şükela:  tümü | bugün
 • tugba ozerk'in 2.albümünde yer alan ve bugunlerde klibide müzik kanallarında dönen şarkı.
 • osur osur ipe dizin son örneği ve nazan öncelin kendini iyice a$tığının göstergesi.
 • içinde balzac ve vadideki zambak'tan bahsedilen ve mayokini&bikini, bacak üçlemeli klibe sahip şarkı
 • ückağıt yapmak anlamına gelir.
 • zap yaparken denk geldiğim ve balzac - vadideki zambak laflarını duymamla dumurlara daldığım şarkıdır. şarkıyı nazan öncel 'in yazmış olması da dikkate şayan. zira bu şarkı, bu kadının son yıllarda şarkı yazmakta ne kadar zorlandığının, yaşadığı yeniden doğuşun aslında sonun başlangıcı olduğunun bariz bir göstergesi. örnekler çoğaltılabilir tabi:

  (bkz: hay hay)
  (bkz: of of)
  (bkz: böyle gider bu)

  beyaz bikinisiyle salınan hanım kızımız * dans mı etsin, elinde tututuğu kitaba mı baksın karar veremiyor bir türlü. klibin sponsorunun bordo siyah yayınları olduğunu zannediyorum. "yazın plajda/havuz başında dünya klasiklerini okuyun" diyerek farklı bir tüketici kitlesine hitap etmek istiyor olabilirler...
 • sabah sabah annemin icadı "kral tv uyandırma servisi" vasıtasıyla haberdar olduğum şarkı.
  şarkıdan aklımda tek kelime kalmadı ama şarkıyı söyleyen hatun kişi hafif uyku sersemiyken gözüme taş gibi gözüktü.. afyonumun patlaması aşamasında hanım kızımızın elindeki vadideki zambak kitabını da son anda farkettim, sanırım hala uyuyorum. rüyada da fatih altaylıyı görmüşüm zaten...
  şimdi önümüzdeki kliplere bakıyoruz...
 • her şeyden önce sözleri mutlaka tarihe not düşülmesi gereken, sonraki nesillerce de okunup ibret alınması gereken, günümüz foolish casanova, bilimum mustafa sandal eseri ve değerli sayısız sözyazarı içerikli pop dünyasında bile dikkat çeken liriklere sahip eser. nazan öncel'in her nabza uygun şerbet verebildiğinin inanılmaz göstergesi. klibin erotizm seviyesi ve yorumlayan sanatçı tuğba özerk'in kişisel yeteneği ise bu güzel parçanın diğer artıları elbet. üşenmedim, sıkılmadım ve söz konusu eseri pause/play dinleyerek sözlerini hepimizin mutluluğu adına deşifre ettim. eserin her satırı hem bağımsız, hem kendinden önce ve sonra gelen sözlerle birlikte incelenmeli bence. vurucu noktalar elbette balzac ve "ellettirmem".hatalar varsa affola..bu söz şimdiki kadar uygun az söylenmiştir ama, sözlerini de yazayım tam olsun :

  yüzüme bak, içim ısınsın
  gönlünü al, bana taşınsın
  kaderimiz ortak yazılsın
  ben senin kalbinden hiç bir yere gitmem
  öl desen ölemem amma, git desen gidemem

  (nakarat)
  ooooo bana da lololo yaparsın artık
  afrandan tafrandan geçilmez ne yazık
  kapının önüne koyarsa yandık
  sana da birşey sorulmaz artık (x2) sonra..

  honoré ("onör" gibi sölenir) de balzac, vadideki zambak
  çok uzun bir hikaye, kaldır başını bak
  acı nedir bilmen lazım, gözyaşı dökmen lazım
  bana göğüs germen lazım
  anılarım acılarım, umutlarım hayallerim
  birşeyimi ellettirmem, kimseye laf ettirmem
  mümkün değil kirlettirmem, herhalde yaniiii

  safi keder oldum safi
  gözyaşımız somuttur abi
  düşündüğümüz söyleyim bari
  ayrı gayrı olmaz, anladın mı sanki?
  sen git yat uyu bari
  aşkım her dem baki

  (nakarat)

  birşeyimi ellettirmem, kimseye laf ettirmem
  mümkün değil kirlettirmem, herhalde yaniiii
 • honore de balzac/ vadideki zambak dizeleriyle muhtemelen balzacı mezarında ters çeviren şarkı. eh ulan koskoca balzacı da aleme maymun ettiniz ya bravo, allah yolunuzu açık etsin ne diyeyim.
 • klibini izlerken sandalyeden düşesim gelmesine karşın geçirdiğim şoktan dolayı çakılı kaldığım, gülsem mi ağlasam mı bilemediğim, aptal bir icraat. tuğba hanımın (ki hoş bir bayanmış) honore de balzac deyişine, birşeyini ellettirmemesine, türk sanat musikisi özentisi laflarına falan vuruldum. (aşk her dem baki falan diyordu) ancak en çok yüreğimi eriten kısım lo lo lo derken poposunu sallaması ve de poposundan "lo lo lo" kelimelerinin dökülmesiydi. aklıma seren serengilin gönderdiği reika(?) lar geldi, şarkınin potansiyel kaynagi geldi, her klipte sallanan popo görmekten gına geldiği geldi.

  bir de son zamanlarda nedense hep kliplerde göğüs bölgesine zoom yapıyorlar, trend oldu ha. ibrahim tatlıses bile ne dedi? "tuttum karının memesinden."

  allah bin türlü belanızı versin.