

  --- spoiler ---
  live porno
  --- spoiler ---
 • süper yemekleri, süper çalışanları, süper işletmecisi, süper şarapları olan süper mekan.
 • yerli, milli ve çomaristan'a uygun dükkan, ama sorsan hepsi emekçi, hepsi solcu ve tamamı insan odaklı. ankara'da herhangi bir kıraathaneye giderseniz daha saygılı çalışanlarla muhatap olacağınız yer.
  rezalet başlığı açmak yerine buraya yazmak daha doğru diye düşünüyorum ama olaylar tamamıyla rezalet.

  içeri girdik ve bir masaya yönlendirildik. masaya otururken 18-19 yaşlarında genç bir kadın gelip burası rezerve, sizi şuraya alabilir miyiz dedi. tamam diyerek ve diğer masaya geçerken rezerve yazmamanız hoş olmadı ama geçelim dedim.

  bunu diyerek ona hesap sormuş oldum, annecim öyle söyledi. bizi oraya yönlendiren kişinin yanlış yaptığını, yönlendiren çalışanın da bu hanım kızımızın altında çalışan biri olduğunu öğrendik. yani komi-garson hiyerarşisi ama haspamda microsoft ceo'su edası var. annecim çok yanlış gelmişsin.

  bize gösterdikleri masaya oturmadan bir başka masa vardı ona geçelim dedik. o da rezerve dedi ve yine yazı yok. o yaşta kıza hanımefendi bakın rezerve yazmıyor dedim ve arkadaşıma çıkalım buradan dedim. polemiğe girmek gibi bir gayem de yok, yüzüm kapıya dönük hala aynı şeyleri söylüyor. bize masayı gösteren çocuk da benim hatam falan diyor, bir başkası daha geliyor ve beyefendi sakin diyor. sinirlenmeyecek adamı sinirlendiriyor ve tahminimce en büyüğü 20 yaşında bunların.
  ben sakinim zaten, işinizle alakalı sorun olmasın diye yöneticinizle dahi konuşmayacağım diyorum ve kevaşe başlıyor siz beni işten atmakla tehdit ediyorsunuz demeye. sonradan gelen kişiye dönüyorum, şimdi ben işten attırmakla mı tehdit ettim diyorum, evet diyor orospu çocuğu. araya karbon kağıdı koyup sikeceğim 3 tane ergen durduk yere benimle polemiğe giriyor. livornu pub'ın ceo'su kızımız sesini yükseltiyor, üzerime yürüyor, el kol hareketi yapıyor, bana hesap soramaz, beni işten attırmakla tehdit edemezsiniz diyor lan, şaka gibi mk. yetmiyor biz mekan değiştirecekken bana çıkın diyor ve nihayetinde işletmeci geliyor.

  ben bu muameleyi kıraathanede, çomar mekanında, ülkü ocağında falan beklerim burada olması en çok da size yakışmadı deyip olayı anlatıyorum. kadınların fizyolojisi falan filan diyor, ben uyaracağım, yapılmaması gerekirdi ve sair nabza göre şerbet. ama hem üslubumuzdan hem de anlattıklarımızdan haklılığımızı anladığını sanıyorum. ki anlamasa ne olacak mk? kızılay'da lan mekan, sikik sudan müteşekkil birandan her yerde var, nereye gidelim dediğimiz yerlerden en yakını orası diye girmişiz oraya ve de çıktık.

  bir arkadaş, bir abi ya da fuckbuddy tavsiyesi. gitmeyin buraya. orada gidilebilecek 500 yer varken oraya gitmeniz midenizin bulanmasına yeter de artar. işin kötü tarafı bu tip yerler sol ayağına liboşluğun tillahını pazarlıyor. iş arkadaşından bahsederken hiyerarşik vurgu yapıyor, yetmiyor emekçi kesimin dezavantajlı pozisyonundan dem vurup işten attırılmak istendiğini iddia ediyor, kadına şiddetin ne kadar öcü olduğundan bahsedip müşterisinin üzerine yürüyor. ve bunları 18-19 yaşında üç beş velet yapıyor. lütfen livorno adını kullanmayın pubınızı da bir tarafınıza sokun*
 • birkaç ay önce yazdığım (bkz: #71685893) entry'mi silmiyorum ama övgülerimi de geri alıyorum.

  o kadar geliyoruz, yeri geliyor kişi başı yüzlerce lira hesap ödüyoruz, ona rağmen içtiğimiz 1-2 su bile hesaba ekleniyor (ki ankara'da tanıdık olduğum hiçbir bar bunu yapmaz, ben de kafe-barda çalışırken tanıdıklardan benzer şeylerin ücretini almazdım), o da yetmiyor azcık çakır olduk diye içtiğimizden 2-3 bira fazla hesaba kitleniyor, itiraz edince de "biz bunları sipariş aldıkça sisteme işliyoruz, hata olması imkansız" diyorlar. sanki siparişi robot alıyor amk, insanlık hali hata olabilir, ben de yanılıyor olabilirim (ki iddia edildiği miktarda içmeye kalksak kız arkadaşımın acilde midesi yıkanıyor olurdu), bu şekilde laubali uslup mu olur allasen?

  sahibine pek lafım yok ancak çalışanlarının çoğu tırt, laubali ve saygısız diyebilirim.
 • ankarada olgunlarda bulunan bir kafe. olgunlarda ki diğer barlar gibi çalışanlarının büyük çoğunluğu eski örgütlü solculardır. bu yüzden çalışanlarda, geçmişin verdiği devrimci duygular bazen ortaya çıkabilir. pek aldırmayın. kızılay çevresinde bulunan onlarca alkollü mekandan farkı yoktur. gitmezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz.
 • sevimli işletmecisi ve dost canlısı çalışanları ile müdavimlik kültürünü içinde yaşatan işletmelerden, ömrü daim olsun.

  hele ki guinness fıçı takıyormuş ki, artık daha da güzel olacak denektir.

  arada ne oluyor ne bitiyor bilmek için; http://instagram.com/livornopub