• her ne kadar laser algilayicisi, cozunurluk ayarlari muhtesem olsa da cift tiklama kronik sorunu nedeniyle oyunculari yarida birakabilen mouse. kullandigim ilk g500 oynarken sol tusundan gelen sesler nedeniyle sorunsuz olarak degistirilmesine ragmen yerine verilmis olan g500 ilk yilini doldurmadan cift tiklamaya basladi. internette biraz arastirdigimda problemin mousetaki statik elektrik probleminden olustugunu cesitli tamir yontemleri gelistirildigini gordum. ancak bunlar gaming mouse tabir edilen mouselarda olmamasi gereken konular dusuncesindeyim. naaptim gittim bi (bkz: logitech g400) aldim. sorunsuz olarak calismakta simdilik. kullanim acisindan g500 kadar memnun etmese dahi(islevsellik,cozunurluk) an itibari ile bana sorunsuz oyun keyfi vermekte.
  • kullanılabilecek en makul oyuncu mouse'larından biri. bunun 2-3 katı fiyata satılan rakiplerinden bir eksiği olduğunu sanmıyorum. ele iyi oturuyor, ağırlığı ayarlanabiliyor. mouse'ta aradığım en önemli özelliklerden biri, üzerinde programlanabilen fazladan tuşların yer almasıdır. g500'de bu tuşların sayısı 10. hepsi gayet rahat ulaşılabilecek yerlerde. sayfa kapatma, ileri/geri gitme, masaüstüne inme, yeni sekmede açma, zoom gibi özellikler atandığında, internette gezinmeyi, işlem yapmayı çok rahat bir hale sokuyor. kablosunda koruyucu örgünün yer alması da artı özelliklerden biri. tekerleğin hemen altında bulunan tuşla, tekerlek tırtıklı ya da tırtıksız olarak kullanılabiliyor. başta fuzuli bir özellik gibi gelse de, 30 sayfa üzeri word, pdf metinlerinde hızlı bir şekilde aşağı yukarı gitme olanağı sağlıyor. herhangi bir eksisine rastlamadığım, öneriyi hak eden güzel bir mouse.
  • logitech firmasinin 2009 3. ceyrekte oyunseverler icin piyasaya sundugu, uzerine ekstra 27 gr agirlik takilabilen bir laser mouse. iki fonksiyonlu kaydirma cubugu ve yazilima ihtiyac duymayan bellegi vardir. ozellikleri fiyatina gore fena degildir.
  • kendisi logitech g5'in güncellenmiş halidir. yüzey kaplamasının ve yan yüzeylerin kolayca soyulup çıktığı şikayeti yüzünden es geçilmesi şiddetle tavsiye edilir. yaklasık aynı fiyata logitech g9 daha aklı başında bir seçimdir. yok bu işin şahını pirini arıyorsanız razer mamba mouse ile razer destructor mouse pad tam aradığınız ikilidir.
  • dört buçuk yıldır sıkıntısız bir şekilde kullandığım cihaz. bu süre içinde ne kadar tıkladım bilmiyorum ama çoğunlukla fps oyunları oynadığım için bir hayli tıklamışımdır. razer'lar hep bozulmaya müsait plastik yumağı gibi göründüğü için gözüme bunu almıştım. iyi ki de almışım.

bir de bir buçuk yıldır kullandığım g600 mmo mouse'um var. onda da sıkıntım yok. tişikkirlir logitech...
  • eylül ayında aldığım fakat şu anda tamamen eline almış gözüken mouse. sol tuş bazen tıklıyor, bazen tıklamıyor.
  • 3 yıldır cazır cazır kullandığım, şu ana kadar tık dememiş evladiyelik mouse.
  • bu modelin butonlarında kronik tıklama sorunu var. yoğun kullanıyorsanız bir süre sonra tuşlar çift tıklamaya başlıyor. benimkinin de sol tuşu çift tıklamaya başladı ve bozuldu. şu ana kadar kullandığım en ergonomik ve tasarımı en güzel mouse olmakla birlikte oyuncuysanız kısa sürede ağzına sıçmanız muhtemel.
  • g5 yerine değişim için bedavaya gönderdikleri g500 tıklamayı bırakmaya başladı. seçim yapıyorsunuz, seçimi rasgele bir yerde kendiliğinden bırakıyor. baştan yapmak istiyorsunuz ama gene bırakıyor. evet, çok can sıkıcı. yerine ne alsam bilemiyorum. switchlerle alakalı mekanik bir kalite sorunu halbuki. switch kirlenince temas yapıyor.

açıp tamir etmek mümkünmüş, internette tarifi var. yapar mıyım bilmiyorum.

http://zalbee.intricus.net/…my-logitech-g500-mouse/

edit: g500'ü açtım, switch içindeki fosfor-bronz yayın kontağını aynı yazıda anlatıldığı gibi 1 dolarlık banknot ile temizledim. sorun düzeldi.
  • hâlâ sorunsuz çalışan mouse. valla online oyunlarda çatır çatır vuruyorum herkesi. bozulmadan da başka mouse almam.
hesabın var mı? giriş yap