şükela:  tümü | bugün
 • doğal bakım ürünleri yapan bir fransız markası. ürünlerin şişe,kutu vs. tasarımları, çok eskiden kalma bir his veriyor. yakında istanbulda da bir corner açacaklarmış. hadi bakalım.
 • lavanta, yeşil çay ve limon aromalı ürünleri gayet başarılı olan marka, zira lavantanın her hale sokulmuşunu bulabilirsiniz içeride
 • dunyada toplam 280 magazasi olan bir $irkettir halihazirda. (starbucks 7,255 - mcdonalds 32,008)
 • urunleri ta-ze magazalarinda ve http://www.tariszeytin.com.tr/ * de bulunabilir.
 • ambalaj ve tasarımın pazarlamadaki gücünü tam manası ile ortaya koyan marka.
  bildiğiniz atrix el kreminden daha kaliteli olmayan bir el kremine sadece eski yağlı boya tüplerine benzeyen tüplerin icinde olduklari için iki katı ödeyebiliyorsunuz.
  ayrıca ambalajlar üzerinde görme engelliler için eklenmiş kabartmalı etiket de tüketici duyarlılığına dokunmuyor değil.
 • daha ucuza saf shea butter bulunabilecek bir toptanci icin (bkz: agbanga karite).
 • l'occitane en provence olarak geçer. (provence'in çiçek ve koku cenneti olmasından dolayı durance da bu şehirden çıkmıştır.) tagline'ı "the fragrance merchant" tır. bahsi geçen tüccarın çizgi hali, l'occitane'ın teneke kutularını, müzik cdlerinin kapaklarını, parfüm kaplarını ve karton torbalarını süsler. l'occitane'ın kurucusu olivier baussan muhtemelen bu kişinin ta kendisidir. seçtiği isimde geçen "occitane" bir zamanlar fransanın güneyini ve italyanın kuzeyini kapsayan krallığın ismidir. 23 yaşındayken, akdenizin geleneklerini ve malzemelerini birleştirerek kişisel bakım ürünleri yapmaya karar vermiştir.

  alışılagelmiş parfümlerin, bakımların yanı sıra, ütülemeden önce kumaşlara sürmek için kokuları bile mevcuttur, her türlü ayrıntı düşünülmüştür. "pomander" adında çok şık bir "katı parfüm" kabı, sabunlukları tütsülükleri vardır. sitesinde, kullandığı aromaların hepsinin, hangi mevsimlerde hangi ülkelerden toplanan çiçekler ve bitkilerden elde edildiği, alfabetik sıraya göre düzenlenmiş şekilde bulunabilir. mumlarının, normalde bulabildiğimiz mumlardan daha pahalı olduğu bir gerçektir, ama kolay kolay l'occitane'inki kadar yoğun ve gerçekçi kokulu mumlar da bulunmaz.
 • hayvanlar üzerinde test yapmayan, körlere yardım amaçlı derneklere para yardımı yapan bir firma. kimyasal maddelerle çok fazla haşır neşir olmadıklarından doğaya da zarar vermiyorlar. parfümleri ağır da olsa, kremi l'oréalinki kadar pürüzsüz yapmasa da, pahalı da olsa her zaman tercih ederim.
 • bileşenlerini insana ve çevreye olabilecek en yüksek saygıyla seçen kozmetik şirketi. arıkovanı ürünleri, bal, royal jelly ve reçine hariç olmak üzere hayvan ürünleri ve yan ürünleri kullanmaz. geleneksel üretim metodlarını desteklemesi, kaliteye ve yerel üreticilere öncelik vermesi, ürünlerinin hiçbirinin üretiminde çocuk işgücü kullanmadığını garanti etmesi ve ürün ambalajlarının üzerinde görme özürlü kişiler kendi ürünlerini seçme zevkine sahip olabilsinler diye braille alfabesini kullanmaları sebebiyle takdirimi kazanmış marka.

  vücut bakımı, cilt bakımı, kokuları ve ev kokularıyla geniş bir ürün içeriği var. mağazalarındaki ürün çeşitliliğinin yanısıra görsel sunum anlamında da oldukça doyurucu shea yağı, mineçiçeği, lavanta, zeytin, bal, badem, aromakoloji gibi vücut bakım ürünleri,kadın ve erkekler için çeşit çeşit kokuları mevcut. ayrıca pomander, ev spreyleri, mumlar, tütsüler, kumaş(ütü) suları ve koku torbaları gibi zengin çeşitleri insanın aklını mağazada bırakmasına neden oluyor özellikle hediye almakta zorlanan birisi iseniz uğramanızı tavsiye ederim. bal özlü ürünleri hem çocuklar hem de yetişkinler için son derece neşeli ve mutlu edici olabilir.

  edit: okunuşu loksitan şeklindedir.
 • türkiye'ye ithal eden firmalardan birisi pharmasante'dir