şükela:  tümü | bugün
 • sol framede gorunmesi bile yuzume bi gulucuk kondururken basligina girip hem filme zaman kaybi diyen hemde puana gore oturup film izleyen insan gercegiyle karsi karsiya kaldim

  cok sevdigim guy ritchienin cok sevdigim filmi
 • guy ritchie'nin en iyi filmi.
 • izleyip bitirdikten sonra hakkında diyeceğim şudur ki; "keşke hiç izlememiş olsam ve oturup bir daha ilk defa izlesem." cu nov vad ay miiğn? sonrasında bu ütopik isteği en iyi karşılayacak film ise snatch oluyor galiba ama snatch gözümde asla lock, stock and two smoking barrels seviyesine çıkamayacaktır. zira bu filmi oyuncular arasından bir tanesini bile tanımadan, her saniyesinde ayrı ayrı şaşırarak çoğu zaman yarılarak izliyor ve seviyorsunuz, snatch'ı ise, hele ki eğer bundan sonra izlediyseniz, bu filme benzer, tanıdık oyuncuları olan, hatta izlerken ilerleyen sahnelerde olayların nasıl boka sarıp düzeleceğini tahmin ettiğiniz bir yapım olarak seviyorsunuz, sevmiyorsunuz; ben bu şekilde değerlendirip seviyorum!
  snatch de kendi başına yeterince etkileyici bir film (gönlüm el vermiyor bok atmaya) ama eğer bu film 10/10 hak ediyorsa snatch ancak 9/10 gibi bir not alabilir. çünkü her ne kadar ilgi çekici ve sürükleyici bir film olsa da bu öğeleri taşıma sebebi selefi olan lock, stock and two smoking barrels'in üzerine üflediği nefestendir.**

  --- spoiler ---

  bacon: what's that?

  barmen: a cocktail, you asked for a cocktail.

  bacon: no, i asked you to give me a refreshing drink, wasn't expectin a fuckin rainforest, you can fall in love with an orangutan in that!

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  her şey çok güzel olacak'a benziyor ya.

  -siz kimin malını kime satıyorsunuz lan ibneler?
  +ya nusret abi biz sana naptık yapılır mı bu ya, benzin döküp adam yakılır mı?

  --- spoiler ---
 • bir aktör bu filmi izlerken o kadar çok gülmüş ki, "yauuv kim bu filmin yönetmeni? mutlaka bu adamla çalışmam lazım, para falan önemli değil benim için" demiş ve daha sonra bu yönetmenle snatch adlı filminde çalışmıştır.

  (bkz: brad pitt)
 • şu filme overrated diyeni de gördük ya bu mecralarda , daha neler görürürüz kim bilir.
  tanım; soundrack albümü replay'e alınıp saatlerce dinlenebilecek film.
 • daha popüler olmuş olan snatch'ten görece daha az bilinen ama çok daha iyi olan, guy ritchie'yi kafamda gerçek bir yönetmen olarak kabul etmemi sağlayan harika film.

  beğenmemek normaldir ama zaman kaybı göreceli bir tanımlamadır...
 • yıl olmuş 2012 benim daha yeni izlediğim çok çok güzel film.

  yılmaz erdoğan'ın fikri olduğunu düşündüğüm "golf ve adam dövme" sahnesinin, en kibar tabiriyle onun fikri olmadığını gördüğüm ve kendisine bu kaçıncı be arkadaş, yuh dediğim filmdir.
 • en güzel kara mizah eserlerinden birisi
 • 2 saatlik sürenin az geldiği filmdir. 5 saat 10 saat sürsün ister deli gönül, sabahlara kadar izlemek ister.

  --- spoiler ---

  otomatik tüfekle bütün evi tarayıp da tek bir adamı öldürmeyi beceremeyen abla filmin gizli yıldızıdır şahsi kanaatime göre, 2 sahnede gözükmesine karşın koparmıştır, yerlere yatırmıştır.

  --- spoiler ---