şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sürekli yazı işiyle uğraşan ve sıkılıp bolca klavye değiştiren biri olarak şimdiye kadar kullanmış olduğum en güzel klavye. ilk bakışta lcd ekranlı, usb girişli, 20 makrolu, 350 tuşlu klavyeler arasında göze çarpmıyor ama hafifliği, sadeliği, rengi (ki 3-4 farklı renk seçimi var) gayet hoş. üstelik boyutu küçültmek için gereksiz kısıtlamalara da gitmemişler. medya/makro tuşlarından numpad'e kadar ortalama bir klavyede olması gereken her şey var. fiyatı da gayet uygun. hatta fiyat/performans oranı açısından, rastladığım en iyi ürün olabilir.
 • henüz bu akşam, şeklini tasarımını sevip aldığım klavye

  orta fiyat seviyesinde, kaliteli malzemeden yapılmış, yazı yazması kolay ve tuş dizilimi sıkıntısız bir klavye izlenimi bıraktı kullandığım şu birkaç saatte üzerimde. tuşların arasındaki mesafe ve tuşların çok ses çıkarmaması, konforlu bir klavye hissi veriyor.

  sürekli yazı yazmam gerektiğinden ve eski microsoft wireless keyboard 1.1'imin tuşlarının takılmaya başlamasından kaynaklı girdiğim klavye arayışında, sanırım beni üzmeyecek bir klavye kendisi.

  eski logitech mouseumla aynı alıcı üzerinden çalışabilmesiyle de beni mutlu etti.
 • yeni bilgisayarla beraber aldığım aldığımda çok mutlu olduğum ama bir günde beni ifrit etmiş klavyedir. her şey mutlu mesut giderken, bir anda lag yaşamaya başlıyorum. nedeninin ne olduğu konusunda en ufak bir fikre sahip de değilim. bir an klavye müthiş, diğer bir an hiç bir şey algılamıyor.

  internette de hemen hemen herkes klavyenin über algılayıcı olduğundan lag olmadığından falan bahsetmiş. tek seçenek yeni bilgisayarda bir sıkıntı oluyor olması ki, o daha can sıkıcı bir olay.
 • adeta dünyanın en güzel klavyesi, yazımı çok rahat. değişik çizgileri olan siyah versiyonunu aldım geçenlerde. diğer desenlileri çok abartılı geldi. mouse'lu set hali de var piyasada, ama bende zaten kablosuz mouse vardı. klavye gelmeden çok ses çıkaracak diye üzülmüştüm videolarına baktıktan sonra, ama sandığım kadar sesli değilmiş. yazarken çıkan ses, sıfır sesli laptop klavyesinden sonra hoş bile geldi bana. 6 senedir laptop kullanan biri olarak, özlemişim bu sesi. ama ses takatatakatatakatatakata şeklinde de değil şükürler olsun. artık klavyemi ve logitech m185 mouse'umu alıp odamın istediğim köşesinde takılabiliyorum ve laptop'ın ağzımın içinde olmasına gerek yok. bu çok güzel bir olay değil mi sence de? mümkün olduğunda sağlam bir kasa toplayacağım zaten. bıktım lan laptop'tan.

  bu arada, almadan önce bir piyasada araştırması yaptım. bu klavyenin en ucuzunu bizdehesapli.com'da buldum, fırsat ürünüymüş.
 • mac osx te canavar gibi çalışır. sinirlenip üstüne iki elinize yumruk yapıp vursanız bile hiç bir şey olmamış gibi çalışmaya devam eder.
 • logitech in sade ve şık tasarıma sahip klavyesi. tuşlarının sessiz olması gibi bir özellikten bahsediliyor. dell inspiron 5520 nin klavyesi kadar bir ses çıkarıyor yazarken. fakat biraz daha tok bir ses. rahatsız edici değil. daha önce aldığım logitech m705 lazer mouse'un yanına son derece yakıştı. klavye unifying alıcıya sahip. bilgisayarda hali hazırda m705 çalışır durumda olduğu için klavyenin ilk kullanımda bile paketini açıp çalışır duruma getirmek yaklaşık olarak 10 saniye sürüyor. unifying çözümüne hayran kalmamak elde değil. ayrıca caps lock, num lock, ms start gibi tuşların bazılarını tamamen kapatabiliyorsunuz. tuşlar laptop klavyesindeki tuşlardan küçük. fakat yazımda hiç sıkıntı çıkarmıyorlar. hatta aralıklı oldukları için yazımı biraz daha kolaylaştırıyorlar. ses açma-kapatma, ileri-geri play-pause tuşları da son derece rahat kullanıma sahip. iki adet kalem pille 3 yıl boyunca çalışabiliyor. zaten klavyenin garantisi de 3 yıl. duracell piller de pakete dahil olarak geliyor.

  olumsuz özelliklerinden bahsetmek istesek sanırım tek olumsuzluğu kendisine şıklığını da veren piano black görünümündeki ön yüzü. temizken neredeyse saçlarınızı düzeltebileceğiniz kadar pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bu klavye yine bu yüzeyden ötürü parmak izi lekelerinin oluşmasına çok yatkın. on parmağınızı klavyenin üzerinde gezdirdiğinizi düşünürseniz arasıra fiber bezle silmek isteyeceksiniz. klavyenin değişik renk seçenekleri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
 • bilgisayarın başında sürekli bir şeyler yazan bir insan olarak, farklı mağazalarda yaklaşık 3 saatimi sadece klavyeleri deneyerek geçirip aldığım ve 1 haftadır kullanmakta olduğum klavye. insan yazı yazarken a4 tech slim keyboard'da olduğu gibi, 20 tane kajuyu aynı anda çiğnemeyi andıran bir his yaşamasa da, parmaklarını random hareket ettiriyormuş da klavyenin kendisi olayı çakıp düzeltiyormuş gibi hissediyor. hatta şöyle anlatayım: 2 gün önce bir dersin makalesini yazarken 5-6 satırlık bir paragrafı düşünce hızına yakın bir hızda yazdım sanıyorum. insanın içindeki bilinç akışı modülünü harekete geçiriyor olabilir.

  gerçi şimdi bir baktım da neler yazmışım amınakoyim. altı üstü bir klavye ama evde daha önce kullandığım ve işyerinde halihazırda kullandığım klavyeleri düşündüğümde coşmuş olabilirim.
 • piano black olanını yaklaşık 1-2 haftadır kullanıyorum ve kendisini açık ara hayatımda kullandığım en iyi klavye ilan ediyorum.
  tasarım, renk, tuşlar arası mesafe, numpad, ergonomi, boyut, tuşların sesinin kıvamı... her şey 4/4'lük.

  bakar mısınız şu güzelliğe: https://secure.logitech.com/…54869/k360-gallery.png

  peki logitech buna ne ekleyebilir? nasıl daha iyi hale getirebilir? zorlarsam sadece 2 şey sayabilirim.

  1) backlit keyboard'a dönüştürülebilir.
  2) delete tuşu büyüyebilir.

  bu arada piyasada artık çok zor bulunduğunu da hatırlatırım. ithalatçısı uyumasın lütfen.
 • başarılı bir klavyedir. bir de bunun kendisiyle birebir aynı tasarımlara sahip olan yine aynı markanın m325 kodlu mouse çeşitleri var. bu ikili kadar güzel set olan başka bir ürün daha görmedim. piyasada 6-7 farklı tasarımı var, global olarak 13 farklı modern tasarım yaratmışlar tabi bunları bulabilene aşkolsun. 3 yıldır kullanıyorum bunun kadar rahat, hafif, pil sorunu olmayan bir klavyem daha olmamıştı. sanırım pili sadece 2 defa falan değiştim. diğer kablosuz ürünler gibi hantal bir yapısı yok, en çok bu işime geliyor. gerektiğinde çantaya bavulun bir köşesine vs anında sıkıştırabiliyorsunuz.
 • 3 yıldır sorunsuz kullandığım canım klavyem. meslek icabı günde binlerce kelime yazıyorsanız tuşları boşluklu ve sert olduğu için kullanırken takatatukata daktilo havası veren, hafif ve küçük olduğu için laptopla birlikte istenen yere götürülen, logitech mouselarla tek usb alıcı üzerinden çalışan, aldığım günden beri pilini değiştirdiğimi hatırlamadığım, bende düzü olan ama sonradan farklı desenlerde renklerde de gördüğüm cici mi cici alet. günün birinde bozulsa gidip aynısından alırım, o derece bir aşk yaşıyorlar ellerimle.