• çok yetenekli oyuncularla çekilmiş güzel bir film. küçük kızın performansını çok beğendim. hiç de rol yapıyor gibi değildi...gerçekten rolünü yaşıyor ve mükemmel oynuyordu.
    anadolu gerçeğini yakından tanıyan, memuriyet dolayısıyla çok fazla tayini çıkan bir ailede büyüdüm. filmin geçtiği yılları, yakın komşuluk ilişkilerini, çalışanlar için lojman özleminin ne demek olduğunu gözlerim yaşlı izledim. toplumun her kesimini kucaklayan, bütünleştirici ve küçük çocuklara çok saygılı yaşlıları gösteren harika bir film....
    hassas bünyeler çok etkilenecektir insanlığımızı anlatan ve yeniden hatırlatmaya çalışan bu dramdan...
  • bir haftada vizyondan kalkmış mı yani dedirtircesine seans bilgilerine ulaşılamayan film. kaç kopyayla vizyona girdi bilmiyorum ama yeterince değilmiş herhalde emeğe yazık edilmiş ve vizyondan kalkmış. 14 nisan'da 37. istanbul film festivali kapsamında da 1 kere de olsa gösterilecek olması da izleme şansı konusunda umut vadettirdi.
  • beklentilerimin çok üstünde bir film olmuş. alican yücesoy bambaşka bir seviyeye çıkmış. oldukça iyi bir oyunculuk sergilemiş. izlenmesi gerek

film oldukça sakin, sıradan, tekdüze bir biçimde akıyor, her an bu rutinligi kıracak birşey olacakmış gibi hissettiriyor ama hiçbir şey olmuyor. bir noktadan sonra böyle başladığı gibi bitecek diyorsunuz ki...finalinde sanki yolda yürürken birden buz tutmuş denize düşmüş gibi oluyorsunuz,
  • bu gün tamamen şans eseri ve sıfır beklenti ile gitmiş bulundum. bütçesine göre başarılı ve samimi bir film olmuş bence izlenebilir, tavsiye ederim.
  • dün trende bu filmin fragmanına denk geldim. oyunculukları, mekanları ve konusuyla beni kendine hayran bıraktı bu film. eve vardığımda bir bilet alırım mutlaka diye içimden geçirdim. ancak 9 martta vizyona girip bir hafta sonra vizyondan kalktığını ve toplamda sadece 3700 kişinin filmi izlediğini öğrendiğimde yıkıldım. en azından reklamı yapılabilirdi filmin. oyuncular adına üzüldüm açıkçası.
  • 9 mart 2018'de yayina girecek yeni bir turk filmi. adini hatirlayamadigim bir arkadasim oynuyor, film yayina girince hatirlarim heralde.

https://youtu.be/bfch0ab6vcg

babam petrol ofisi'nde calistigi ve mufettis oldugu icin hep bolgeleri gezerdik ve orda locmanda yasayan cocuklara cok imrenirdim; mutemadiyen sokakta birbirleri ile oynayan bir suru bebe. bir lojman cikamadi bize, daha dogrusu cikdi da, babam istemedi. bu da arada oyle dursun.

ps: veli'ye selam
  • harika bir film yapanın eline sağlık, ailece izlenebilecek güzel bir film olmuş.
  • gercek hayattan esinlenilmis hikayesi etkileyicidir ve o gunleri izleyiciyi filmin icine alabilecek samimiyette ekrana yansitabilmesi ile takdire sayan bir film olmustur.
  • bir demiryolcu çocuğu olan şükrü alaçam'ın, kendi ailesi ve içinde bulunduğu demiryolcu camiasından esinlenerek çektiği sinema filmidir.

ben de çocukluğunun neredeyse tamamına yakınını demiryolu lojmanında; garlarda ve raylarda geçirmiş bir demiryolcu çocuğu olarak, diğer insanlardan çok daha fazla şey bulacağımı düşünüyorum bu filmde.
    eğer izleyebilirsem tabi*
hesabın var mı? giriş yap