şükela:  tümü | bugün
  • logitech g300'ün makyajlanmış hali. donanımsal olarak g300'e göre hiçbir artısı yok. yalnızca kasa rengi ve malzeme kaplama yönünden değişikliğe gidilmiş. eskimiş bir ürünün makyajlanıp yeniden piyasaya sürülmesi yani. üstüne üstlük g300'de 3 sene olan garanti süresi g300s ile 2 seneye düşürülmüş.
  • yani fanatiği olma noktasına geldim öyle bir fare. başlangıç için oyun faresi filan arayanlara bire birdir. ben kendindne çok memnunum. ekşiye bile bir başka fareyi kullanarak girmek kahra dönüştü. o derece.
  • gta v oynarken franklin'i seçtiğimizde yeşil, michael'ı seçtiğimizde mavi, trevor'ı seçtiğimizde de kırmızı renk ledlerini yakan ergonomik, uygun fiyatlı oyuncu faresi.
  • piyasadaki fiyat/performans oranı en yüksek gaming mouse.
  • logitech g300 gibi kronik tıklama sorunu olan fare. 1 yıl kullanımın sonunda - sürekli faremi masamdan düşüren kedimin de etkisiyle - sağ tıkladığımda çift tıklama sorunları baş göstermeye başladı.

sorunun çözümünü anlatıyorum. şimdi farenin ön tarafında tıklama tuşları ve farenin çerçevesi arasında küçük bir boşluk var. orayı tırnağınız veya cımbız gibi bir alet ile hafifçe havaya kaldırın. bir süre sonra orası serbest kalacak. aynısını diğer tıklama tuşu için de yapın.

sonra farenin tıklama tuşlarına basarak fareyi tekrar eski haline getirin. düzelmiş olması gerek. en azından bende işe yaradı.*

1 yıl sonra gelen edit: an itibarıyla sol tuş hakkın rahmetine kavuştu. :(
  • şu aralar fiyatı 70 tl civarında olan, 2015 senesinin ilk aylarında 90 tl gibi bir paraya almış olduğum gamer mouse.
    bir sene sonunda sağ tuşunda teklemeler olmaya başladı.basıyorum basmıyor güç uygulamak zorunda kalıyorum. şöyle bir baktım, oyun mecralarında ve sozlukte bahsedildiği üzere bu markanın bir çok ürününde bu tarz arızalar bir hayli dile getirilmiş.
    basma tuşunu kaldırmak, temizlemek, tekrar yerine oturtmak biraz kullanımda rahatlık sağlıyor ama bir süre sonra tekrar ediyor.
    sanırım yeni bir fare bakacağım.
  • yaklaşık olarak 1.5 sene önce aldığım ve her gün 2-3 saat canavar gibi oyun oynadığım fiyat/performans oranı oldukça iyi bir logitech ürünü. burada da önceden bahsediliği gibi ben de bir kere sağ tık sorunu yaşadım, onda da tornavida ile içini açıp tekrar takınca düzeldi.
  • yerine indirim zamanı aynı fiyata steelseries rival 100 modelinin alınması tavsiye edilir.
  • başparmağa denk gelen sol yan kısmı bastırdığınızda fena gıcırdayan mouse. g500'e kıyasla fazla küçük ve ele oturmuyor. (bkz: claw grip)
  • dota gibi oyunlara kendisiyle başlarsanız, bir başka mouse'a alışmanızın güç kılan nesne.

tepedeki makro tuşları(2 sağda 2 solda olmak üzere 4 adet) orta halli oyunculara büyük kolaylık sağlıyor, hele hele bazı eşyaları bu tuşlarla özdeşleştiriyorsunuz, haliyle iki makro tuşlu farelere alışamıyorsunuz.

en büyük sıkıntısı sağ tuşun dayanıksız olması, birçok kişi bundan şikayet etmiş, sanırım 10 milyon tık vaadini yerine getiremiyor gibi.