şükela:  tümü | bugün
  • isvicre'nin italyanca konusulan bolumunde bir sehir. yaz sonunda yapilan ve sehir meydaninda dev ekranda film gosterilen festivaliyle taninir. ayrica (bkz: lokarno anlasmalari)
  • isviçre'nin ticino kantonunda yer alan bir şehir.

    isviçre'yi isviçre yapan üç kültürün*** olabilecek en güzel yanlarını bünyesinde toplamış bir ben diyeyim kasaba sen de şehir. fransızın zerafeti, italyanın damak tadı, almanın düzeni hepsi bir yerde toplanmış. öyle çok gezecek bir yer yok, 2 saatte her yeri bitirebiliyor insan. o yüzden her anını yaşayarak, gördüğün binbir türlü çiçeğin fotoğrafını çekerek, yayıla yayıla risottonu yiyerek, kısaca sindirerek gezmeli. tahminim fenafillahını baharda yaşıyordur ama yağmurlu bir kış günü bile maggiore gölünün üstünü kaplayan hafif sisle benim diyen şehre taş çıkaracak güzellikte olabiliyor.

    entrymin burasına kadar sabredenlere bonus olaraktan, tren istasyonundan çıktıktan sonra yüzün göle dönükken solda kalan dışı sarmaşıklı ve masalı lokantada mantarlı, safranlı risotto yemelerini salık veriyor ve iyi gezmeler diliyorum.
  • maggiore gölüne bakan orselina, brione mahallerinde kaldırım dövme fırsatına nail oldum ki, mevcut güzellik karşısında üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. ecnebilerin şu eski-yeni dengesini sağlamadaki maharetlerine feci imreniyor, benim odam niye böyle değil diye üzülüyorum.
  • en yakin havaalani milano'dadir. tr'den gitmek icin milano'ya gidip oradan gecmeniz gerekir.