• (bkz: logitech z 5400)

ayrica, ulkemizde ufak capta bir fan club'i var donanimhaber forumlarinda, kafayi kirmislar. bir kismi da dijital sinyali yarim metre tasimak icin gereksizce pahali kablolar kullanan, thermaltake bilgisayar kasasi ve gelismis ozelliklerini hayatta kullanmayacaklari birtakim ses kartlari sahibi, fakat duvara seloteyp ile poster tutturmus insanlar. (bkz: beni kotule)*
  • zamanında 570tl+kdv iken pahalı la bu ucuzlasın öyle alırım dediğim , son kontrol ettiğimde fiyatının 1000tl+kdv olduğunu görüp babayı aldığım 5+1 ses sistemi.

edit : aylar geçti üzerinden, harman kardon alarak z5500'den intikamımı acı bir şekilde aldım.
  • eğer durup dururken control panel'e elektrik gelmemeye başlarsa subwoofer'ın arkasındaki yuvarlağı çevirerek sigortaya ulaşabilirsiniz. değiştiriniz. değiştirdiniz mi? çok sevindim.. şimdi açabilirsiniz.. öyle işte.. teşekkürler..
  • ev arkadaşımın olayı abartmasıyla iki kat yukarıdaki komşuyu şikayet için üst komşuya indiren sonra da üst komşuyu şikayet için bizim kata indiren ses sistemi. inenler bayan kişilerdi çok şükür.
  • vakti zamanında doların düşmesi, vatan bilgisayarın da kampanya olarak kıyak yapması neticesinde 500-tl’ye mal ettiğim, hiç bi zaman pişmanlık yaşamadığım pek de sevdiğim harika ses sistemim

+ları

+deck sisteme parası yetmeyenlere çok kaliteli analog ve digital ses sağlıyor. mp3leriniz isterse 48kbps olsun net ve kaliteli bir şekilde yüksek sesle istediğini dinliyosun
    + sesi istediğiniz kadar açın sesin boğulması, kolonları patlaması gibi antin kuntin rahatsızlıkları yok
    + dolby digital , dts ve thx sertifikası var, neye bağlarsanız bağlayın keyifle sinema izleniyor. (izlediğiniz dvd-dvix bunlarla birlikte kodlanmamışsa yada benim gibi bilgisayarınıza bağlarsanız ve ses kartınızda dahili olarak bu işlemciler yoksa bu sertifikalar herhangi bir şey ifade etmiyor. yinede mono bir film bile izleseniz, dahili ses kartınız beş para bile etmese güçlü ve kaliteli sesi ile herhangi bir sistemden alacağınız keyfin mislini alırsınız.
    +505 watt rms ses gücü, hiçbir zaman son sesi açamayacak kadar güçlü(aslında 20 metre karelik bir oda için çok fazla)
    +analog, coax ve optik girişi ile birden çok aleti(tv-uydu-bilgisayar-dvd player) tek bir ses sistemine bağlayabiliyorsun, uzaktan kumandası ile yerinizden kalkmadan farklı aletlerden ses alınıyor
    +küçük uydu kolonları yer kaplamıyor, kolonların yüksek seste zıplama kayma gibi adetleri yok akıllı uslı olgun başlı bi şekilde durdukları yerde duruyolar

-leri
    -evinize gelenlerin bu ne be dedikleri yaklaşık 20 kiloluk ve 24,5 cm'lik sub wofer fazlaca yer kapladığı gibi yaydığı yüksek manyetik yüzünden en az 60cm çevresinde herhangi bir elektronik alet bulundurmamak gerekiyor. sub-woferı da tv’nin yada bilgisayarın yakınında bi yerde görmek isteyenleri sıkıntıya sokuyor
    - fiyatı(yaklaşık 500$) yalnızca ses üreten bir sistem için özellikle ev sinema sistemlerinin yanında pahalı ama deck sistemlerin sadece anfilerinin o fiyatlardan başladığı, panasonic’in profesyonel dj kulaklığının bile 700 dolar olduğu düşünülünce ve pek çok aleti bağlayabildiğiniz için ucuz. sakal bıyık ikilemi yaratmıyor değil. (bkz: fiyat/performans)
    -505 watt rms ses gücü ile düğün salonu işletebilecek sistemin uydu kolonlarına giden kablo yaklaşık 8 metre olunca büyük bir odaya istediğiniz gibi yerleştiremiyosunuz
    -uydu kolonlarını duvara monte etme gibi bir şansınız yok
    - sigortasının atmasının neredeyse kesin, 3 amperlik bir yedek bulundurmak şart.
    - bas yoğunluklu sisteme ahım şahım tiz ayarı yapılamıyor.
    -ses kalitesi biraz bağımlılık yapıyor, kötü sistemde kulaklıkta müzik dinlemekten keyif alamaz hale getiriyor.
  • kesinlikle ama kesinlikle müstakil evi olmayan insanlara çok fuzuli kaçacak bir merettir.

zira ben bu meretin sesini 9-10 birime getirirken bile bizim dairede hop hop hopluyoruz arkadaş. ben daha çok ses istiyorum ama komşular ısrarla hayır diyor.

yani diyeceğim bu ürünü normal daireli evde kullanmak size zarar değil komşularınıza zarar verir. gidin bi creative inspire t6060 alın bakın keyfinize
  • tam bir şehir efsanesi, tam bir balon.

sene 2013, 1000 tl-1200 tl aralığında 5+1 hi-fi sistemler alınabiliyor, adamlar hala "z-5500'ün sıfırını nerede bulabilirim?", "sesi bi açtım oturma odasının duvarı yıkıldı", "z-5500 çok güzel sistem, çok harika sistem" diye geyik yapıyorlar. lan tek yollu uydularında tweeter bile yok, neyin harikası?
  • logitech'in fetiş ürünlerinden biri. donanımforum'da sırf bu alet için açılan başlıklarla ayrı forum oluşturulabilir.

iki farklı versiyonu var sanıyorum. birinde hoparlör kumanda üzerinden kapatılabiliyor, diğerindeyse yalnızca kulaklık moduna girilebiliyor. sigortasının atmasından sık sık şikâyet ediliyor ama galiba bu sorun yalnızca ilk versiyonda yaşanan bir şey. ben 1-1.5 yıldır kullanıyorum, sigorta sorunu yaşamadım.

3 farklı girişe sahip. iki ayrı konsola ve pc'ye bağlanabiliyor böylece. gerçi optik girişi olanlar pc'ye de bu şekilde bağlamalı. nasıl ki full-hd televizyonda divx formatlı film izlemek keyifsizse, bu aletle de bir süre sonra 6 kanallı olmayan filmler kulağa itici gelmeye başlıyor (filmin izlendiği player'ın ses seçeneklerinden s/pdif ayarı mutlaka yapılmalı, fark muazzam). konsol performansına zaten diyecek yok.

subwoofer'ı apayrı bir olay. mutlaka odada önceden yer açılmalı. kasadan ve harici disk başta olmak üzere diğer elektronik aletlerden uzak tutulmalı. sanıyorum 25 kilo vardır. öyle gidip alayım, otobüste koltuğumun altına alıp getireyim denecek türden bir ürün değil. almaya ona göre hazırlıklı gidilmeli.

sigortadan ayrı olarak, bol bol teknik sorun yaşayan bir alet aslında. kendi kendine düzelen birkaç hatayla karşılaştım ama henüz büyük bir sorun yaşamadım. dediğim gibi bu ikinci versiyon elden geçmiş olabilir. bu sıralar z-906 diye yeni bir model satılıyor genelde. sanırım bunun yerini alması amaçlanmış ama niyeyse çok itici geldi gözüme. üstelik fiyatı da neredeyse iki katı.

evet, komşu muhabbetine girmeden bitiricem muhabbeti. zaten sesi çok fazla açmayı sevmem, önemli olan kaliteli ses almak. komşularımıza da saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum.
  • yanılmıyorsam 24 kasım 2010 tarihinde, media markt'ın beylikdüzü şubesinde 399 tl'ye satılmış ses sistemidir. toplam 50 adet falan stok varmış ve sabah kapılar açıldıktan yaklaşık 10 saniye sonra tükenmiş hepsi. *
  • yıllardır güzel güzel geçinilen komşularla kanlı bıçaklı düşman olma sebebi. altında ferrari olacak basmayacan??*
hesabın var mı? giriş yap