şükela:  tümü | bugün
  • şık tasarlanmış 2+1 ses sistemi.

ses ayar düğmesinin yanı sıra aynı bölme üzerinde bas ayar düğmesi bulunmakta ve diğer alışılagelmiş ses sistemlerinin aksine subwoofer tamamen kısılarak sadece 30w'lık uydulardan ses alabiliyorsunuz. gece vakti komşuları uyandırmadan müzik keyfi yapmak için birebir.

basitçe özellikleri:

toplam watt (rms): 60 w

subwoofer: 30 w

uydular: 2 x 15 w

kaynak
  • asil görünümüne aldanılmaması gereken, içinde canavar barındıran 2.1 multimedia speaker.

1 haftalık kısa bir birlikteliğimiz olsa da naçizane fikirlerimi aktarmak için daha fazla bekleyemedim.

tasarım ve özellikler:
    tanımda da belirttiğim gibi, bence bu uydulara en uygun sıfat asil olmaları. özellikle siyah-altın renk birlikteliği çok hoş olmuş. hem siyah kiri göstermez.*

tasarımda diğer dikkatimi çeken özellik ise kullanılan kabloların çok kalın olması. bu kabloların bükülmeden dolayı bozulma ihtimali sıfıra yakın. bu kadar bol malzeme kullanacağını düşünmezdim logitech'in.

kontrol modülü direkt subwoofera bağlı. yan tarafında bas ayarı mevcut. cidden tam bir modül diyebilirim. ses sistemini kurduktan sonra muhattap olacağınız tek şey artık o modül. en çok hoşuma giden özelliği ise sistemi kapatmak için hafif zorlama kuvvetinde bile kaymıyor.

subwoofer boyut konusunda beklediğimden büyük çıktı. masamın üstüne koymayı planlıyordum, bası içimde içimde hissetmek istiyordum fakat olmadı...

kutu içeriğinden sadece 3.5 to 3.5 jack çıkıyor. eğer televizyon, playstation gibi stereo çıkışlı cihazlarda kullanacaksanız kablosunu almanız gerekiyor.

bluetooth özelliği bulunmuyor fakat 29 euro'ya harici bluetooth adaptörü mevcut.

performans:
    şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, bu alet oldukça tatmin edici. özellikle kontrol modülünde 50%den sonra resmen içinden canavar çıkıyor. bu canavarı yeneceğim dedim, birçok müzik tarzında son seviyeye kadar açtım sesi fakat en ufak ses bozulması duyamadım. üzgünüm yenemedim.

en çok korktuğum nokta bas frekanslardı. ama bu testten de gayet başarılı çıkarak kullanıcıya tertemiz bas seslerini duyurmayı başarıyor. mid frekanslarda harika diyemesem de bas-tiz sesleri çok net, bozmadan veriyor.

fiyat:
    yurt dışında 70 euro civarlarında satılıyor. benim şansıma güzel bir indirimle 35 euroya satın aldım amazon'dan. aldığım fiyata göre bedava diyebilirim. ama 70 euroluk fiyatı da hakediyor.

özet:
    uzun süre bozulmadan kullanılabilecek, ses kalitesi yüksek, fiyatı uygun bir ses sistemi. ben nedense duygusal bir bağ kurdum, siz bana aldırmayın. 7/10
  • iki aydır kullandığım 2.1 ses sistemi. bas ve tizlerde gayet iyi iş çıkarıyor orta tonları biraz yutsa da kabul edilebilir bir seviyede iş çıkarıyor.
    bas kontrolünün ses kontrolcusunun yanında olması büyük avantaj. filmlerde bası sona getiriyorum ancak müzik dinlerken basın ancak çeyreğini acabiliyorum, müzik türlerine göre de bas seviyesini değiştirmek gerekiyor. daha ucuz bir sistem olan z333'te bas kontrolu sub'in arkasında bırakılmış. kolay ulaşılır olması kesinlikle fark edilir bir kullanım kolaylığı sağlıyor. nasılsa bir kere ayar yaparım diye düşünüyordum ama iyi ki 533 ü almışım.
    ayrıca alet gayet sağlam görünüyor. sol uyduyu bir metreden parkeye düşürdüm hiçbir sıkıntı çıkmadı.

vatan bilgisayardan 450 liraya aldım ki internette çok daha ucuza var. ama ben aldığımda logitech bt adaptör de vardı. ikisi bir arada olunca çok da yüksek değil fiyat.

fiyat seviyesine göre gayet iyi, temiz ses veren bir hoparlör sistemi. tavsiye ederim. müzik konusunda da film konusunda da aşırı yüksek olmayan beklentileri görece uygun fiyatıyla karşılayacak bir çözüm.
  • ülkemizde 350 - 400 arası satılan 2.1 ses sistemi.

ilk defa bir logitech ürünü beni hayal kırıklığına uğrattı.

3 cihazı aynı anda bağlayabilme özelliği için almıştım. o konuda sıkıntı yok. ses konusunda da ortalamanın çok daha üstünde bir performans beklerdim.

ürün kötü değil ama bu fiyata logitech'ten daha fazlasını umuyor insan. bari yanına hediye olarak bluetooth adaptörü koysaydınız.