şükela:  tümü | bugün
  • logitech z-5500 e tapan kitlece şimdiden kötülenmeye başlamıştır. fakat bu hedeyi z5500'ün halefi olarak görmek de ne derece doğru bilmiyorum sanki logitech esas bombayı patlatmadı daha. yine de alet eminim ki z5500'den çok daha öte bir ses kalitesine sahip olacaktır; aradan çok uzun zaman geçti e teknoloji de gelişti; hazmetmeleri çok zor olacak.
  • test edenlerden görüşler bekliyoruz efendim sanırım şu an satışı yok nette ya da ben bulamadım.z-506 aldım bir hafta önce o geçimnsin buna geçeriz artık swh :)
  • altı farklı cihaza bağlanabilen, stand by'da bile z-5500'den 4 kat daha az güç harcayan cihazmış. fakat gel gör ki z-5500'ün kontrol ünitesi bariz şekilde çok daha iyiydi. bunla ilgili bir video aşağıdaki linkten izlenebilir.

http://shiftdelete.net/…mi-logitech-z906-29317.html
  • z-5500'ü tahtından indiremiyen sistem.

nerde o muhteşem tasarım, nerde o hiç bi yere sığdırılamayan dizginlenemez subwoofer, nerde güzelim kontrol ünitesi. ekstra giriş harici hiç bir yenilik yok. olmamış.
  • devamlı olarak sezen aksudan şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler parçasını dinlediğim ses sistemi. yakın dostlarım ise hala z5500leri ile ilk günkü gibi yardırmakta.

z5500ün varlığına güvenerek dünyanın parasını verdim, pişmanım. paranızı çöpe atmayın, almaya heveslenmeyin. bir iki yenilik zımbırtısı dışında hiçbir esprisi yok. daha iyisini bekleyin ya da ikinci el sorunsuz bir z5500 bulmaya bakın sevgili sözlükçüler.
  • z5500'ün halefi olarak kabul edildiğinden, her platformda karşılaştırılması yasal bir zorunluluk olarak görülen ses sistemidir. 1-2 yıl öncesine kadar z5500'ü tekno marketlerde test etme imkanımız oluyordu.. şu an sanıyorum satışı yok. fiziksel görünümün ötesinde, performans olarak hangisi daha iyi, karar vermem güç açıkçası.. toplam çıkış güçleri birbirine yakın olmasına rağmen, z5500'ün subwoofer'ında çok daha büyük bir sürücü yer almakta ve muhtemelen daha etkili sonuçlar vermekte..

z906'ya gelince; özellikle film performansı mükemmel bana göre. uyduların oda içindeki yerleşimi dengeli olursa dts destekli filmleri izlemek gerçekten büyük bir keyfe dönüşüyor. (dts desteği için optik kablo ile bağlantı gerekiyor) son seste bile en ufak bir bozulma, cızırdama yok. bir de anlamadığım diğer konu, z906'nın 500 watt rms ses çıkışı olmasına rağmen, samsung, sony vs. markaların 1000 watt'lık 5.1 sistemlerine göre sesi çok daha fazla ve daha oturaklı geliyor.. tüm samimiyetimle söylüyorum, eğer müstakil bir evde oturmuyorsanız, uzun süre sesi yarıdan daha fazla açma şansınız yok.
  • amazon com da maliyeti 1378 tl yi bulabilen ev sinema sistemi.

(aman ha amazondan almayasınız türkiye de daha ucuz, kargo masrafı yok ve taksitli)
  • yarın teknosa'da turuncu olduğu ve fiyatının 699 tl üzerinden satılacağı bilgisi dolaşmakta olan ev sinema sistemi.
  • az önce kurulumunu tamamladığım ufaklık, ilk izlenimlerim ise gayet olumlu kendisi hakkında. gönül isterdi ki bir z5500 edinelim temizinden, efsanenin tadını alalım ancak olmadı, olamadı. ağrıyan dişi çekerim kafasındaki bir adam olunca da tercihim kendisinden yana oldu.

kurulumu ise, muhterem alt ve üst komşularımın yatak odalarına sesi en iyi şekilde ulaştırabilecek noktayı, çok ince hesaplar yardımıyla bularak hallettim**. sıradaki şarkı aylardır üst katımda topuklarının üzerinde bir at misali koşturan üst komşum ve yıllardır alt katımda elektro gitarıyla gecenin üçünde bile zihnimin içindeki yerini kaybetmeyen alt komşuma gelsin.

let the sikertme begin.