şükela:  tümü | bugün
  • riley keough,daniel craig, channing tatum,adam driver, katherine heigl ve seth macfarlane'den sonra katherine waterston ve hilary swank'ın kadrosuna dahil oldukları, steven soderbergh'in yöneteceği komedi filmi.
  • 23 agustosta iksv galalari organizasyonu ile sinemada olacak. acaip bi kadro, bir takim acaip olaylar, ustune nascar. beklentim yuksek.
    ozellikle de daniel craig'den.

edit: izledim memnun kaldim. eksiciler bok atmadan begenimi bildirip gideyim suradan. siveler ve tiplemeler cok iyiydi ancak hakkini verebilmek icin biraz da tipleri tanimak lazim. virginia amerikanin tam randimanli comar yetistirme merkezidir. (west de olsa duz de olsa degismez. hele hele cms'in oldugu nc var ya piheeeeyy) o kizin soyledigi "diloy diloy virginia can virginia, yesili baska mavisi baska guzel yurdumun" turu sarkiyi dinleyen adam, aksam dukkani kapattiktan sonra anasinin ak sutu gibi karbeyazi carsafini kafasina gecirip sene 2017de kkk yuruyusune katiliyor olabilir. hele hele charlottesville olaylarinin falan ustune bu redneckleri izlemek cuk oturdu dogrusu.

su entrymde gecen papaz efendi de has virginia'lidir, eyaletinin meshur virginia military institute'undan yetisen unlu generalleri sayar dururdu bana (bkz: #70077463)
  • fragmanı ve yorumlar çok iyi. gidilir. adam gibi görünen tek filmde bu.
  • izlediğim ancak tatmin olmadığım vasat film. yüce lider, karanlık lord,koskoca kylo ren'i dassak oğlanı olarak görmek içimi acıttı.
  • 118 dakikalık, 2017 yapımı film.

8 / 10.

beyaz perdede eğlenceyi seven sinamaseverlere, yönetmenin geçmişteki işlerinden kısaca bahsettikten sonra, " steven soderbergh'ten gelecek yıl ne istersiniz kuzum? " diye sorsak "eğlenceli bir soygun filmi daha" cevabını muhtemelen bol bol alırdık. benim cevabım bu şekilde olmayabilirdi lakin türün heyecan uyandıran doğal yapısı gereği ile genelde müsabakalara 1-0 önde başlayan soygun filmlerinin uzmanından böyle bir iş de geri çevrilmez sonuçta.

29.000.000 dolares bütçeli logan lucky de kadrodan ve yönetmenden umduğumuz üzere, uzatılmış-sünmüş süresine rağmen eğlenceli ve takibi zevkli bir soygun filmi. yönetmenin stiline aşina olanlar için bol bol kahkaha da stokta üstelik. kadro da çekici ve film içinde iyi iş çıkarmış oyunculardan oluşuyor: daniel craig, channing tatum, adam driver başta olmak üzere. ( çirkin kraliçe hilary swank da var * ) tatum'a ben nedense pek ısınamadım halen ama neyse...

2017 yılının en eğlenceli işlerinden biri, türü sevenler kaçırmamalı.

her eve imdb
  • oldukça eğlendiğim film.. gidin izleyin.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

-hapishane sahneleri..özellikle bir türlü çıkmayan game of thrones kitabına yapılan göndermeler,
    -ormandaki ayı kıyafetli adam sahnesi,
    -clyde'ın takma koluna olan sevgisi,
    -her şeyiyle joe bang.. o kimya dersi yok mu...
    aklımda kalan en beğendiği kısımlar.. fbi ajanı rolünde hilary swank olmamış yalnız.

nascar pist sahibinin çevirdiği dolap sonucu öğreniyoruz ki filmde tek zarara uğrayan bir sigorta şirketi. tatum'un oynadığı jimmy'nin işten atılması da bir sigorta şirketi nedeniyleydi. bu da ilginç bir detay.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • bugün izlediğim, steven soderbergh'in son filmi. film izlerken bazen ocean's serisindeki kara mizahı hissettim ve bu beni çok mutlu etti. zaten oyuncu kadrosunun seçiminin titizliği ve çekim teknikleri yönetmenin imzaları olmuş durumda. yer yer müziğin kullanılmaması filmi biraz durağanlaştırmış olsa da batı virginia hakkında güzel bir fikir sahibi oluyoruz film boyunca.

--- spoiler ---
    hapishane sahnelerinde cidden güldüm; özellikle game of thrones göndermelerinde neredeyse gözümden yaş gelecekti. ama seyircilerde sanırım bu diziyi izleyen tek kişi olduğum için, tepkim abartı gibi durdu. yoksa çok komikti, tam kara mizah yahu!

filmle ilgili bulduğum tek mantık hatası (yani bu konuda tartışabiliriz de) koskoca pistte gizli kameraların olup olmadığı. pistin altında at koşturdu resmen bitirim takımı, bununla ilgili bir şey söylendi mi bilmiyorum ama kameraların olmadığı bir güvenlik sistemi çok saçmaydı. onu da kara mizaha verdim yine.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

senaryo güzel ama film hiç akıcı değildi. içindeki boşanmış çiftlerin çocukla ilgili sıkıntı yaşamaları, çocuğun gösterisine gitmesi/gitmemesi vb. duygusal klişeler de aşırı eğreti durmuş.

şimdi 6 puanını al ve git burdan.
    --- spoiler ---
  • bütün bir yaz izlediğimiz kötü filmlerden sonra ilaç gibi gelen güzel bir yaz filmidir. yine ağustos ayında vizyona giren the hitman's bodyguard filmi ve bu film yaz aylarının son günlerinde vizyona girerek biz sinema izleyicilerinin yüzünü güldürdü. üşenenler ve daha fazlası için videoyu izleyebilirsiniz.

filme çikolatalı puding emojisi* atmadan önce bence kesinlikle ağustos ayında bu filmle beraber vizyondaki diğer filmleri de gözden geçirmek gerek. bilmeyenler ve yıllar sonra hatırlamak için buraya not düşelim:

(bkz: the hitman's bodyguard)
    (bkz: the dark tower) - (bkz: #70294825)
    (bkz: megan leavey)
    (bkz: war for the planet of the apes)
    (bkz: valerian)
    (bkz: annabelle: creation)

şimdi bütün bu filmler içinde değerlendirirsek bu filmi en eğlenceli ve temposu ideal film logan lucky oldu. bu yüzden de filmi gömmeye gerek yok. hikaye klişeydi ama filmin içerisindeki ve filmin adına bile hakim olan ironi duygusu filmi eğlenceli kıldı. filmin festivallerde, rekorlar kırsın diye yapıldığını sanmıyorum, güzel bir gişe filmiydi.

sinemaya gitmeyi seviyorsanız veya yapacak işini yoksa serin serin sinemada bu filmi izleyebilirsiniz, kesinlikle harcadığınız zamana değecektir. tut ki sinemada izlemediniz, dvd'si vs. çıkınca ne izlesem diye düşündüğünüz bir vakit açın bu filmi izleyin. pişman olmayacaksınız.

iyi seyirler sevgili okurlar ve izleyiciler.

--- spoiler ---

filmin içerisindeki hapishane isyanı sırasında mahkumların game of thrones talebinin olduğu sahnede kahkalarla güldüm. adamların hapishanedeki tek derdi, hapishane kütüphanesinde game of thrones kitaplarının olmayışı...*
    --- spoiler ---
  • ekip fena değildi. lakin film berbattı. o derece ki insan kritik yazmaya üşeniyor.