şükela:  tümü | bugün soru sor
 • logitechin xbox 360 wireless controller klonu olarak ürettiği gamepad, xinput modundayken, klon olmasından ötürü xbox 360 controller olarak görülüyor ve destekleyen oyunlarda tuşlar hiç bir uğraş gerektirmeden tanımlı olarak geliyor ve hiç bir zahmet gerektirmeden keyifle oynamaya başlanıyor.

  daha özgür takılma adınada directinput moduna alarak logitech profiler aracılığıyla dilendiği gibi fonksiyon atayabilme şansı sunulmuş, dilenilirse explorerda gamepadin sticklerini imleç olarak bile kullanmak mümkün deneyip test ettim. left ve right triggerlardan xbox 360 controllerlardaki gibi ne kadar basılırsa o kadar tepki alınabiliyor oyunlarda, örnek kullanım olarak triggerı ne kadar köklersen o denli gazı köklemiş etkisi görülüyor.

  özetle logitech wireless gamepad f710da, xbox 360 controllerın her güzel özelliği mevcut üstüne bir de benim gibi ps gamepadlerine alışkın insanlar düşünülmüşcesine stickler yan yana konumlanmış ve d-pad eski yerine gönderilmiş. hani kol öyle güzel ki titreşimi aç üzerine otur, o derece.

  resmi sitesinden daha detaylı bilgi edinilebilir.
 • uzun araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu almış bulunduğum kablosuz gamepad. gamepad'i ambalajından çıkarıyorsunuz, ufacık olan usb nano alıcısını bilgisayarınıza takıyorsunuz, pillerin temasını önleyen sarı kağıdı çıkarıyosunuz ve gamepad'iniz kullanıma hazır hale geliyor. 2.4 ghz kablosuz veri iletimiyle yaklaşık 3-4 metre mesafeden kesinti ve gecikme olmadan oyunumuzu oynayabiliyoruz. gamepad ile işimiz bittiğinde ister nano usb'yi pil kapağının altındaki yerine yerleştiriyoruz istersek de bilgisayar üzerinde bırakıyoruz, belli bir süre tuşa basılmadığında gamepad kendini otomatik olarak kapatıyor. kullandığım 2 saatlik süre içerisinde gayet memnun kaldım, dayanıklığıyla da nam salmış olan bu gamepad'in uzun süre memnuniyetimi sağlıyecağına da eminim.
 • vatan bilgisayarda çok şahane bir indirimle aldığım gamepad. dandik gamepad tecrübelerimden sonra ps3 keyfi veren kaliteli belki de en iyi gamepad bu. kablolu ve titreşimsiz 310 yerine en azından 510 olsun titreşimli olsun derken neredeyse 310 fiyatına 710 bulunca wireless olsun dedim. iyiki de demişim. oransal çalışması başlı başına bir zevk. oynadığım oyunlar şimdi çok daha heyecanlı ve zevkli hale geldi sayesinde.
 • oyun kontrolörlerinin şahıdır. bir çok oyun için de bir kontrolör olmazsa olmazdır, spor ve yarış oyunları başta gelir. bir tane alacaksanız bunu alın. bütçeniz gerçekten düşükse yönelmeniz gereken seçenek tx shocker.
 • steam'in razer onza ile birlikte big picture için önerdiği oyun kolu. ps kollarına benzeyen ürünleri her zaman tutmuşumdur zaten.

  http://store.steampowered.com/bigpicture/setup
  http://picturf.com/i/4v2
 • müthiş bir gamepad. çok rahat ve ağır. tam olması gereken gibi. fifa 13 oynarken maç esnasında arada bir mode ışığı yanıp sönüyor çok nadir, ve yanıp söndüğünde adam kısa bir süreliğine kontrolden çıkıyor, neden kaynaklı çözemedim. pili falan da sağlam. yaşadığım tek sorun bu.
 • yaklaşık üç hafta önce aldığım ve çok memnun olduğum gamepadim.

  yalnız bir sorunu var sanki; yön tuşlarında işlevsellik açısından hiçbir problem yok ama sanki sabit degil yuvasında. örneğin saat yönünde çevirirsek yön tuşlarını bayağı bir dönüyor. yerinde sabit değil yani. acaba olağan bir durum mudur bu çok merak ediyorum. başka gamepad göremediğim için deneyemedim. sorun sırf benim cihazda da olabilir. bilen, tecrübe eden varsa mesaj kutumu yeşillendirmesi çok makbule geçer.
 • yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. kendisiyle atmadığım gol, basket; geçmediğim araba, dövmediğim adam, yaşamadığım macera kalmadı. doğru düzgün pil kullanırsanız aylarca gidiyor. tavsiye edilir.
 • çok şukela bir gamepad. tek eksik pc platformuna çıkmış bir dante's inferno oyunu.
  ek olarak playstation'da da kullanılabiliyor tabi.
 • yanarım yanarım bunu alana kadar dandik coypedlere neredeyse buna verdiğim parayı bayıldığıma yanarım :( mevzubahis coyped olduğunda kalitelisine sahip olmak çok önemli. logitech'in bu ürünü de işte bu noktada bence şahanesel. sanıyorum xbox controller'ıyla karşılaştırılıyor piyasada bir tek, ben de ikisi arasında gittim geldim; lakin f710 bir şekilde tavladı beni. aldığım günden beri yardırıyorum, sıkıntım yok.

  arkasındaki tek tuşla aleti ister xbox controller'ı isterseniz de direct input formatında algılatabiliyorsunuz. son yıllarda çıkan oyunlarda ilk kontrol şeması zaten default geldiği için sıkıntı olmuyor, eski oyunlar içinse birtakım ayarlamalar yapmak gerekebiliyor oyunların ilgili menülerinden. zaten kimi oyunlar için hazır şemalar da var, onlar indirilebiliyor. eski dandik wireless gamepad'imle her oyun için binbir takla atarken bu aletin sağladığı rahatlık adeta şahsımı 2023'e taşıdı dsfs.

  f710 ağırlığı yerinde, sağlam duruşlu bir alet. tabii uzun süre kullanıp yorum yapmak lazım bu noktada. analoglar rahat, belki bir dezavantaj olarak analogların parmaklarımızla temas ettiği kısımların içe doğru daha bombeli bir tasarımla oluşturulmamış olması verilebilir. d-pad gayet sıkıntısız, trigger'lar gerektiği gibi, elde duruşu rahat, yormuyor, arka kısmı teri bir noktaya kadar önlüyor.

  bundan sonrası aylar sürecek deneyimin ardından görülecek artık. analoglar çatır çutur etmeye falan başlarsa yazarım yine buraya. şimdilik sıkıntı yok, son derece memnunum üründen. cümle pc gaming master race mensuplarına tavsiye ederim gönül rahatlığıyla.