şükela:  tümü | bugün
 • yarmış elemanlara sahip grindcore grubu. aslında tam bir grup değil, proje hedesi.

  grubun elemanları ve bulundukları gruplar:
  tomas lindberg - at the gates, the crown
  nick barker - cradle of filth, dimmu borgir
  shane embury - napalm death
  jesse pintado - terrorizer, napalm death
  peter tagtgren vardı eskiden, çeşitli sebeplerden dolayı gruptan ayrıldı.
 • bir sylvester stallone filmi. donald sutherland de oynar. hani bir hapishanede mudur sly'a takiyor falan, cezaevinde mustang ile ralli yapiyorlar. i$te o film. bence en iyi 2-3 sylvester filminden biridir.
  filmde sly, frank leoney'i canlandirir. (leoney 510) vakti zamaninda hapise du$mu$, sonra bir kere cok sevdigi birinin cenaze toreni icin kacmi$tir. o donemdeki hapishane muduru frank'e izin vermedigi icin basin tarafindan suclu ilan edilir. frank kamuoyunun sempatisini kazanir.
  frank leoney, ba$ka bir cezaevine geri doner. artik cezasinin bitecegi gunleri saymaktadir. bir gece adalet sisteminin bile unuttugu bir hapishaneye nakil edilir. frank bunun sebebini anlamasa da, uslu durmaya, belaya bula$mamaya ve bir an once cikmaya kararlidir. ancak hapishanenin muduru, yillar once kacarak kariyerini mahvettigi donald sutherland'dir. artik bu yeni cevresinde her$ey, frank icin cok daha zor olacaktir.
  hapishane, mudurun hegemonyasi altinda hicbir kanunun i$lemedigi, frank icin gittikce daralan bir ate$ cemberidir artik...
 • güzel ülkemde bu filme "hür kan" adinin yaki$tirilmasi.. ilginc. "abi hikaye hapisten kacan bir adami anlatiyor ya, kaninda hürlük varmi$ yani" tarzi bir düz mantik kurmak istesem de icimden bir ses bunun sly'i bu topraklarda ünlü eden ilk kan serisine bir gönderme (daha dogrusu o adi ucundan kiyisindan sömürme) olarak dü$ünüldügünü fisildiyor.

  evet ya, bu film sinemada oynarken bircok ki$inin "olm rambo'nun yeni filmi gelmi$" dedigini hatirladim $imdi. yukaridaki paragrafa aynen katiliyorum.
 • filmin çekildiği hapishane il etapta fox river eyalet hapishanesi'ne benzese de aslında east jersey eyalet hapishanesi'dir. yıllar sonra bu hapishane en son 2001'de ocean's eleven çekimlerine ev sahipliği yapmıştır.
 • the ides of march'ın vehicle şarkısını aklıma kazıyan ve eski çocukluk günlerinin vazgeçilmezi olan bir sylvester stallone klasiği.
 • sezai aydın'ın efsane sesiyle,

  "cehennemde görüşürüz, dramgoole." repliği hafızamdan çıkmayan filmdir. iyidir. hür kan adı biraz kel alâka olsa da ingilizcesinden daha fazla anlam yüklüdür.
 • ing. birisini içeri tıkmak.
 • bugun izleme olanagim oldu bu filmi. sonrasinda baktigima gore 1989 yılıymış. merak ettim yani, begendim cunku. pek ilgimi cekmez boyle hapisti mahkumdu filan; ama bu film, konu olarak bu tür içeriği tercih etmiş filmler için örnek gösterilebilir nitelikte olmuş. gayet basarili bir yapım. sinemaseverler icin arşiv filmi olduguna kanaat getirdim. stallone başta, tüm oyuncular ve teknik ekip layikiyla vazife görmüş.
 • bu filmdeki kalabalık, mahkumlu bahçe sahneleri orijinal mahkumlarla ve korumasız çekilmiştir.

  sylvester stallone'un en sevilen filmlerindendir.