• logitechin xbox 360 wireless controller klonu olarak ürettiği gamepad, xinput modundayken, klon olmasından ötürü xbox 360 controller olarak görülüyor ve destekleyen oyunlarda tuşlar hiç bir uğraş gerektirmeden tanımlı olarak geliyor ve hiç bir zahmet gerektirmeden keyifle oynamaya başlanıyor.

daha özgür takılma adınada directinput moduna alarak logitech profiler aracılığıyla dilendiği gibi fonksiyon atayabilme şansı sunulmuş, dilenilirse explorerda gamepadin sticklerini imleç olarak bile kullanmak mümkün deneyip test ettim. left ve right triggerlardan xbox 360 controllerlardaki gibi ne kadar basılırsa o kadar tepki alınabiliyor oyunlarda, örnek kullanım olarak triggerı ne kadar köklersen o denli gazı köklemiş etkisi görülüyor.

özetle logitech wireless gamepad f710da, xbox 360 controllerın her güzel özelliği mevcut üstüne bir de benim gibi ps gamepadlerine alışkın insanlar düşünülmüşcesine stickler yan yana konumlanmış ve d-pad eski yerine gönderilmiş. hani kol öyle güzel ki titreşimi aç üzerine otur, o derece.

resmi sitesinden daha detaylı bilgi edinilebilir.
  • razer'a domaldıktan sonra 3'te 1'i fiyatına olan ürünü alanlara mal demek de iyiymiş.
  • bozmasaydım mutlu mesut kullanmaya devam edeceğim aletti . zaten burada defalarca bahsedilen artı ve eksilerinden daha fazla söz etmeye gerek yok. özellikle 3 nesil playstation kontrolcüsü kullandıktan sonra yaşanılan zorunlu pc geçişinde elime lak diye oturdu ve asla pişman etmedi. kutudan çıkan pilleri 4 ay sonra değiştirmek zorunda kalınca memnuniyetimi katlamıştı zaten. bu süreçte günde ortalama 3-4 saatlik bir kullanımdan da bahsetmek gerekiyor sanırım. ayrıca darbeye ve düşmeye dayanıklı, bozma meseleme en son değineceğim. çok kısa nelerini sevmediğimi de belirteyim. ağır ve büyüktü. hadi ağırlık kaçınılmaz oluyor kalem piller yüzünden ama büyüklüğü çok yoruyordu uzun oynayış seanslarında. elimde büyüktür aslında ve fiziksel olarak kavramama yardımcı da oluyordu ama 6-7 saat oynadıktan sonra bileklerime ve parmaklarıma ağrısı vuruyordu. ''e tabi o kadar oynadıktan sonra bir zahmet ağrısın elin kolun pezevenk'' dediğinizi tahmin edebiliyorum ama dualshock 3 bu kadar yormuyordu valla. neyse bozduktan sonra * piyasadaki bir çok olumlu eleştiri üzerine xbox 360 kontrolcüsü aldım. alışana kadar imanımı gevrettim. tamam güzel alet ama yok ya fifa'da istediğim gibi rahat hükmedemiyorum oyuna.

bozulma meselesi de şu *. sol analog bir yöne çektiğin zaman takılıp kalıyor merkeze dönmüyor. her zamanda olmuyor ama anasını sattığımın aleti kaleciyle birebir kaldığımı mı anlıyordu neydi hep kritik zamanlarda kitliyordu beni. neyse uğraştım ettim içini açtım temizledim ama olmadı. garantisinin bitiminden 2 hafta sonra bu sıkıntıyı yaratması ise tam bir ibnelik onu da belirteyim.

düzenleme: imla ve yazım hatalarını düzelttim * ama sorun o değil. lan yine iki cümlede bitirelecek içeriği uzattıkça uzatmışım. sınavda da böyleyim ben. yanlış cevap için hocadan ikinci kağıdı isteyip inek muamelesi görüyorum yok yere.
  • zamanında 70 liraya aldığım (2009 sanırım), değerlendikçe değerlenen cihaz.

altın, dolar, borsa yalan. f710 stoklayın.
  • yaklaşık 7-8 aydır kullandığım gamepad. verdiğiniz paranın karşılığını sonuna kadar alıyorsunuz. direct input ve xinput seçenekleriyle ayrı ayrıcalık sunuyor.

başından en büyük eksiğinin tetik tuşları olduğunu söylemeliyim. yanınızda bir şeye odaklanmış birisi varsa küfür yiyebilirsiniz. aşırı derece ses çıkartıyorlar, özellikle daha dar olan b tuşları. bu sizin için büyük bir problemse başka tercihlere yönelin. bu ürünün güzel taraflarından bir tanesi ele oturuş şekli ve kullanılan malzemenin kalitesi. ağırlığı bakımından elinize aldığınızda bir gamepad olduğunu hissedebilirsiniz. bazı ürünlerde olduğu gibi hantallığı yok.

logitech yine harika bir iş yapmış. yalnız küçük çocukları uzak tutun. benim yeğenimin yanında duruyordu kerata sağdaki renkli tuşları şeker sanıp ağzına götürüyordu. bir de bana kızıyordu alamıyorum diye. *
  • uzun araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu almış bulunduğum kablosuz gamepad. gamepad'i ambalajından çıkarıyorsunuz, ufacık olan usb nano alıcısını bilgisayarınıza takıyorsunuz, pillerin temasını önleyen sarı kağıdı çıkarıyosunuz ve gamepad'iniz kullanıma hazır hale geliyor. 2.4 ghz kablosuz veri iletimiyle yaklaşık 3-4 metre mesafeden kesinti ve gecikme olmadan oyunumuzu oynayabiliyoruz. gamepad ile işimiz bittiğinde ister nano usb'yi pil kapağının altındaki yerine yerleştiriyoruz istersek de bilgisayar üzerinde bırakıyoruz, belli bir süre tuşa basılmadığında gamepad kendini otomatik olarak kapatıyor. kullandığım 2 saatlik süre içerisinde gayet memnun kaldım, dayanıklığıyla da nam salmış olan bu gamepad'in uzun süre memnuniyetimi sağlıyecağına da eminim.
  • yaklaşık 2 sene önce aldığım ve şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarttığını görmediğim pc için en ideal gamepadlerden biri.

pilleri uzun süre dayanıyor. ağırlığı ve ele oturuşu çok iyi. titreşim de gayet güzel, oyunları daha bir keyifli yapıyor.

zayıf noktaları bana göre yön tuşları ve l1 r1 tuşları. eğer fifa gibi oyunlarda analog değil de yön tuşlarını kullanıyorsanız biraz sorun yaşayabilirsiniz. l1 ve r1 tuşları ise basılırken diğer tuşlara göre daha sert, ben hiç sevemedim.

almadan önce test etme imkanınız varsa sizin için daha iyi olur.
  • 7-8 yıl oldu alalı, bir süre önce durduk yere erimeye başladı alttaki siyah kısım pil kapağı dahil yapış yapış oldu ,birde bulaşıyor meret siyah siyah. sanki çam reçinesi. ey logitech sana sesleniyorum ne kullandınız bunları yaparken bari ne yapacaz bunu çıkartmak için onu söyle.
  • yıllardır kenarda duran gamepad bi baktım töbe töbe yapış yapış olmuş.
    sanki siyah kısmı erimiş.
    f710 pişmanlıktır.
  • uzun bir aradan sonra tekrar kullandığım kontrolcü.

playstation 4 kontrolcüsüne alıştıktan sonra, oldukça ağır, kaba ve konforsuz geldi.

şu anda pc için gamepad alacak olsam muhtemelen xbox'ın kablosuz kontrolcüsünü alırdım. hem fiyat olarak daha uygun hem de daha ergonomik.
hesabın var mı? giriş yap