şükela:  tümü | bugün
  • logitech'in fiyat/performans oranı yüksek bir 5+1 ses sistemi.75 watt rms gücüne sahip.

http://www.logitech.com/…e-pc-speakers/devices/7191 adresinden ayrıntılı bilgi sahibi olunabilir.
  • logitech'in x-540 modelinden sonra muadil olarak çıkardığı 5+1 ses sitemi.

önce biraz kötüleyim sonra överim:

hata 1:
    ufacık odada bile istediğiniz noktaya yerleştiremeyeceğiniz subwoofer ve uydulara sahip sistem. kumanda panelini sağ ön uydu üzerine yerleştirdikleri için bu uydunun bağlantı soketi bildiğimiz rca değil vga bağlantısına* benzer vidalı bir sokete sahip. bu yüzden istediğiniz uzunlukta ara kablo alarak sorunu çözemiyorsunuz.

uydu uzunluğu otomatikman 2 metreye sabitlendiği için subwoofer'ı da şöyle tok bir sesin alınacağı size en uzak konuma alamıyorsunuz. böylece o kadar güzel sistemden pat pat baslar geliyormuş gibi geliyor.

ses sistemini bilgisayarın etrafına döşemek tamam mantıklı da, subwoofer niye ayağımın altında, masa dibinde durmak zorunda onu anlamadım.

hata 2:
    uydu hoparlörlerin tül gibi bir koruması var hadi neyse ama subwooferın altında tamamen açıkta duran bir hoparlör olması biraz riskli. bilmeyen biri taşımak için yaallah diye altına yapışırsa hoparlöre ciddi zarar verebilir. bilgisayar kasa fanını koruyan tel ızgaralara benzer bir şeyle kapatılsa iyi olurdu.

hata 3: uydulara ayak, sehpa benzeri bir uzantı bağlama imkanı yok. olsa olsa uydu arkalarındaki oyukları duvardaki çivilere geçirebilirsiniz. merkez uydunun lcd monitör üstüne takılabilmesi güzel düşünülmüş bir ayrıntı.

bu arada uydular hafif yukarı bakacak bir açıyla tasarlanmış. gıcır gıcır getirip kurduğunuz sistem 2 hafta sonra toz içinde kalabilir.

ayrıca:
    - tiz ses ayarı yok. aslında yeterince iyi tiz veriyor ama ayar imkanı olsa daha iyi olurdu.

hiç iyi yönü yok mu diyenlere:
    - prize takınca herhangi bir vınlama, parazit, zzz sesi yok.
    - uydu kabloları kalın sağlam yapılmış.
    - ses çıkış gücü yeterli. yüksek seste bile bozulma olmuyor.
    - subwoofer küçük olmasına rağmen iyi iş çıkarıyor. cep herkülü denilebilir.
  • forumlarda bolca kullanıcı yorumu okudum. sonra gittim kendim dinledim. özet geçecek olursak, bir x540 değil, hatta x530 bile değil. bassları bunlara yetişemiyor. x540'taki matrix özelliğinden mahrum. ayrıca satın alanlar arasında ciddi sayıda "cızırtı geliyor" şikayeti mevcut ki baya baya kıllanadım almaktan vazgeçtim. bir ara kampanyalı fiyatı 130 tl idi, bu gayet uygun bir fiyat. ancak bu fiyata x530 alınabilir ya da biraz daha ekleyip x540. sonuçta kalitesini çoktan ispat etmiş modeller bunlar, kafanız rahat olur. ayrıca 5 hoparlör şart değil diyen müzik/oyun sevenler için iyisinden bir 2.1 güzel bir alternatif olabilir. (bkz: micolab m-820) (bkz: edifier m3300sf)
  • arka hoparlörlerinden az ses çıkan bana 225 papele patlayan 5+1 ses sistemidir.
  • tam bir fiyat performans ürünü olan alet. ev kullanıcıları için oldukça da tatminkar.
  • bim'de bu hafta 189 lira. fiyatı piyasadan daha uygun.
  • bir kaç gün evvel satın aldım, 2+1 çalışırken gayet başarılı. şimdilik 5+1 olarak çalıştırmayı beceremedim. mna kodumun sistemi.
  • ancak uyumlu bir ses kartıyla 5.1 ses elde edebileceğiniz bir sistem. apartmanda oturduğum için öyle bangır bangır bir maceram olmadı ama 75 watt gayet yeterli geldi. bim'den 189 liraya aldım. fiyat performans olarak oldukça başarılı.
  • kulaklık kısmına hangi kulaklığı taktıysam, müzik çalmazken bile cızırtlı bir ses verme sorunu vardır.daha önce kullandığım standart logitech s220 hoparlörde bu sıkıntı bulunmuyordu.
  • bass seviyesi yüksek, ses düzeyi alçak bir sisteme sahip, fiuat/performans olarak başarılı 5+1 ses sistemi.