şükela:  tümü | bugün
 • muhterem müzik insanı leroy burgess'in tek atımlık disco funk/garage projesi olan gruptu 80'lerin başında. 1981 yazında salsoul records aracılığıyla s/t tek albümleri çıkmıştır, bu albümden i know you will, dancing into the stars, something else gibi hit'ler francois kevorkian ve merhum larry levan gibi isimlerin elinden geçerek en başta paradise garage ve diğer muhtelif discolarda bol bol çalınmıştır.
 • fantastik bir uygulama. anlatmaya çalışıcam ama anlatılmaz yaşanır, buyrun işte detaylar.

  dün twitter’da webrazzi’nin bir post’u ile karşılaştım. logg kişisel sosyal günlük diye bir uygulamadan bahsediyorlardı. anılarını biriktirmek için kişisel mobil günlük diyordu merak ettim önce uygulamayı yükledim, hoşuma gitti, biraz kurcaladım baktım türkler var içeride sonra gittim post’u okudum. okurken fark ettim ki türklerin geliştirdiği bir uygulamaymış. sonra bakınca geliştirenler arasında sınıf arkadaşım çıktı, öncelikle gurur duydum. ardından aradım konuştum ve güzel bir proje çıkarttıkları için tebrik ettim. destek vermek istediğimi, ekşide yazmak istediğimi söyledim, reklam kokar diye korktu, ben de kendisine reklam koksun varsın sonuçta türkiye’den fenomen sayılacak bir proje çıkmış elbette reklamını yapacağız dedim. gurur duyarak yazarım dedim.

  sonuç olarak logg, türkiye’den çıkmış güzel ve büyük bir proje, ayrıca 8 dil desteği veriyorlar ki bu da bence gayet başarılı. arkadaşım şu an ön yatırım safhasında olduklarını ve yatırımcılarla görüştüklerini anlattı, umarım aradıkları yatırımı bulur ve güzel işlerini layık olduğu yerlere getirirler. biz de türkiye’den fenomen iş çıkmıyor demekten kurtuluruz, bakın biz de varız deriz. bu bir destek entry’sidir. reklam kokuyor demeyin ve siz de desteğinizi verin.

  logg’dan biraz bahsedeyim gördüğüm kadarıyla hayatımızdaki tüm aktiviteleri kaydetmemizi sağlayacak bir alt yapı geliştirmişler. sabah kalktığından gece yatana kadar tüm yaptıklarını kaydedebiliyorsun. bunları bir zaman akışında gördüğün gibi istatistik olarak da görebiliyorsun. kayıtlarının üzerinde resim, yazı, lokasyon, ses kaydı tutabiliyorsun. işin enteresan tarafı adamlar sosyallik de koymuşlar. istersen aktivitelerini takip et, istersen günlük olarak kullan, istersen de senin gibi aktiviteler yapan insanları takip et ve paylaşımlar yap. istatistik kısmında kendini takip ettiğin arkadaşlarının istatistikleriyle kıyaslayabiliyorsun bu da güzel bir özellik olmuş. bir aktivite için 5 değişik kayıt atabiliyorsun şöyle ki hızlıca hiçbir yazı bile olmadan aktiviteyi kaydedebiliyorsun veya üzerinde resim, ses vb. ile kaydedebiliyorsun, geri sayımla bir aktivite oluşturabiliyorsun mesela work-out falan için, sayaçla bir aktivite başlatabiliyorsun mesela koşu vb. için bir de herhangi bir aktiviteye hatırlatıcı kurabiliyorsun. herhangi bir aktiviteyi filtreleyip en son ne zaman o aktiviteyi yaptın bunu görebiliyorsun bu çok hoşuma gitti, bir de herhangi bir şey yazarak da daha önce attığın kayıtları arayabiliyorsun bu da benim çok işime yarayacak bir şey gibi görünüyor.

  diyeceğim o ki, çok profesyonel ve iyi bir uygulama olmuş, bug’ı püsürü de gözüme çarpmadı ama çıkarsa bildirin hemen düzeltiriz dedi arkadaşım. haydi hep beraber logg’a bir destek olalım görüş, öneri, şikayet ne varsa basın.
  yolun açık olsun logg, yarın çok büyüdüğünde ilk entry’nin sahibi olmak çok güzel olacak.
  web sitesi : https://www.loggyourlife.com/
  android için buyrun: https://play.google.com/…om.digieggs.deathstar.logg
  ios için buyrun: https://itunes.apple.com/tr/app/id1330303970
 • valla yazılım konusunda türklerin böyle bir iş başarması enteresan. arayüz, fikir, yapılan iş baya hard core. benden tam destek.
 • çok tatlı bi uygulama sanal günlük resmen.

  türkler tarafından geliştirilmiş olması şaşırtıcı ve gurur verici
 • böyle bir yazılıma ve arayüze sahip, fonksiyonelite olarak da aşmış bir uygulamanın türkiye'den çıkması göz yaşartıcı.

  modern zamanın günlüğü gibi bir uygulama olmuş. yaşanan özel anların ya da unutmamak istediğiniz herhangi bir şeyin kolayca kayıt altına alınabilmesi için en kolay yol.

  en güzeli de tek bir çatı altında bu işlemleri yapabilmek.

  https://play.google.com/…om.digieggs.deathstar.logg
  https://itunes.apple.com/tr/app/id1330303970
 • her anınızı kaydedebileceğiniz yeni bir sosyal medya anlaşıyışı ile logg türkiye'deki yerli yazılıma bu alanda öncülük ediyor.

  size özel anılarınızı sadece sizin görebileceğiniz şekilde saklayabilir veya alışagelmiş sosyal medya davranışıyla resim, müzik, yazı vs. gibi anılarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  ne zaman ne yaptım, nereye gittim veya kedimin aşısını ne zaman yaptıracağım gibi basit gündelik hayatınızı takip edebilirsiniz.

  yerli yazılımlara tam desteğe devam..
 • gerçekten hoşuma gitti, kendini bozmaz ise silmeyeceğim bir uygulama olmuş, araştırmadım ama gördüğüm kadarıyla türk yapımı.

  kişisel günlük ile sosyal medyayı birleştirmişler. tasarım ve performans gayet iyi, umarım güncelleme alır ve çok daha iyi olur.

  gelir modellerini bilmiyorum ama ileride reklam almaya başlayacaktır diye düşünüyorum, umarım reklam alanlarını doğru belirlerler. durmadan reklam görürsem ve beni rahatsız ederse silerim, söylemedi demeyin.