şükela:  tümü | bugün
 • binalar içerisindeki bekleme yerleri. aynı zamanda burada bekleyen insan kalabalığından yola çıkarak türetilmiş lobi faaliyeti gibi bir terimi de karşılar. lobi faaliyeti, lobicilik kalabalık elde etme, kalabalığı etkileme anlamındadır*
 • yapıların girişinde bulunan salon (bkz: hol). hem de, bazı çıkar gruplarının temsilcilerinden oluşan topluluk. ve hattâ sinema da; bir filmden bir ve/ya birkaç sahne ile filmin yönetmen*inin, oyuncuların adlandırdığı, küçük afiş.
 • bir ülkede bulunan soydaşlar vasıtasıyla egemen erk üzerinde etki kurabilme faaliyetinin adı...

  (bkz: rum lobisi)
  (bkz: ermeni lobisi)
  (bkz: yahudi lobisi)

  söz konusu faaliyetin yalnızca türkiye aleyhinde olacağına dair yaygın kanı bir paranoya haline dönüşmüştür. lobi faaliyeti yapanlar sadece dışarıda değil içeride de bulunabilir. mesela türkiye'de de avrupa birliği için lobi faaliyeti yapanların olduğu öne sürülür sıklıkla. ve bu insanlar aslı astarı olmadan * sık sık töhmet altında bırakılır statüko tarafından.
 • ankara dolaylarından bir rock grubu. şu anda sadece cover çalan grup yakın zamanda beste çalışmalarına başlamayı düşünüyor. sakarya caddesinde bulunan barfly da cuma günleri programları var. bu aralar rock camiasına göre ankaranın en hareketli yerlerinden birisi burası.
  gidilesi izlenilesi grup. devam diyoruz...
 • ilk önceleri meclisin bekleme salonlarında ve koridorlarda yapıldığı için belirli bir devletin veya grubun çıkarlarını sağlamak üzere yapılan kulis faaliyeti anlamında kullanılır. azeriler dalan der.
 • nişantaşı'nda açılan ev konseptli, bol markalı mağaza... basın bülteninden alıntı:

  "şehirli insanın alışveriş anlayışını baştan yaratacak, eğlendirici, yaşayan ve şaşırtıcı "hip" mağazası "lobi" açıldi!

  sevdiğiniz markalar sizi anlatır, hayatınızdan bir parçadır, aşkınızdır, yaşam tarzınızdır, kişiliğinizdir ve evinizdir. nişantaşı'nda hizmete giren "lobi", bu anlayıştan ortaya çıkmış, yaşamla ilgili her detayı içinde barındıran "ev" konseptinde bir mağaza. "a46 butik", "tuvanam", "a46 organization" gibi markalarıyla tasarımda fark yaratan a46 grubu tarafından hayata geçirilen "lobi", mağazacılık anlayışına yepyeni bir heyecan getirecek

  a46 grup yaratıcıları tuvana büyükçınar ve selim demir ortaklığında, birçok "lifestyle" projesinde yer almış başak pelister'in konsept ve iş geliştirme danışmanlığı ile kurulan lobi, nişantaşı abdi ipekçi caddesi'nde kapılarını açıyor. mağazacılığın alternatif ve yaratıcı adresi olacak olan lobi'ye adımınızı attığınız andan itibaren en yakın dostunuzun evine uğramış gibi hissedeceksiniz. her odasında farklı bir dekorasyonu barındıran bu evin tüm odaları yaşayan birer mağaza olarak sizi içeri davet ediyor.

  kadın ve erkek giyiminden ayakkabıya, ev aksesuarından doğal sabuna, aksesuardan vücut bakım ürünlerine, televizyondan bilgisayara, müzik sistemlerine, kitap ve cd'den dergiye, birçok ürünün evdeki doğal yerleriyle sergilendiği lobi'de gördüğünüz her şey size ait olabilir! hayattan zevk almayı seven, farklı olmaktan hoşlanan ve dünyadaki yenilikleri bir adım önde takip eden herkesin yeni şeyler keşfedebileceği bir buluşma noktası olan lobi, 40'a yakın marka barındırıyor. bir kısmı dünyaca ünlü yabancı tasarımcı ürünleri ve markalardan, bir kısmı da türkiye'de tasarım alanında stilleriyle fark yaratmış kişilerin lobi'ye özel olarak ürettiği modellerden oluşan ürün portföyünün ortak özellikleri ise "alışılmışın dışında", "stil sahibi" ve "yenilikçi" olmaları.

  misafirlerine her daim yeni, farklı ürünler sunmak isteyen lobi'yi sürekli takip etmek bir zevk haline gelecek, çünkü lobi'de her hafta yepyeni ürünler, tasarımcılar ve markalarla tanışabilirsiniz. kıyafetten takıya, ev aksesuarından teknolojiye tasarımın her alanında türkiye'deki ve dünyadaki değişik stilleri takip etmek, farklı olmak veya yalnızca lobi'nin tasarım havasını johns cafe'nin değişik kahve aromaları ve elif edes'in tatlıları eşliğinde koklamak isterseniz, her zaman lobi'nin misafirisiniz."
 • etkili olabilmesi için, savunulan tezin lobi yapılan ülkenin çıkarlarına ters düşmediğini, aksine yararına olduğunu veya olabileceğini teknik yönden vurgulamak da, lobi faaliyetlerinde çok önem taşıyan noktalardır.
 • amerikan senatosunda transhumanizm lobisi olusmaya basliyormus yavas yavas. amaclari biyoloji- biyoteknoloji alanlarindaki kurallarin ve regulaayonlarin esnetilmesi ve bu alanlara daha cok yatirim yapilmasinin saglanmasi imis.

  yeni kavga alanimiz biyo-politik hayirli olsun

  bu da entriyi girer iken henuz haberdar olmadigim bambaska bir haber, bu kez hikaye italyada geciyor

  http://www.kurzweilai.net/…s-first-transhumanist-mp