• fake tweeter'dan ben de gol yedim, daha 1 hafta oldu üstelik.

bu thread'de "laan ben de" diyen bir sürü z333 kullanıcısı görebilirsiniz.
  • yaklasik bir bucuk yildir kullandigim logitech 2.1 ses sistemi. malzeme kalitesi guzel ve kumandasiyla beraber masada şık duruyor. ses duzeyi fazlasiyla yeterli. bass ve midler her logitech ses sisteminde oldugu gibi guzel, tizler ise ancak yeterli. bu nedenle film ve oyun konusunda muzikte olduğundan daha basarili. hoparlörlerin ustune tweeter var süsü verilmis fakat bir islevi yok. orta buyuklukte bi oda icin yeterli ve 200 tl fiyatiyla iyi bir secenek.
  • yıllardır büyük bir beğeniyle kullandığım creative sbs a220 ses sistemim bozulunca ve creative markalı hiçbir ses sistemi bulamayınca logitech markalı ürünlere yöneldim.
    creative'in verdiği ses netliğini verebilecek, sesleri berrak ve temiz bir şekilde duyabileceğim, müzik dinleme konusunda beni tatmin edecek 2+1 bir ürün aramaktayım.
    araştırma yaparken logitech z-213, z313, z-333 ve z-533 modellerine denk geldim. 213 ve 313 beni tatmin etmeyecekmiş gibi duruyor. gidip denemek lazım tabii ama; okuduğum yorumlar ve özelliklerden bu kanıya vardım. z-533 de güvendiğim satıcılarda mevcut değil. geriye sadece z-333 kalıyor.
    konuyla ilgili izlenimlerini paylaşmak isteyen, tavsiye verecek olan arkadaşların mesaj kutumu yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • 1 yıl önce 300 tl civarı olan, beğendiğim ses sistemi. üst modeli z533'ten yaklaşık 300 tl daha ucuz ve 300 farka değecek bir özellik farkı yok. ayrıca bana göre z333'ün tipi, 533'e göre daha iyi. neyse; bu sistem 2+1 olup ses açma kapama için kablolu bir kumanda vardır, üstünde bulunan tweeterler sahte de olsa güzel görünüyor. ayrıca bunun bluetooth modeli var ve o modelde sahte tweeter yok. yani sadece driver var. şuanlık memnunum. z533'e gerek olmadığı kanaatindeyim.
  • z506'da olduğu gibi, uydularındaki tweeter görünümlü yuvaların dekordan ibaret olduğu ses sistemi.

ayrı bir tweeter olmaması, tizlerin kötü olacağı anlamına gelmiyor. özel full-range sürücü tasarımının da katkısıyla, equalizer veya treble ayarı yaparak başarılı tizler ve mid-tiz ayrıştırması alınabilir.
    (tabi z333 sürücü tasarımının ne şekilde olduğuna da bakmak gerekir. z623 ve z906'daki gibi olduğunu varsayıyorum)

ancak equalizer olanağı sunan pc veya harici receiver&dac'ın olmadığı bir ortamda, menüsünde equalizer ayarı bulunmayan eski bir tv'ye bağladığınızda, kaynak cihaza da bağlı olarak, tizler vasat ya da kötü düzeyde kalabilir.
    ayrıca, equalizer ayarı yapılsa da, bağımsız tweeter'lı bir uydunun düzeyine tam olarak ulaşmasını beklemek gerçekçi olmaz. her ne kadar, orta (mid) ve yüksek (tiz) frekansların tek sürücüden gelmesinin kendince avantajları olsa da, ayrı bir tiz sürücüsünün avantajları daha baskın olacaktır.

(bkz: #71936271)
  • hepsiburada'da 307 tl'ye düşmüşken sipariş ettim bakalım

(satıcı da hepsiburada'nın kendisi)

edit; memnunum
  • tam adı logitech multimedia speakers z333 olan logitech'in türkiye de yeni satışa sunduğu 2+1 ses sistemi. teknik özelliklere baktığımda gayet güçlü görünüyor. tasarımını sevdim.

120-200 lira arasında fiyatının değişeceğini düşünüyorum en az.

z333
  • masaüstü bilgisayarınız varsa ve iyi kalite müzik dinlemek istiyorsanız kesinlikle almanız gereken bir ürün.

logitech markası öyle geniş bir yelpazeye sahip ki, "ne kadar kıyma o kadar köfte" mantığıyla ürünlerini çeşitlendirmişler. mesela bunun z313 modelini 120 liraya bulabilirsiniz ancak onun bass ayarı yok, bass ayarı olmadan da olmuyor bak, hemen o ürüne koşup gitme, bi dinle.

ben düne kadar müzik dinlemiyormuşum başka birşey yapıyormuşum diye düşünmenizi sağlayacak kadar kaliteli bir ses çıkışına sahip. ürünün en sevdiğim özelliği ise, herşeyi monitörün arkasında gizledim, ses ayarı için harici bir aparat var, onu da klavyenin yanına uzattım.

bu ürünün bir üst modelinde (z533) ise, bass ayarı bu ses aparatının yanına sabitlenmiş ama bana göre çok gereksiz. subwoofer kabinin arkasından bass ayarını bi kere yap geç işte yeterli. neyse ürünü n11 sitesinin indirim kuponuyla oldukça ucuza kapattım, böyle bir fırsat yakalarsanız ikinci kez düşünmeyin direkt alın derim.

sağ elimde mouse sol elimde ses ayarı ilginç bi durumdayım sözlük. haha.
hesabın var mı? giriş yap