şükela:  tümü | bugün
 • logitechin xbox 360 wireless controller klonu olarak ürettiği gamepad, xinput modundayken, klon olmasından ötürü xbox 360 controller olarak görülüyor ve destekleyen oyunlarda tuşlar hiç bir uğraş gerektirmeden tanımlı olarak geliyor ve hiç bir zahmet gerektirmeden keyifle oynamaya başlanıyor.

  daha özgür takılma adınada directinput moduna alarak logitech profiler aracılığıyla dilendiği gibi fonksiyon atayabilme şansı sunulmuş, dilenilirse explorerda gamepadin sticklerini imleç olarak bile kullanmak mümkün deneyip test ettim. left ve right triggerlardan xbox 360 controllerlardaki gibi ne kadar basılırsa o kadar tepki alınabiliyor oyunlarda, örnek kullanım olarak triggerı ne kadar köklersen o denli gazı köklemiş etkisi görülüyor.

  özetle logitech wireless gamepad f710da, xbox 360 controllerın her güzel özelliği mevcut üstüne bir de benim gibi ps gamepadlerine alışkın insanlar düşünülmüşcesine stickler yan yana konumlanmış ve d-pad eski yerine gönderilmiş. hani kol öyle güzel ki titreşimi aç üzerine otur, o derece.

  resmi sitesinden daha detaylı bilgi edinilebilir.
 • uzun araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu almış bulunduğum kablosuz gamepad. gamepad'i ambalajından çıkarıyorsunuz, ufacık olan usb nano alıcısını bilgisayarınıza takıyorsunuz, pillerin temasını önleyen sarı kağıdı çıkarıyosunuz ve gamepad'iniz kullanıma hazır hale geliyor. 2.4 ghz kablosuz veri iletimiyle yaklaşık 3-4 metre mesafeden kesinti ve gecikme olmadan oyunumuzu oynayabiliyoruz. gamepad ile işimiz bittiğinde ister nano usb'yi pil kapağının altındaki yerine yerleştiriyoruz istersek de bilgisayar üzerinde bırakıyoruz, belli bir süre tuşa basılmadığında gamepad kendini otomatik olarak kapatıyor. kullandığım 2 saatlik süre içerisinde gayet memnun kaldım, dayanıklığıyla da nam salmış olan bu gamepad'in uzun süre memnuniyetimi sağlıyecağına da eminim.
 • vatan bilgisayarda çok şahane bir indirimle aldığım gamepad. dandik gamepad tecrübelerimden sonra ps3 keyfi veren kaliteli belki de en iyi gamepad bu. kablolu ve titreşimsiz 310 yerine en azından 510 olsun titreşimli olsun derken neredeyse 310 fiyatına 710 bulunca wireless olsun dedim. iyiki de demişim. oransal çalışması başlı başına bir zevk. oynadığım oyunlar şimdi çok daha heyecanlı ve zevkli hale geldi sayesinde.
 • oyun kontrolörlerinin şahıdır. bir çok oyun için de bir kontrolör olmazsa olmazdır, spor ve yarış oyunları başta gelir. bir tane alacaksanız bunu alın. bütçeniz gerçekten düşükse yönelmeniz gereken seçenek tx shocker.
 • müthiş bir gamepad. çok rahat ve ağır. tam olması gereken gibi. fifa 13 oynarken maç esnasında arada bir mode ışığı yanıp sönüyor çok nadir, ve yanıp söndüğünde adam kısa bir süreliğine kontrolden çıkıyor, neden kaynaklı çözemedim. pili falan da sağlam. yaşadığım tek sorun bu.
 • yaklaşık üç hafta önce aldığım ve çok memnun olduğum gamepadim.

  yalnız bir sorunu var sanki; yön tuşlarında işlevsellik açısından hiçbir problem yok ama sanki sabit degil yuvasında. örneğin saat yönünde çevirirsek yön tuşlarını bayağı bir dönüyor. yerinde sabit değil yani. acaba olağan bir durum mudur bu çok merak ediyorum. başka gamepad göremediğim için deneyemedim. sorun sırf benim cihazda da olabilir. bilen, tecrübe eden varsa mesaj kutumu yeşillendirmesi çok makbule geçer.
 • yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. kendisiyle atmadığım gol, basket; geçmediğim araba, dövmediğim adam, yaşamadığım macera kalmadı. doğru düzgün pil kullanırsanız aylarca gidiyor. tavsiye edilir.
 • çok şukela bir gamepad. tek eksik pc platformuna çıkmış bir dante's inferno oyunu.
  ek olarak playstation'da da kullanılabiliyor tabi.
 • dün almış olduğum bu güne kadar denediğim bilmem kaçıncı gamepad ama bu sefer buldum doğru yolu diye düşünüyorum ne elimi terletiyor ne ele oturmama gibi bir huyu var 10 numara cihaz.
 • eski bir anakartınız varsa sıkıntı çıkaran gamepad, usb 2.0'da bazen bağlantı sorunu yaşabiliyor. bunun sebebi yetersiz elektirk akımı alması olabilir. bir de win 7 ile otomatik tanıma problemleri, yani anakartınızın driver'larını kendiniz yapmayıp win7'ye bırakırsanız usb driverları aslında tam olarak yapılmamış oluyor ve usb 2.0 için göt zoruyla yeten bir gamepad olan f710 sık sık bağlantı sorunları yaşıyor. yabancı forumlardan tutun donanım haber'e kadar hatta logitec'in kendi sitesine kadar her yerde kullanıcılar bu sorundan bahsetmiş. tabi pc den anlayan insanlar bu durumları açıklamış ama bunu çözene kadar bayağı kişi sebepsiz yere geri iadesi bile yaptığını söylüyor. bu sorunlar kendisi ile pek alakalı değil zaten fakat tüketiciyi fazla etkiliyor. pc için çıkmış en iyi gamepadlerden biri olduğunuda söylemek gerekir tabiki.

  amaaa xbox 360 for windows yani xbox gamepad'in pc için olanı yanında çok övülmemesi gerekiyor. iki gamepad'i de kullanmış/denemiş biri olarak analogların kullanılabilirliği açısından en iyi gamepad xbox'ın. hem analogun yeri hem de dokunuş yaptığınız üst yumuşak kısmının şişik değilde çökük olduğundan kayma sıfır ve konfor en üst seviyede, diğer durumlarda xbox'a rakip yok zaten hem arka tuşlar hem dizayn. bir çok forumda tartışması bile yapılmadan konu kapanır xbox'ın gamepad'i söz konusu olunca.

  f710'un nano alısıcı ufak bunun hem avantajı hem dezavantajı var. ufak olması sebebiyle taşınabilirliği ya da portatifliği daha kolay gibi gözükse de kaybolma riski mevcut... ve bu nano alıcı kaybolduğunda elinizdeki gamepad başka bir nano alıcı ile çalışmıyor. 15 lira ver yenisini al durumu yok. logitec'in kendisine başvuruyorsunuz o sizin gamepad'iniz için kodlanmış bir nano alıcıyı size postalıyor. bu konuda garanti durumu hakkında bilgim yok, ayrıca bu durum sebebiyle 2 dezavantaj daha var. ilki evinizde logitec marka kablosuz klavye ve mause varsa bununla çakışabiliyor, bağlantı da bazen veya sürekli kopukluklar oluyor, sorun yaşayan çok kişi var. diğer sorun 1 nano alıcıdan sadece 1 gamepad çalışıyor. 2. bir f710 gamepad için 2. bir nano alıcı gerekiyor. gamepadi alıp arkadaşa gideyim demek öyle kolay olmuyor çünkü nano alıcıyı yanında taşımak kaybolma riskini ister istemez çoğaltıyor. (ne var canım çük kadar şey koy cebine derim diye düşünebilirsin ama o çük kadar şey kaybolunca işler değişiyor)

  xbox 360 gamepad'inin pc için olanin daha buyuk bir alıcısı var ama bu alıcı hiç bir şekilde usb driver ve anakar yüzünden bağlantı sorunu teşkil etmiyor. ayrıca 1 alıcı 4 tane gamepad ile bağlantı kurabiliyor. yani benim evimde pc için xbox alıcısı ve gamepad var ise başka arkadaşımda da xbox var ise bize gelirken gamepad'i alıp gelebilir sabaha kadar fifa atabiliriz. ve microsoft'in diğer kablosuz ürünleri ile çakışma yaşamıyor. yani sıfır sıkıntı.

  zaten xbox gamepad diğer açılardan da üstün f710'dan, ben f710 yerine xbox for windows and pc öneriyorum.
  fiyata gelince bu arada gold'da f710 83 lira. diğer mağazalarda 110 lira civarı vatanda indirimle 100 lira gibi, xbox for windows gamepad'i daha pahalı gibi gözükse de, kadıköyde 90 lira civarına bulabilirsiniz.

  2. tanım: hemen hemen aynı paraya her açıdan daha iyisini almak varken önermediğim gamepad.

  edit: ayrıca şunu da eklemem gerekiyor. xbox gamepad'de 9 metreye kadar kesinti olmuyor. bizzat gerçek mi diye test etmiştik. yanılmıyorsam bu mesafe f710'un 2 katı.