şükela:  tümü | bugün
  • yeni almış olduğum über ötesi farem.

en öne çıkan özelliği '' silent '' adını verdikleri sessiz çalışma prensibi. tık sesi, teker sesi yok.

malzeme kalitesi çok güzel, kaliteli ve yapı olarak ele oturuyor.

tuş sayısı ve işlevsellik olarak gayet yeterli.

bir diğer en önemli özelliği ise tek bir kalem pille 24 ay pil ömrü sunması. çünkü fare siz onu kullanmadığınız anlarda açık durumda olsa dahi kendini uyku moduna alıyor.

burdada kendisini ve fiyatını görebilirsiniz.
  • yıllar süren steelseries kana v2 hakimiyetini sonunda sonlandırabilen mouse.

yanlış anlaşılması kana v2 ile m590 ne alaka demeyin. kana v2'yi gayet ofiste çalışmak için kullanıyordum. uzun süren mouse alımları sonunda ona karar vermiştim çünkü sadece 70 gr! evet 70 gr. ne kadar dirsekten kullanmak gerekse de günün sonunda bilekten kullandığımız için mouse'u hafif olması iyiydi.

sadece artık çok fazla toplantıya vs gittiğimdem sürekli yanımda kablolu mouse'la dolaşmak zor oluyordu. çok fazla mouse aldım denedim ama bir türlü kana v2'deki rahatlığı yakalayamadım.

neyse ki sonunda bu mouse'la aram iyi. evet gereksiz özellikleri var hayatta 2 tane bilgisayara aynı anda bağlı olmam gerekeceğini sanmıyorum. bir de çok sessiz cidden, yani alışamadım mesela, tıkladığını anlamıyorum çoğunlukla*
  • m310 bozulunca, fare ve klavye konusunda tam bir logitech fanboy'u olduğum için yine bir logitech ürünü olan m590'a geçiş yaptım. bugün 239 tl'ye satın aldım.

resmen size farede tok kapı sesi deneyimi yaşatıyor :) tuşların mükemmel bir basma hissiyatı var ve çok sessizler. ayrıca benim gibi iş nedeniyle aynı anda birden fazla pc kullanmak zorunda olanlar için logitech flow teknolojisi büyük kolaylık (ah bi de linux desteği olaymış).
  • bugüne kadar kullandığım en iyi mouselardan. sessizliğine aşık kaldım resmen. oyuncu fareleri filan yalanmış onu anladım.
  • ulan evde milyon tane mouse var, bunu aldıktan sonra hiçbirisini kullanmaz oldum.
  • sensörü eh işte ama üzmez. logitech g502 kullanıyordum ondan geçince bariz sensör farkını hissediyorsunuz ama bu tarz fareler kullanıyorsanız normalde farkı anlamazsınız. tıklama hissiyatı ise aşırı hoşuma gitti. sanki hiçbir efor sarf etmiyormuşum gibi geliyor. yumuşacık ve sessiz çok hoş. scroll wheel'i kötü bence bir tek. fazla yumuşak. elim çarpsa azıcık dokunsam hoop 2-3 defa yuvarlıyor ekranı aşağı yukarı. tabii alışana kadar böyleydi alışınca sorun kalmıyor ama alışmam da 1-2 hafta sürdü.

yalnız şu mouse'a sırf aynı anda 2 pc'ye bağlanabildiği için geçtim. usb alıcısı ile bir pc'ye bluetooth ile de başka bir pc'ye bağlanabiliyor üstündeki bi tuşla da 2 pc arasında geçiş yapabiliyorsunuz. iyi bi özellik valla.
  • hey gidi hey.. alalı tam 2.5 sene olmuş. başlığını bile ben açmışım. ve kendisini hala büyük bir aşkla kullanıyorum. bir gün olsun sorun çıkarmadı. tuşları sessiz, kendisi ufak ve ergonomik. asla ama asla bilek ağrısı yapmıyor. muhteşem bir mouse. ve aldığımdan beri sadece 1 kere pilini değiştirdim. pili yemiyor adeta kokluyor namussuz.

gözümde mouse dünyasının kralıdır. diğerleri sadece getir götürünü yapar.

macbook air ile tam uyumlu ve sorunsuz çalışmasıylada gönlümü fethetmiştir. bluetooth bağladıktan sonra kendi uygulaması üzerinden tuşlarına görev atayabiliyorsun. ben scroll tuşunu sola itince desktop, sağa itince gesture tuşu olarak ayarladım. solunda ileri geri tuşlarımda var. mis mis. iyiki varsın m590.
  • kendimce yılan hikayeme dönen ve iade süreci ile tamamlan (#120436216) microsoft mobile mouse macerasından sonra yine en iyisi usb ile çalışan mouselar diyerek yöneldiğim mouse. ilk aldığımda elime çok garip geldi fakat ertesi güne kadar alıştım. ilk defa sessiz klik'li mouse kullandım için basma hissiyatı aşırı değişik geldi hatta buna nasıl alışcam ben dedim fakat iki üç gün sonra ona da alıştım şimdi normal klik sesleri çatır çatır geliyor kulağıma. sağ-sol klik, scroll tıklaması, sağa sola scroll tıklaması ve ileri geri tuşları ile birlikte 7 farklı tıklama imkanı var üzerinde. bence karizma bir mouse değil, materyali vs de albenili durmuyor fakat iş kullanım verimliliğine gelince bir haftada çok memnun kaldım. unifying adaptörü hap kadar zaten laptobun üzerinde takılı dolaşıyor. üstelik iki farklı cihaza bluetooth üstünden bağlanma imkanı da sunuyor. hatta üstüne options yazılımı üstünden, pahalı modellerde gördüğüm, iki cihaz arasında mouse'u sürükleyerek dosya transferi özelliğini de kullanabiliyorsunuz. önceliğiniz şekil şemal değil de kullanışlılıksa ben 10/10 veriyorum.