şükela:  tümü | bugün
 • flort ettigim kizin babasinin isi hakkinda konusurken "i don't know. it's confidential" sozu uzerine "is he a spy? ahaha" eblekliginde bulundugum "no, he works for lockheed" cevabini alarak belden asagi arka taraftan surklase olmama vesile olan amerikan savunma sirketi. (altta kalir miyim, bizim de kagit fabrikamiz var diyerek uste cikmak istedim. olmadi tabi... o gunden beri kagit ucaklarla saldiri ve savunma teknikleri uzerinde calisiyorum. ates bocegi, sinek, orumcek ve arilara karsi basariliyim, gercek ucaklarla dog fightlara yakin zamanda baslayacagim.)
 • google ve apple ın en büyük rakibi.

  edit: sorular üzerine , zamanında çok değerli bir tarih hocamız vardı derste dua edin ki şu an dünyanın en büyük şirketi bir bilişim şirketidir ( o zamanlar micosofttu). ekonomik konjonktürde bilgi en tepede olmazsa silah üreticileri ve satıcıları yerlerini alır demişti.
 • bugun genel baskaniyla tanistigim sirket.
  hayatimda ilk defa gercekten kotucul birisini gordum.
  iskeletor ve palpatine karisimi birisiydi. ismi unuttum adamin fakat bakislarini unutmam zor. neyse benden uzak olsun da baska sey istemez.
 • toprak ananin herhangi bir kösesinde savas çikarmak için elinden geleni ardina koymayan bir ton silah üreticisinden biridir..
 • blackwater güvenlik şirketiyle birleşmesi halinde dünya'nın ilk özel askeri kuvvetler birliğini kurabilecek şirket. karadan ve sudan blackwater, havadan ve teknolojik destekten lockheed martin, alın size ülkesiz ordu.

  bazı ürünleri raytheon'la kapışamaz orası ayrı.
 • türkiye'de füzyonu keşfetmiş muamelesi görmesine şaşırmadık. videolarından anladığım kadarıyla füzyon reaktörü tasarımını yenilikçi bir çözüm ile optimize ederek mevcut reaktörlerin 10'da 1'i ebatında prototip üretimine devam ediyorlar. 3 oda 1 salon bilgisayarların desktop'a onun da akıllı cep telefonuna evrilmesi gibi bir sürecin daha başındalar, az sabır. hemen jetgiller e bağladınız.
 • mevcut reaktroru 10da 1 ı boyutuna indirip compact hala getirmeleri fuzyonun yeniden kesfi gibi birseydir.
  ınsan gercekten hayret ediyor.

  buzim sigirlarin hala ateist komunist ogretmeni hayati dar ete cabalariyla mesai harcadigi bir donemde amerikanin boyle bir teknolojiye imza atmasi insanlik ve kendileri acisindan spektakuler bizim icin ise utanc verici bir adimdir.
 • 14 kasım'da fort worth tesislerinde son f-16 üretildi ve uçağın “the fighting falcon nest” isimli dev, efsanevi fabrikasında üretim hattı, f-35 hattına yeni yer açmak için kapatıldı.

  böylelikle efsanevi uçağın fort worth tesislerinde başlayan 40 yıllık üretim macerası sona ermiş oldu.

  f-16 üretimi bundan sonra güney carolina-greenville'de bulunan daha küçük fabrikada yapılacak. burada, eğer us airforce'un eğitim jeti kontratı kazanılırsa, kendisine çok benzeyen koreli kardeşi t-50 ile birlikte üretilecek.

  bahreyn gibi ülkelere f-16 üretimi devam edecek.
 • dünya üzerinde şu an aktif olarak kullanılan 2200 adet f-16'dan ciddi miktarda düzenli gelir elde eden şirket. sürekli olarak bakım ve modernize kontratları geliyor.

  başta bahreyn, yunanistan ve slovakya olmak üzere çok sayıda ülkeden alınan f-16 kontratlarıyla şimdiden 10 milyar dolar cebe kondu.

  ufukta hindistan'ın 15 milyar dolarlık yeni uçak ihalesi var. bu ihale için boeing, saab, rafale, eurofighter ve rus united aircraft ile rekabet var. en büyük favori lockheed martin.

  şirket hindistan ihalesinde elini güçlendirmek için şimdiden harekete geçti ve hindistan'a bir kanat üretim fabrikası kurmaya başladı. fabrika 2020'de açılacak. muhtemelen fabrikaya bir yerli şirket %50 ortak alındı.

  lockheed ayrıca greenville - south carolina'da bulunan f-16 üretimini hindistan'a kaydırmayı da düşünüyor. hindistan'ın kişi başı geliri 2000 doların altındadır. abd'de ise bu rakam 60.000 dolara dayanmış durumda. hindistan'da iş gücü çok çok daha ucuz. tabi abd hükümeti muhtemelen buna izin vermeyecektir. özellikle de south karolina'nın kongre üyeleri.
 • uçaktan uzay gemisine, füzyon reaktöründen zırhlı nakliye aracına kadar askeriyenin ihtiyaç duyup satın alacağı her alanda çalışama yürüten devasa savunma firması.

  45 milyar dolarlık yapısı ile ufak çaplı bir ülke kurabilecek kadar çalışanı vardır.

hesabın var mı? giriş yap