şükela:  tümü | bugün
 • kisaca logo diye bilinen piyasaya erken girmesiyle bir nevi sektorel dominasyon elde etmi$ yazilim firmasi.. muhasebe programi di$inda abik gubik egitim programlari da wardir.. btrieve'in en siki takipcileri.. son zamanlarda sql server benzeri db'lere ve c tarafina gecerek major yenilikler pe$inde ko$uyorlar.. lrf uzantili data file'lariyla me$hurdur..
 • muhasebe yazilimlarinin bilgisayarda herhangi bir hardware degisimi oldugunda kendilerini devre disi biraktiklari ve ugrasip bir daha sifre almaniz gereken, yenilik konusunda biraz yavas davranan yazilim sirketi. (bkz: kotunun iyisi)
 • (bkz: lbs)
 • (bkz: paket program)
 • ayrica bu sirketin sifre departmani calisanlari, musteri ilsikileri-memnuniyetinden hic anlamayan kisilerdir. server da iki kereden fazla sifre almaniz gerekirse, onlara telefon acmaniz ve potansiyel korsan olarak gorulup, firca yemeniz buyuk ihtimaldir. cozum olarak, erkek gorevliyle bir bayanin konusmasi, bayan gorevliyle bir erkegin konusmasi ve cok sirin bir ses tonu takınılması onerilir.
 • muhasebe programları şifre kırma çalışmalarında çerez olarak kullanılan şirket. öyle ki kıran crackerlar size kaç kullanıcılı istiyorsanız o kadarlık sınırlama koyup yeniden exe dosyası olarak veriyorlar. (bkz: ben diyenlerin yalancısıyım)
 • muhasebe, bordro vs gibi programları üretmek bu konuda çalışmamış arkadaşlar tarafından küçümsense de bu tür yazılımlar tasarlamak, yapmak ve senelerce güncelleyebilmek kolay iş değildir; yeni kanunlar, yönetmelikler vs neticesinde değişen uygulamalara dayanabilecek esnek yapıda, aynı zamanda her angutun kullanabileceği kadar basit arayüzlü programlar olmalıdır bunlar. sezarın hakkını birazcık sezara vermek lazımdır. **.
 • ürünlerinin bir milyonu aşkın kullanıcısı olan türkiye nin en büyük yazılım firmalarından birisidir. muhasebe programları ile başlayıp, işi mrp, erp ye kadar götürmüşlerdir. karlarındaki çıkış trendi devam etmektedir.

  sattıkları ürünler:(basitten, karmaşığa, dolayısıyla ucuzdan pahalıya) alınteri,shop manager, lks, lgk ve unity dir.

  web adresi ise: http://www.logo.com.tr/ ya da http://www.lbs.com.tr/ dir.
 • borsa ve iş dünyasındaki karlılık açıklamaları ile burunları tavana vurmuş firma tüm bu açıklamaları zam aylarında unutarak, savaş, şu, bu, yagmur yagdı, elektrikler kesildi gibi nedenler ile maaş zaamı yapmayan türkiyenin en büyük yazılım firması...
 • kilit birkac coderin bulundugu geri kalanin vasat ve vasatin alti coderlardan olusan ve kendi toollarini gelistirmis gebze organize sanayi bolgesinde bulunan yazilim firmasi. bir rivayete gore bu coderlardan* ayrilmak isteyenler ayrilmasin diye firmaya ortak edilmislerdir. benim gordugum zamanlarda* iki patrondan biri olan ta* kodlamayla bizzat ilgilenmekteydi. diger ortak tt * code a bulusmaz.