şükela:  tümü | bugün
 • rc11 kullanarak 'dbmmh' key'iyle crypt edildiğinde "mıh" sonucunu veren şifreli kelime. yaklaşık bir yıl süren hummalı çalışmalar sonucu bir kriptoanalist tarafından bu şifre çözülmüş, kendisi bu başarısından dolayı 6. uluslararası rize altın ceylan ödülüne layık görülmüştür. ödülünü robbie williams'ın elinden alan analist, "is there a tumor in your humor" sualine cevap vermemeyi tercih etmiş; harakiri altbirimi, supernova üstbirimi, musahipzade kurukahveciler gibi kitle örgütleri ve halkın şaşkın bakışları arasında sahneyi terketmiştir. ilgili olarak (bkz: uktenin nerden verildigini biliyorum)
 • joratu'nun güney kokkake şivesinde "yok" manasına gelen kelime.
 • star wars'da (star wars galaxies dahil) mevcut, iklimi tatooine ve biraz geonosis tadinda olan (ancak geonosis gibi cok karanlik degil, tatooine gibi de cift gunesli degildir) bir gezegendir. "volkan gezegeni" olarak da bilinir, cunku ustunde kocaman bir yanardag vardir.

  filmlerde pek adi filan gecmez, ancak onemli bir mekandir aslinda. zira trade federation, ilk droideka testlerini bu gezegende yapmistir. bu yuzden gezegende halen daha bir suru basibos droideka gormek mumkundur.

  ayni zamanda butun uzay korsanlarinin takildigi gezegendir. outer rim'de yer alir. tatooine'e cok yakindir, ancak ayni yildiz sisteminin bir uyesi degildir bildigim kadariyla.

  nym gibi, jabba'nin ve lady valarian'in en buyuk dusmanlarindan biri de bu gezegende ikamet eder.
 • bünyesinde beş oyun barındıran oyun serisi legacy of kain'in kısaltılmışıdır.
 • kıbrıs rum kesimi ordu birliği
 • yeni bir yazar. hoşgelmiş.

  selam etmiş bana. (bkz: a.s.)
 • (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler) başlığında eski cmk'dan maddeler paylaşıp bugünün gündem konusu olan tecavüzcüleri ak'lama, dini nikahı resmî nikahtan üstün tutma çabasını ölümüne savunmakta. buraya not düşelim.

  umarım bir kız kardeşi vardır ve başına hiç bir kötü olay gelmeksizin bir gün eve gelir ve ben 12-13 yaşındayım ve artık evlenmek istiyorum der. bakalım o zaman "ama eski cmk'da vardı bunlar sizin partiniz yapmış teee 1933de" diye sağa sola bok atar. yanlış 1933de chp tarafından da yapılsa 2016 da akp tarafından da yapılsa yanlış yanlıştır.
 • caps lock açık "lok" .efendim kendileri isveçli bir müzik grubudur.ileriki günlerde dinleyip şarkıları hakkında daha fazla bilgi vereceğim.
 • çok ilginç bir yazar. siyaset entrylerini taradım. eleman atatürk, atatürkçüler ve kürtlerden nefret ediyor ama mevcut hükümetten hoşlanmıyor*.
  atatürk ve kemalist nefreti hele takdire şayan. öyle bir nefret etmiş ki nefret entryleri siyaset entrylerinin yarısını kaplıyor. bu kadar nefreti ne yapacan mübarek biraz rahatla.
  (bkz: bi zikir çekse rahatlayacak)