şükela:  tümü | bugün
 • 32bit desteğinin tamamen kaldırıldığı sürüm.

  tercüme; o sylenthler, vanguardlar falan hep elinde patladı.
 • sonunda flextime'ı olması gerektiği gibi yapmayı becermişler. henüz flextune olayını denemedim. ama time editi daha akıllı olmuş.
 • autosave de adam olmuş sonunda.
 • standart pro tools 11 - 1.800 tl
  (hd 9 sürümden pro tools hd 11'e güncelleme 2.640 tl)
  cubase 7 - 1.491 tl
  logic pro x -360 tl

  profesyonel yazılımlar arasında şu ana kadar çalıştığım, aranjelerde ve kayıtta büyük kolaylıklar sağlayan, ev kullanıcılarından profesyonel kullanıcılara kadar herkesin kolaylıkla elde edilebileceği, ayrıca yaptıkları yeniliklerle gönülleri yaran muhteşem yazılımdır kendileri.

  lisanslı ürün kullanıp güncellemelerinden faydalanmak isteyen son kullanıcının kolaylıkla satın alabileceği uygun fiyatlı ve geçmiş versiyonları ile kıyaslandığında bir çok eksiğinin tamamlamış olması gözlerimizin dolmasına yeterince neden olduğu kanısındayım. bunun yanı sıra şöyle bir durup düşünmek gerekirse * logic içinde mevcut bulunan loop ve synth'ler tamamı kendi içerisinde güncellenebilen ve download edilebilen full paketleriyle alınıyor.

  cubase ve presonus studio one kısıtlı paketleriyle son kullanıcıya sunuluyor, pro tools için söyleyebileceğim tamamen pahalıya güzel çıplak bir kadın alıyorsunuz ve giydirmek ayrı masraf.
 • malum ortamlara erken dusmus yazilimdir ayrica.
 • drummer denilen hedesi gerçekten başarılı. klasik davul kitleri, sound açısından vasat. 32 bit pluginleri default olarak desteklememesi büyük eksi.*** sırf bü yüzden 9 kullanıcılarını x'e çekmeleri zaman alacaktır diye düşünüyorum. siyah arayüzü bir ben beğenmemişim anlaşılan. eski arayüze alıştığımdan mıdır bilinmez, 9 çok daha ciddi duruyordu. bunda bir garageband izlenimi var.

  kurcaladıkca, detayları hakkında daha da konuşacağım daw
 • gearslutz'da ciğeri dahil tüm iç organları deşilmiş, geriye kemikleri kalmış x.

  http://www.gearslutz.com/board/logic-pro-x/
 • "32 bit plugin de mi kullanmıyah?" dedirten yeni logic pro sürümü. gitarpedal forumlarında ufak ufak incelemeler ve gözlemler yazılmaya başlanmış.
 • aslında epey sevimli bir daw. yeni eklentileri falan da gayet hoş olmuş. ancak 32bit pluginleri çalıştırabilmek için bin dereden su getirmek pek hoş olmamış. mecbur kalmadıkça logic 9'a devam etmek gerekiyor. stabil çalışabilen bir bridge protokolü falan belki iş görebilir, veya patch match çıkartsalar güzel olabilir. sylenthsiz, predator'sız logic, epey eksik duruyor zannımca. hala 64bit plug-in eksiği var piyasada epey genişçe. evet güzel iş yapmış apple, ama tam olmamış diyoruz ve logic 9 un ciddi arayüzüne geri dönüyoruz.