şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kablosuz olması veya boyutu gibi faktörler çok önemli değilse logitech g400'e tercih edilmemesi gereken faredir.

  zira g400 sensör, polling rate ve dpi bakımından daha iyiyken fiyat olarak g602'nin neredeyse yarısıdır. bu durum, dizüstü ve masaüstü bilgisayar arasındaki fark gibidir.
 • fiyatina gore gayet basarili. dpi degerlerine hic bakmadan ayi gibi degerlendirince sanki mx500 hissi veriyor.

  tek kusuru basparmagin yerlestigi kisim biraz dar olmus. ya da benim basparmak basparmak degil. ikisinden biri, bilemedim.
 • eli büyük oyuncular için tercih edilebilir oyun faresi. baş parmak için tasarlanmış 6 tuş var, bu özellik hem multimedia hem de mmo, moba gibi oyunlarda iş görecektir. işaret parmağı için sol tuşun üzerine iki ayarlanabilir tuş daha eklenmiş. bu tuşlar kendinden dpi ayarı olarak geliyor fakat benim fikrim, dpi seçeneğini diğer 6 tuştan en kullanamayacağınız olanlara ayarlayıp, işaret parmağı için olan tuşları daha aktif kullanmak.

  ergonomisi gayet güzel, sevgili g500 ile çift tık sorunu yaşamaya başladıktan sonra, paraya kıyamayıp bimeks'ten g300 almıştım, 3 gün sonra iade edip g602 aldım. büyük elleri olan kimse g300 ile sınanmasın.

  kablosuz menzilinin 3 metre olması takdire şayan. bunun dışında ürünle birlikte 4 adet şarj edilebilir pil ve pil için şarj aleti fiyatını da bütçeye eklemek gerekiyor.
 • logitech'in sitesindeki firmware güncellemesini yapınca kullanılmaz hale gelen fare. değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, siz siz olun bulaşmayın güncellemeye falan. çift pil haznesi var, ama tek pille de çalışıyor, ben hafif olması için tek pille kullanıyorum. onun dışında ergonomik, kullanışlı ve şık.
 • boyutu biraz büyük gibi görünse de eli küçük oyuncular için bile sıkıntı yaratmayan uzay mekiği tipli oyun faresi.
  solaklar için kullanımı sıkıntı yaratabilir.
  güncelleme programı ise sürekli hata veriyor.
 • diablo iii oynamak için satın aldığım, civilization v oynarken çok faydasını gördüğüm oyun faresi. forumlarda gördüğüm kadarıyla çoğu kişi logitech gaming software ile büyük problemler yaşamış ama ben os x'de herhangi bir sorun yaşamadım.
 • pilin %20 kaldığını söyleyen uyarı mesajına itibar edilmemesi gereken uzun pil ömrüne sahip mouse. türkiye fiyatı uçuktur, yurt dışından almanız tavsiye edilir. 16 aralıkta elime geçti ve neredeyse hiç tasarruf moduna almadım, bugün 12 şubat hala pil(2xduracell) değiştirmedim.

  pili değiştirdiğim gün ekleyeceğim.

  edit: 15 şubatta pil değiştirilmiştir.
 • bir mouse.

  alalı 3 sene oldu ve yaklaşık 1 sene boyunca kullanmadım.

  buna rağmen orta tuş çalışmıyor ve sol klik bazen iki kere basıyor.

  çözümü var mıdır bilmiyorum, içini açsak tamir olur mu bir fikrim yok ya da gaming software üzerinden rakamlarla oynayarak o çift tıklama sıkıntısı çözülür mü bilmiyorum ama en dandik mouselar bile bu sıkıntıyı çıkarmamışken logitech gibi bir firmanın üst düzey mouselarında bu sıkıntıyı yaşamak can sıkıcı.

  tavsiye etmiyorum.
 • bu mouse dan bende kullanıyorum. elim büyük ve büyük eller için ideal diyebilirim. ben mouse la işim gereği günde 6-7 saat haşır neşir oluyorum ve en büyük sorunum serçe parmağımın dışarda kalmasından dolayı ağrı oluşturması. bu mouse u aldığımda bu konuda pek bişey değişmedi ve serçe parmağım gene dışarda kalıyor. (sanırım bütün mouse lar için geçerli bu durum) onun dışında fena bir mouse değil.