şükela:  tümü | bugün
 • ucuncu goz ve "ikinci beden" isimli kitapların yazarı.
  tibetli bir budist rahibi olduğunu ve eğer yanlış hatırlamıyorsam şu an başkasının bedeninde yaşadığını idda eder,kitaplarını da bu ikinci bedenindeki yaşam sürecinde yazmıştır.
  kitaplarında yazdılarının doğru olduğunu "valla billa,ekmek çarpsın ki" diyerek ispat etmeye çalışmaktadır ama yemezler.
  kitaplarından.kendisine inanan sazanlarda bulunmaktadır,lakin aklı başında bi insan,himelayaların doruklarında keşfedilmemiş varlıklarla kanka olduğunu idda eden,3 gözüyle milletin ciğerini okuduğunu söyleyen,iki kitap okuyarak gemi mühendisi triplerine girip paçayı sıyırdığını anlatan bi dallamaya inanmaz.
  kitapları çocukluğumda populer olan "macera tüneli" serisi tadı vermektedir zaman zaman,eğlencelik,çerezdirler ve vakit kaybıdırlar.
 • diger iki kitabından daha yarık olan dunyanin evrensel sahipleri hermit adında bır ucuncu kıtabı daha bulunmaktadır, (ki aynı zamanda bu kıtap su anda pıyasada bırıncı el olarak bulunamamaktadır tahmınım...) ucuncu turle yakinlasmaların alt yapısını olushturan anormal bir senaryodur her okuyan kaldıramaz.
 • original adı t lobsang rampa olup akasa yayinlarinın ekmek yemesinin ana sebeplerinden biridir.
 • adamın asıl adı t lobsang rampa olup burdaki "t" tuesdayi, tibette adet oldugu uzere cocugun dogdugu gun adı verildiginden, yani salı yı temsil etmektedir.. bunun dısında adam ısrarla tibet'te dogmus olup ucuncu goz* adlı kitabında nasıl da bi soylu aileden geldigini nasıl da katı yetistirildigini falan anlatmıstır burda..

  ucuncu gozunun bariz bir delgiyle acılmıs olmasına* ailece cekirdek citleyerek gulmusuzdur o ayrı... bunun dısında kendisinin astral seyahat, aura,hipnoz tarzı seyleri ogreten kitapları vardır... kitaplarında kendisinin nasıl da gifted bi insan olduguna dair cıglıkları gozden kacmamaktadır...
  ayrıca bi de "sarhosluktan sonraki kacınılmaz bas agrısını", astral dunyadaki yaratıkların astral bedenle dalga gecmesine, bizim farkında olmadan bunun bunalımıyla uyandıgımıza yormuslugu vardır ki of* ... oyle yani..
 • caelumluna sayesinde (bkz: hediye) sahip olduğum, sözlük formatındaki wisdom of the ancients isimli kitabında çok şeker açıklamaları vardır, çok eğlencelidir.
  god başlığından bir alıntı: "according to the christian belief, how many gods do you think there are? have you read genesis? if not, read where god said, 'let there be firmaments.' in other words, god is commanding a second god to make the firmament, and the second god obeyed and made the firmament. then the first god said, let there be light, and the second god made light."
  tao entry'si şöyle başlar: "in the days before the communists upset the human values, tao was 'the way', the principle, the truth." ayrica (ara: dombili* taocu*)
 • aynı zamanda bu adam üçüncü göz* adlı kitabında yetilerin gerçek olduğunu ve -tibetin karlı dağlarını gezerken- gözleriyle gördüğünü iddia eder. ekmek musaf çarpsın, inanmıyorsan gel göstereyim ayarında laflarla kanıtlamaya çalışır. "ben söyledim dinlemediniz şimdi artık yeti görmek için çok geç" gibi bir kalıp da kullanmış olabilir, emin değilim.
  haliyle bunları diyen adamın bahsettiği tibet kültür öğelerine de inanası gelmez insanın. mantıklı adamların aklında yalancı çoban olarak kalır, kalacaktır.
 • rolls royce kolleksiyonu yapan bir ermiş kişi.

  e ister istemez,

  (bkz: ferrarisini satan bilge)
 • kitaplarında lamaizmi tanıtan, astral seyahat tecrübelerini ve tibetteki hayatı kendi yaşam örgüsü içinde anlatan, oralarda sık sık tereyağlı çay ve tsampa ile beslendiğinden bahseden kişi. kendisi ayrıca altı yaşındayken iki gözünün arasında üçüncü gözünü açtırıldıktan sonra insanların auralarını çok daha net gördüğünü, hastalıklarını söyleyebildiğini hatta aslında bütün insanların üçüncü gözünün var olduğunu fakat asırlar önce kapatıldığını iddia etmektedir.
 • "enerjiye inanmıyorsanız, bir yere gittiğinizde 'burası ne kadar huzur verici' demeyin çünkü orayı huzurlu yapan oranın aurasıdır diyor amca. (bkz: aura)
 • kendisi maalesef gercek adi cyril henry hoskin olan ortaokul terk bir mekanik tesisatcidir. ınterpol ve scotland yard hakkinda arastirmalar duzenlemis ve bu sonucu onaylamislardir. kendisi lobsang rapma'nin ruhunun bu bedene girdigini iddia edip onun da kitabini yazmistir. ayrica kendisinin kedisinin (evet yanlis okumadiniz) kedisinin dikte ettirip yazdirdigini iddia ettigi bir kitabi daha vardir. (bkz: living with the lama)

  dalai lama'ya fikri soruldugu zaman da yazili bir aciklama yapilmis ve yazilanlarin cogunun hayal urunu oldugu bertilmekle beraber tibet davasina buyuk katkilar sagladigi belirtilmistir.

  yine de ortaokul terk mezunu icin hic gitmedigi bir yer hakkinda best-seller yazmak buyuk basari.