şükela:  tümü | bugün
  • logitech mx mouse serisi'nin yeni uyesi. 4mm'den daha kalin cam yuzeylerde dahil olmak uzere her turlu zeminde calisabilmekteymis.

burdan buyrun
  • (bkz: darkfield)
  • bence bu şekliyle mx518 için slogan yapılması gereken cümle. hayatımda gördüğüm en ergonomik en iyi mousedu kendileri .
  • mükemmel ergonomi, olağanüstü hassas darkfield teknolojisinin yanında yalnıca iki adet hassasiyet ayarı yapılabildiği için oyunculara önermediğim mouse.
  • gerçektende her yerde kullanılabiliyor. sürahi, ince cam bardak, elime değdirmeden iyice yakınlaştırarak elimde, cam masada, pencerelerde bile. iletişim mesafesi de oldukça iyi. iyi bir hassasiyeti var ama bir oyuncu mausu hassasiyeti yok bunu da itiraf etmek lazım. nerdlüğe de gerek yok zaten, paranızla gidip alabileceğiniz en iyi mauslardan biri. daha önceki mausum razer'dı şimdi logitech'ten daha memnunum.

son olarak, çook fena pil harcıyor. buna hazırlıklı olun almadan önce.
  • diğer kullanıcıların aksine 2 ayı geçse de nedense ergonomi konusunda pek rahat edemedim. ayrıca iki adet pil yuvası varken tek pille de çalışabilmekte.
  • bir suredir alip almamak arasinda kaldigim ve an itibariyle sahibi oldugum mouse. daha once masaustu bilgisayarimda logitech mx310 kullaniyordum. bir bilgisayar kullanicisi icin degisimi en zor donanimsal urunler bence mouse ve klavyedir. ki benim icin yeni gecis pekte kolay olmadigindan haftada bir iki bestbuy'a gidip uzun uzun urunleri denedim. ve sonunda tasarim olarakta daha guzel duran, ergonomisi hosuma giden, ayarlanabilir scroll tuslu, ileri-geri tuslari olan bu mouse'u aldim. su an icin cok mukemmel, soyle kaliteli, boyle taklalar atiyor demek cok dogru degil. ama memnun kalacagima dair guvenim fazla.
  • batarya ömrü inanılmaz kötüdür. işin ilginç tarafı bu problemi bir tek ben yaşıyorum derken, sorunu google'da aratırken çıkan ilk başlığın da logitech forumlarından olması garip geldi bana. benimle aynı problemi yaşayan bir sürü kullanıcı var. yeni alkaline pillerle 20 gün çalışıyor bu meret.
  • bir hafta önce aldığım ve dün teklemeye başlayan kablosuz laser fare. tutuk hareket etme, hız değişikliği gibi problemler... başka bir model ile değiştirmekten başka çare yok, yazık, ergonomi ve görünüm olarak çok hoşuma gitmişti...
    ayrıca bu problemi yaşayan tek ben değilim, bakınız: http://forums.logitech.com/…s-innacurate/m-p/675910
  • ilk ciktiginda mac os x ile garip sorunlari vardi, sonradan bir update ile bu sorunu yok edilen fare. diger farelere nazaran cam üzerinde kullanilabilmesi ciddi bir avantaj. herhangi bir pad olmadan bir cok yüzeyde bu fareyi kullanmak mümkün. razer´in da bir kac modelini es zamanli kullanan biri olarak, özellikle mobil kullanimlar icin oldukca iyi bir modeldir. enerji konusunda diger cesitlerine nazaran gözle görülür tüketim farki pek görmedim. kullanim disinda mutlaka gözün oldugu bölgedeki kapagi kapatmak gerekiyor. bu kapak kapanmadigi müddetce enerji kullanimina devam edecektir. cünkü bu kapak direk göze toz girmesini engellemek amaci ile düsünülse de, mekanik tasarim bakimindan acilip kapandiginda, cihaza elektrik akiminin kapanip acilmasini da sagliyorsunuz. sarjli pillerle denemedim, duracell´in pilleri ile 1-2 aylik performans almak mümkün. cok hassas isler icin razer´in ürünleri ile yarisamaz ancak bir cok kullanim alani icin elverisli bir fare.