şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı logitech multimedia speakers z333 olan logitech'in türkiye de yeni satışa sunduğu 2+1 ses sistemi. teknik özelliklere baktığımda gayet güçlü görünüyor. tasarımını sevdim.

  120-200 lira arasında fiyatının değişeceğini düşünüyorum en az.

  z333
 • masaüstü bilgisayarınız varsa ve iyi kalite müzik dinlemek istiyorsanız kesinlikle almanız gereken bir ürün.

  logitech markası öyle geniş bir yelpazeye sahip ki, "ne kadar kıyma o kadar köfte" mantığıyla ürünlerini çeşitlendirmişler. mesela bunun z313 modelini 120 liraya bulabilirsiniz ancak onun bass ayarı yok, bass ayarı olmadan da olmuyor bak, hemen o ürüne koşup gitme, bi dinle.

  ben düne kadar müzik dinlemiyormuşum başka birşey yapıyormuşum diye düşünmenizi sağlayacak kadar kaliteli bir ses çıkışına sahip. ürünün en sevdiğim özelliği ise, herşeyi monitörün arkasında gizledim, ses ayarı için harici bir aparat var, onu da klavyenin yanına uzattım.

  bu ürünün bir üst modelinde (z533) ise, bass ayarı bu ses aparatının yanına sabitlenmiş ama bana göre çok gereksiz. subwoofer kabinin arkasından bass ayarını bi kere yap geç işte yeterli. neyse ürünü n11 sitesinin indirim kuponuyla oldukça ucuza kapattım, böyle bir fırsat yakalarsanız ikinci kez düşünmeyin direkt alın derim.

  sağ elimde mouse sol elimde ses ayarı ilginç bi durumdayım sözlük. haha.
 • z506'da olduğu gibi, uydularındaki tweeter görünümlü yuvaların dekordan ibaret olduğu ses sistemi.

  ayrı bir tweeter olmaması, tizlerin kötü olacağı anlamına gelmiyor. özel full-range sürücü tasarımının da katkısıyla, equalizer veya treble ayarı yaparak başarılı tizler ve mid-tiz ayrıştırması alınabilir.
  (tabi z333 sürücü tasarımının ne şekilde olduğuna da bakmak gerekir. z623 ve z906'daki gibi olduğunu varsayıyorum)

  ancak equalizer olanağı sunan pc veya harici receiver&dac'ın olmadığı bir ortamda, menüsünde equalizer ayarı bulunmayan eski bir tv'ye bağladığınızda, kaynak cihaza da bağlı olarak, tizler vasat ya da kötü düzeyde kalabilir.
  ayrıca, equalizer ayarı yapılsa da, bağımsız tweeter'lı bir uydunun düzeyine tam olarak ulaşmasını beklemek gerçekçi olmaz. her ne kadar, orta (mid) ve yüksek (tiz) frekansların tek sürücüden gelmesinin kendince avantajları olsa da, ayrı bir tiz sürücüsünün avantajları daha baskın olacaktır.

  (bkz: #71936271)
 • fake tweeter'dan ben de gol yedim, daha 1 hafta oldu üstelik.

  bu thread'de "laan ben de" diyen bir sürü z333 kullanıcısı görebilirsiniz.